شرکت WisdomTree یک طرح ETF به کمیسیون بورس آمریکا ارائه کرد

شرکت WisdomTree یک طرح ETF به کمیسیون بورس آمریکا ارائه کرد

شرکت سرمایه‌گذاری ویسدم‌تری (WisdomTree) به‌دنبال راه‌اندازی یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) است تا در بازار روبه‌رشد معاملات آتی بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش کوین دسک و طبق اسناد منتشرشده از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این شرکت مدیریت دارایی که در نیویورک مستقر است، روز سه‌شنبه (۲۷ خرداد) درخواستی را به ثبت رسانده است که به‌موجب آن ۵ درصد از دارایی‌های خود را در قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

قبل از این، چندین تلاش از سوی شرکت‌های مختلف برای راه‌اندازی صندوق‌های ETF که فقط شامل بیت کوین باشد، با شکست مواجه شده است. همچنین تلاش‌ها برای راه‌اندازی ETFهایی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین و اوراق خزانه نیز شکست خورده است. ایرادات کمیسیون بورس و اوراق بهادار به این صندوق‌ها، اندازه بازار کوچک بیت کوین، احتمال دست‌کاری قیمت آن، شبهات پیرامون ضمانت خدمات امانی بیت کوین و عدم وجود توافق‌نامه‌های نظارتی مابین بازارهای بزرگ بیت کوین و صرافی‌های قانون‌گذاری شده است.

در صورت راه‌اندازی این صندوق توسط شرکت WisdomTree، بخش اعظمی از دارایی‌های این شرکت در بخش انرژی، فلزات صنعتی، فلزات گرانبها و محصولات کشاورزی سرمایه‌گذاری خواهد شد. به این ترتیب، فقط بخش کوچکی از سرمایه این شرکت به بیت کوین اختصاص می‌یابد.

اما این می‌تواند یک نشانه باشد. بازار قراردادهای آتی بیت کوین در CME که به‌صورت نقد تسویه می‌شوند، در ماه‌های اخیر به‌طور پیوسته در حال رشد بوده است. در ماه مه (اردیبهشت)، در چندین روز رکورد قراردادهای مشتقه تسویه‌نشده در CME شکسته شد. هم‌زمان با این اتفاق، علاقه به معاملات آتی بیت کوین از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی مانند پل تودور جونز (Paul Tudor Jones) نیز افزایش یافته است.

این عوامل، سرمایه‌گذاری در بیت کوین را برای صندوق‌هایی که حوزه فعالیت آن‌ها عموما بخش کالا است، عادی‌سازی می‌کند. حرکات قیمتی در بازارهای کالا معمولا همبستگی مستقیمی با شاخص‌ها ندارد، اگرچه برخی معتقدند بیت کوین که به‌عنوان کالا مبادله می‌شود، از بازار پیروی می‌کند.

WisdomTree با حوزه ارزهای دیجیتال بیگانه نیست. ویلیام پک (William Peck)، مدیر استراتژی این شرکت، قبلا گفته بود که وی دارایی‌های دیجیتال را به‌عنوان یک الگوی طبیعی در مدل تجاری WisdomTree می‌بیند. این شرکت که ارزش بازاری معادل با ۶۳ میلیارد دلار دارد، اخیرا تحقیقاتی درباره راه‌اندازی یک استیبل‌ کوین قانون‌گذاری شده در ایالات متحده داشته است و سال گذشته نیز یک محصول برای مبادله بیت کوین در بازار سهام «SIX» سوییس صادر کرده است.

به نظر می‌رسد شرکت WisdomTree، اولین صندوقی باشد که محصولات مرتبط با بیت کوین را در ایالات متحده راه‌اندازی خواهد کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محسن
محسن
۴ سال قبل

همه خیال میکنید اینم قبول نمیشه مثل پیشنهادهای دیگه ولی چی قبول میکنن اینسری