می‌خواهید آینده ارزهای دیجیتال را بدانید؟ به آسیا نگاه کنید

می‌خواهید آینده ارزهای دیجیتال را بدانید؟ به آسیا نگاه کنید

ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل در حال حاضر بخشی از جریان اصلی مالی هستند، با این حال این بازار همچنان به‌شدت پر نوسان است. پس سرمایه‌گذاران چگونه بتوانند علاوه بر سنجیدن وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال، اتفاقات آینده این حوزه را هم پیش‌بینی کنند؟

جواب در یک جمله خلاصه می‌شود: به آسیا نگاه کنید.

با توجه به اینکه بازارهای آسیایی تمرکز شدیدی بر فناوری‌های نوظهور دارند، بررسی آن‌ها برای تشخیص حرکت بزرگ بعدی، امری مهم و ضروری است.

می‌خواهید آینده ارزهای دیجیتال را بدانید؟ به آسیا نگاه کنید

کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی از همان آغاز کار سوار بر قطار ارزهای دیجیتال شدند. فقط کافیست به آمار نگاهی بیندازید. یک سوم کره‌ای‌ها دارای ارز دیجیتال هستند یا حداقل یک‌بار با آن پرداخت انجام داده‌اند. کشورهای غربی مانند ایالات متحده با این آمار خیلی فاصله دارند. علاوه بر این، حدود ۳۱ درصد از کارمندان در کره جنوبی، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال هستند در حالی که نرخ مالکیت در ایالات متحده فقط ۷.۸ درصد است.

با نگاهی به گذشته، نقش بازارهای آسیایی به‌عنوان یک راهنمای کاربردی در پیش‌بینی حرکت‌های قیمتی آینده و روند بازار، معلوم می‌شود.

برای نمونه، پس از اعلام خبر ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال در کره جنوبی قیمت بیت کوین ۲,۰۰۰ دلار کاهش یافت. یا در ژاپن، پس از این که تنظیم‌کنندگان این کشور برنامه خود را برای فشار بر صرافی‌ها به‌منظور جلوگیری از پول‌شویی اعلام کردند، قیمت بیت کوین سقوط کرد.

در حالی که تنظیم‌کنندگان مقررات بازار در آمریکا همچنان در مورد طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به اوراق بهادار یا کالا مشغول کار هستند، در آسیا همه چیز سریع‌تر حرکت می‌کند. به‌عنوان مثال در تایلند در سال جاری فرمانی صادر شد که در آن ارزهای دیجیتال به منزله وسیله مبادله و توکن‌ها به‌عنوان حقوق شرکت در یک محیط دیجیتال در نظر گرفته می‌شوند.

می‌خواهید آینده ارزهای دیجیتال را بدانید؟ به آسیا نگاه کنید

تنظیم‌کنندگان تایلندی اکنون اجازه سرمایه‌گذاری در بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین، استلار و اتریوم کلاسیک را صادر کرده‌اند.

و تایلند تنها کشور در مسیر قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال نیست. در اوایل امسال، کمیته ملی مجلس کره جنوبی اعلام کرد که به دنبال تقویت وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال و همچنین تغییر احتمالی ممنوعیت ICOها است.

تغییر قوانین و رویکردهای مربوط به ارزهای دیجیتال در کشورهایی مانند کره جنوبی احتمالاً منجر به اقدام مشابه در بازارهای غربی خواهد شد.

علاوه بر تمام این‌ها، صنعت بازی‌های رایانه‌ای در آسیا به‌شدت قدرتمند است و ارزهای دیجیتال و صنعت گیمینگ در حال نزدیک شدن به هم هستند.

می‌خواهید آینده ارزهای دیجیتال را بدانید؟ به آسیا نگاه کنید

در نتیجه، افراد خلاق در زمینه ارزهای دیجیتال و کارآفرینان آسیایی دقیقاً بررسی می‌کنند که گرایش به چه چیزی در حال افزایش است. به گزارش سایت TechinAsia، با توجه به اینکه بزرگ‌ترین بازارهای بازی جهان علاقه زیادی به بلاک چین و ارزهای دیجیتال دارند، صنعت بازی می‌تواند نقطه ورود این فناوری به جریان اصلی باشد.

علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در آسیا مستقیماً توسعه این فناوری را می‌بینند و به جهت همین تقاضای فوق‌العاده، خدمات خود را ارائه می‌دهند.

طبق همه این دلایل، سرمایه‌گذاران در سراسر جهان به آسیا نگاه می‌کنند و این کار را بیشتر و بیشتر ادامه می‌دهند تا از قدم بعدی در دنیای ارز دیجیتال آگاه شوند و در پشت آن‌ها آینده پول نهفته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محسن
محسن
5 سال قبل

سلام اگر ممکنه افراد شاخص در حوزه ارز دیجیتال در کشور ژاپن را معرفی کنین