آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

در این مقاله نحوه ساخت آدرس‌های سفارشی آموزش داده شده است. منظور از آدرس دلخواه بیت کوین آدرس کیف پولی است که چند کاراکتر ابتدایی آن از حروف قابل تنظیم توسط کاربر مانند کیف پول 1TEStvA2nhoGEoQULVfbQearHaNyeXCAx که پیشوند 1TESt استفاده شده، به وجود آمده است.

شاید به نظر برسد که آدرس بیت کوین به صورت تصادفی و مبهم تولید می‌شود. تاکنون به این فکر نکرده‌اید که یک آدرس بیت کوین شخصی و سفارشی داشته باشید؟ خب، شما می‌توانید کیف پول مخصوص خود را بسازید. من اخیراً برای خودم یک آدرس سفارشی (ونیتی آدرس) ساخته‌ام، و بعضی از دوستانم سوال می‌کنند که چگونه این کار را انجام داده‌ام. پس تصمیم گرفتم که راهنمای ساخت یک کیف پول سفارشی را در اختیار بقیه نیز قرار دهم.

چند راه مختلف برای به دست آوردن آدرس کیف پول‌های مختلف وجود دارد.

راه آسان اما خطرناک (استفاده از آن توصیه نمی‌شود)

مزایا: خیلی آسان

معایب: مورد اطمینان نیست و شاید رایگان هم نباشد

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

سایت‌هایی وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند آدرس کیف پول دلخواهتان را تنها با استفاده از مرورگرتان بسازید. در حالیکه استفاده از این قابلیت بسیار آسان است، شما باید به این سایت‌ها اعتماد داشته باشید که کلید ساخته شده شما را ذخیره نمی‌کنند. علاوه‌ براین، سایت‌های سازنده این آدرس‌ها کارمزدی بسته به طول پیشوند وارد شده از سوی کاربر دریافت می‌کنند. اگر احساس می‌کنید که می‌توانید به این سرویس‌دهندگان آنلاین اعتماد کنید و مشکلی با پرداخت پول به ازای ساخت آدرس ندارید، پس برای کار با این سرویس‌ها دردسری نخواهید داشت. اما اگر می‌خواهید کمی سختی کشیده اما در عوض امنیت و رایگان بودن را از دست ندهید، از راه‌حل دوم برای ساخت آدرس دلخواهتان استفاده کنید.

راه سخت‌تر اما بهتر

مزایا: کنترل کامل در اختیار شماست، رایگان، امن

معایب: سرعت آن به پردازش کامپیوتر شما بستگی دارد، اجرای آن کمی سخت تر است

قبل از اینکه ادامه دهیم، اجازه دهید کمی درباره چگونگی کارکرد آدرس‌های بیت کوین صحبت کنیم. آدرس‌های بیت کوین به صورت تصادفی تولید می‌شوند. برای دسترسی به بیت کوین‌های یک آدرس کیف پول خاص، نیاز دارید که کلیدخصوصی آن را داشته باشید. از آنجایی که آدرس‌ها به صورت شانسی تولید می‌شوند، با استفاده از حملات brute-force می‌توان آدرس خاصی اتخاذ کرد. این راه‌حلی است که از آن استفاده خواهیم کرد.

ما از برنامه‌ای به نام Vanitygen برای انجام این حملات استفاده می‌کنیم. این آموزش برای کاربران ویندوز نوشته شده است. البته امکان راه‌اندازی Vanitygen بر روی مک و لینوکس نیز وجود دارد اما اینجا درباره آن صحبت نخواهیم کرد. من از سیستم عامل مک استفاده می‌کنم و زمان زیادی برای استفاده از این قابلیت بر روی مک سپری کردم که واقعا ارزشش را نداشت. حالا که فکر می‌کنم تلاش بیهوده‌ای به نظر می‌رسد در حالیکه که می‌توانستم کامپیوتر یکی را قرض بگیرم و آن را اجرا کنم. اگر بر روی کامپیوترتان ویندوز ندارید، بهتر است از لپ‌تاپ یا کامپیوتر دوستتان استفاده کنید چرا که این روش از تلاش برای اجرای آن بر روی مک یا لینوکس بسیار ساده تر خواهد بود.

برنامه Vanitygen را برای ویندوز از گیت‌هاب آن دانلود کنید و سپس فایل زیپ را در محلی مانند دسکتاپ یا هر فولدر دیگری که راحت هستید، اکسترکت کنید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

توجه داشته باشید که این نرم‌افزار ۵ گزینه انتخابی مختلف در اختیار شما می‌گذارد. گزینه اول یعنی oclvanitygen از کارت‌های گرافیک سازگار با OpenCL برای ساخت آدرس‌های ونیتی استفاده می‌کند. در صورتی که کارت‌ گرافیک ATI یا AMD داشته باشید، می‌توانید از گزینه ذکر شده استفاده کنید. در غیر اینصورت بالإجبار باید از vanitygen یا vanitygen64 که پردازنده مرکزی را به کار می‌گیرند، استفاده کنید. همانند ماینینگ استفاده از کارت گرافیک در رسیدن به آدرس بسیار سریعتر عمل می‌کند. هرچند در صورتی که قصد اضافه کردن پیشوند کوتاهی مانند 1NeiL را داشته باشید، استفاده از vanitygen کافی خواهد بود.

در گام بعدی باید وارد RUN ویندوز شوید و عبارت cmd را در آن تایپ کنید تا وارد بخش Command Prompt ویندوز شوید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

با فشردن ok با پنجره زیر روبرو می‌شوید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

در گام بعدی باید آدرس فولدری که vanitygen را در آن اکسترکت کر‌ده‌اید، وارد کنید. در ویندوز۷ به بالا با کشیدن آیکون vanitygen و رها کردن آن در cmd، مسیر آن در ویندوز به صورت خودکار تایپ می‌شود. در این قسمت از گزینه vanitygen64 استفاده شده چرا که پردازنده مرکزی من ۶۴ بیتی بوده و کارت گرافیکم از OpenCL پشتیبانی نمی‌کند.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

کلید اینتر را فشار دهید تا توضیحات هر گزینه برای شما ظاهر شود.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

در این آموزش تنها گزینه‌های v- و i- را استفاده می‌کنیم. بار دیگر برنامه را با گزینه‌های مناسب اجرا می‌کنیم.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

توجه داشته باشید که این دستور چگونه نوشته شده است. ابتدا vanitygen64 را از فولدر اکسترکت شده داخل cmd ویندوز رها کردم تا مسیر آن ظاهر شود. سپس عبارت‌های v-، فاصله، i-، فاصله، 1test را تایپ کردم. گزینه v- امکان نمایش صورت کامل هگزادسیمال کلیدخصوصی و عمومی را فراهم می‌کند. فعال بودن گزینه i- حساس بودن پیشوند نسبت به حروف بزرگ یا کوچک را در نظر نمی‌گیرد و باعث سرعت بخشیدن به عملیات می‌گردد. درانتها نیز باید پیشوند را تایپ کنید. دقت داشته باشید که اولین کاراکتر پیشوند دلخواه شما باید با ۱ شروع شود. شما می‌توانید هر رشته کاراکتری که دوست دارید را به ابتدای آدرس بیت کوین خود اضافه کنید اما باید بدانید که هر چه این رشته طولانی‌تر باشد، عملیات ساخت آدرس آن به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

همه چیز خوب به نظر می‌رسد. اینتر را فشار دهید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

بله برنامه در حال کار کردن است! ونیتی‌جن با انجام brute-forcing در حال آزمودن آدرس‌های بیت کوینی است که با 1test (غیرحساس به کوچک بزرگ بودن حروف) آغاز می‌شوند. 599Kkey/s سرعتی است که ونیتی‌جن بر روی این کامپیوتر اجرا می‌شود. احتمال ۲۴.۹درصد به این معناست که احتمال دریافت آدرس در همان لحظه به این میزان است. این احتمال پس از گذشت ۱۱.۲ ثانیه به ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. این‌ها تنها حدس‌هایی هستند که توسط برنامه ارائه می‌شود و بهتر است زیاد به آن‌ها فکر نکنید. اگر خوش‌شانس باشید قبل از اینکه احتمال یا همان Prob به ۱۰۰ درصد برسد به آدرس کیف پول و کلیدخصوصی دست خواهید یافت. هرچند معمولاً این احتمال تا ۹۵ الی ۱۰۰ درصد می‌تواند افزایش یابد. درصد افزایش احتمال و سرعت رسیدن به آدرس کیف پول به قدرت پردازشگر شما بستگی دارد.

پس از گذشت حدود ۱ دقیقه به جواب می‌رسیم.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت آدرس سفارشی بیت کوین

آدرس کیف پول و کلیدخصوص آن در انتهای cmd قابل مشاهده است.

شما می‌توانید از پیشوند خاص خود مانند اسمتان، یک عبارت یا یک کلمه خاص استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که هرچه عبارت شما کوچکتر باشد، سریعتر به جواب می‌رسید.

می‌توانید اطلاعات بیشتر دیگر را در بیت‌کوین‌تاک ونیتی‌جن دنبال کنید. در ساخت کیف پول خود خلاق باشید و هرگز فراموش نکنید که کلیدخصوصی‌تان را با هیچکس به اشتراک نگذارید.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

36 دیدگاه
مریم
مریم
1 سال قبل

من ادرس رو طبق گفته شما ساختم و بيت كوين رو انتقال دادم اما نميتونم اون ادرس رو به كيف پولم انتقال بدم وبيت كوين هامو ببينم چيكار كنم؟

امیر عباس
امیر عباس
2 سال قبل

سلام چطوری میتونم یک ولت داشته باشم و برای اون چندین آدرس داشته باشم به این صورت که هر کدوم اونها رو که باهش برام ارز فرستادن فعال باشه و بیاد توی همون ولت واینکه مشخص باشه این مقدار ارز از کدوم آدرس برام اومده که نیاز نباشه تی ایکس آیدی بخوام

چهاردولی
چهاردولی
3 سال قبل

سلام ببخشید برای اینکه بیت کوینم را بفروشم باید چکار کنم لطفا مرحله به مرحله هاش رو بگین

رسول
رسول
3 سال قبل

این برنامه چک میکنه که آدرس قبلا تو شبکه وجود نداشته باشه؟

جاهد دستجردی
جاهد دستجردی
2 سال قبل
پاسخ  رسول

تمام آدرس ها توی شبکه وجود داره !!
ولی امکان نداره آدرسی که یکی اونو داره برای شما انتخاب بشه اگه اینجور بود که امنیت بیتکوین زیر سوال میرفت

Pouya
Pouya
3 سال قبل

ممنون بابت مطالب مفیدتون
یه سوال داشتم، نمیشه از طریق کیف پول بیتکوین که از طریق بلاک چین ساخته شده به طور مستقیم بیتکوین رو به اونجا انتقال بدیم یعنی سایت بلاک چین رمزی به ما نمیده که بشه به عنوان ادرس بیتکوین ازش استفاده کرد؟

چهاردولی
چهاردولی
3 سال قبل

سلام من 0.04500 بیت کوین در سایت بیت کوین دارم حالا آدرس بیت کوینم را نمیدانم چکار کنم

امین
امین
3 سال قبل

bitaddress به این آدرس برین وبه صورت آفلاین کلید خصوصی را وارد کنید، آدرس را نشان میده

چهاردولی
چهاردولی
3 سال قبل
پاسخ  امین

ببخشید کلید خصوصی چیه ؟

چهاردولی
چهاردولی
3 سال قبل

سلام بیت کوین من به صورت اینترنتی هست و من دریه سایت بیت کوین دارم .
حال برای فروش دقدقه ی من فقط آدرس بیت کوینم هست که اگر راهنمایی ام کنید ممنون میشم

BEHNAM
BEHNAM
3 سال قبل

سلام آقای ملک پور
بنده با راهنمایی های شما با استفاده از سایت آدرس بیت کوین خودم رو درست کردم و در سایتی دیگر مقداری بیت کوین درآمد داشتم. الان که می خوام برداشت کنم نمی دونم چه کار کنم. شما گفته بودید کیف پول سامورایی رو استفاده کنم ولی این کیف پول خودش آدرس بیت کوین داره.
من الان با بیت کوین های داخل این آدرس بیت کوین که در سایت bitcoin vanitygen ساختم چه کار کنم؟
لطفا کمکم کنید.

نیما ملک پور
نیما ملک پور
3 سال قبل
پاسخ  BEHNAM

سلام
شما باید کلید خصوصی که در سایت دریافت کردید رو در کیف پول‌ سامورایی یا مای سلیوم وارد کنید. آدرس شما هم در واقع با کلید خصوصی ساخته میشه.

پوریا
پوریا
5 سال قبل

سلام آقای ملک پور تشکر از آموزشتون.
این آدرس دیگه به هیچ عنوان تغییر نمیکنه؟
اگه ممکنه طریقه استفاده ( Import) این آدرس خصوصی رو در کیف پول رو هم بگید. چون من از کیف پول jaax و blockchin استفاده میکنم.
تشکر

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل
پاسخ  پوریا

سلام ممنون از شما
این کلید خصوصی رو می‌تونید در کیف پول‌ الکتروم (برای دسکتاپ) و کیف پول سامورایی (برای گوشی) که آموزششون در سایت موجوده استفاده کنید.
قابلیت import کلید خصوصی در کیف پول بلاک چین وجود نداره و جکس هم تنها با 12 کلمه میشه بازیابی کرد.

پوریا
پوریا
5 سال قبل

تشکر.

مرادی
مرادی
5 سال قبل

یک سوال درباره ادرس بیت کوین برای من پیش امده مثلا در کیف پول bitpay ادرسی رو که انتخاب میکنید بعد از چند وقت خود به خود عوض میشه و ثابت نیست این دلیلش چیه؟ و اینکه چکار کنیم که ادرس در این کیفها تغییر نکنه و ثابت باشه چون این ادرس رو به دیگران میدم و زمانی که مجدد وارد کیف میشم میبینم تغییر کرده!