سقوط بازار ارزهای دیجیتال بعد از انتشار دوباره اخبار منفی از کره جنوبی

سقوط بازار ارزهای دیجیتال بعد از انتشار دوباره اخبار منفی از کره جنوبی

دولت کره جنوبی، بازیگر اصلیِ سقوط این روزهای ارزهای دیجیتال است. اخبار متوالی منفی از کره جنوبی یکی از دلایل عمده رشد منفی ارزهای دیجیتال است.

پس از اعلام رسمی «کمیسیون خدمات اقتصادی» دولت کره جنوبی (FSC)، مبنی بر ممنوعیت تبادلات ارزهای دیجیتالی به‌صورت ناشناس، صفحه اول تمام رسانه‌ها اصلی خبری، برای بار دوم از افزایش ترس‌های حاکم بر بازار پرتلاطم ارزهای دیجیتالی پر شد.

بنا بر تصمیم کره جنوبی، تمامی معاملات ارزهای دیجیتالی تنها به‌وسیله داشتن حساب‌هایی با هویت واقعی امکان‌پذیرند؛ از همین رو برای انتقال، نقد کردن و تبادل انواع ارزهای دیجیتالی، کاربران می‌بایست بانام‌های واقعی خود اقدام به انجام عملیات‌ها کنند. از طرف دیگر آئین‌نامه‌های جدید، ورود هرگونه ارز مجازی جدید به این کشور را ممنوع خواهد کرد. این در حالی است که بسیاری این کار دولت را مانعی برای گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌ها در بازار می‌دانند.

سقوط بازار ارزهای دیجیتال بعد از انتشار دوباره اخبار منفی از کره جنوبی

خبری نه چندان جدید

نقشه‌های کره جنوبی برای ممنوعیت تبادلات ناشناس، کار جدیدی نیست، تنها تاریخ دقیق این اقدام دیروز اعلام شد. مقامات کره جنوبی چندی پیش تاریخ اجرای آئین نامه‌های جدید را اواخر دسامبر اعلام کرده بودند. دولت در بیانیه‌ای اعلام کرد:

مقدمات و ملزومات سیستمی به‌منظور به اجرا درآمدن استفاده از نام‌ها و اسامی واقعی در تبادلات از سی ژانویه سال ۲۰۱۸ آماده و به اجرا خواهند آمد.

چند روز پیش مقامات کره جنوبی اعلام کردند که مشتری‌های تمام صرافی‌های ارزهای دیجیتالی در این کشور ملزم به اشتراک اطلاعات حساب‌های مجازی خود به بانک‌ها هستند و افرادی که از این کار امتناع کنند، مشمول جریمه‌های نقدی خواهند شد.

به‌علاوه سرمایه‌گذارانی که در خارج از مرزهای کره جنوبی هستند، تا اطلاع ثانوی قادر به انجام عملیات های مرتبط در صرافی‌های این کشور نخواهند بود.

در هفته جاری نیز، طرح‌های دولت به‌منظور دریافت مالیات‌های ۲۴ درصدی از محل سودهای سال ۲۰۱۷ مطرح شد. بر اساس این طرح تمام پلتفرم‌ها موظف به پرداخت مالیات در تاریخ‌های ۳۰ مارس و ۳۰ آوریل هستند.

با اعلام این اخبار، قیمت بیت کوین با سقوطی چشم گیر مواجه شد و تا قیمت زیر ده هزار دلار نیز رسید. قیمت ارزهای دیجیتالی دیگر نیز به همین سبب با کاهش نسبتا زیادی مواجه شدند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
hasan
hasan
۶ سال قبل

این دیگه اخر سقوطش بود در نبود کره جنوبی ،سابقه بیت کوین نشون داده که هر وقت یه کشور باهاش مخالفت کرد و باعث سقوط مقطعی شده یه کشور دیگه اومده و جاشو پر کرده چون هروز به علاقه مندا داره اضافه میشه ، این سقوط قطعا جبران میشه ولی با سرعت کم , شک ندارم.

میلاد
میلاد
۶ سال قبل

کافیه کشورهای دیگه هم مثلا ژاپن هم یه گیر کوچیک بدن ....سقوط بیت کوین وحشتناک خواهد بود