اصلاح سختی شبکه بیت کوین و قیمت آن؛ ارتباط این دو چیست؟

اصلاح سختی شبکه بیت کوین و قیمت آن؛ ارتباط این دو چیست؟

این هفته شاهد اصلاح سختی شبکه بیت کوین خواهیم بود. این اصلاح ممکن است بر فعالیت ماینرها و قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد. بیت کوین اولین کندل بزرگ سبز خود را در تایم‌فریم هفتگی و بعد از سه ماه به ثبت رساند. بنابراین این اصلاح سختی ممکن است باعث تغییر در روند قیمتی شود.

به گزارش بیت‌کوینیست، سختی شبکه بیت کوین نمایانگر این است که پیدا کردن هش یک بلاک معتبر چقدر باید مشکل باشد. همچنین مفهومی به نام سختی مشترک وجود دارد که بر استخرهای استخراج و توانایی آن‌ها برای پیدا کردن هش بلاک اعمال می‌شود.

سختی شبکه هر ۲,۰۱۶ بلاک تنظیم می‌شود. تنظیم سختی به تعداد ماینرهای موجود در شبکه و زمانی که طول می‌کشد این ماینرها ۲۰۱۶ بلاک بعدی را استخراج کنند، بستگی دارد. مجموع نرخ هش ماینرهای شبکه بر سختی تاثیرگذار است. نرخ هش اخیراً در بالاترین میزان تاریخی خود قرار گرفت، به همین دلیل است که میزان سختی شبکه نیاز به تغییر دارد.

طبق آمار بیت‌اینفوچارتز، سختی شبکه بیت کوین دیروز ۱۳ ژانویه، ۱۳.۸ هزار میلیارد واحد بود که یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود. این عدد تا پایان امروز با ۸ درصد افزایش به حدود ۱۵ هزار میلیارد واحد خواهد رسید و استخراج یک بلاک معتبر سخت‌تر خواهد شد. این نکته از این جهت قابل توجه است که تنظیم سختی شبکه معمولا باعث افزایش یا کاهش ۱ الی ۲ درصدی سختی می‌شود.

سختی شبکه بیت کوین
سختی شبکه بیت کوین

نرخ هش که به قدرت محاسبه موثر شبکه بیت کوین گفته می‌شود، هم اخیراً با افزایش تا ۱۱۷ اگزاهش بر ثانیه رکورد زد. این برخلاف تمام تصوراتی است که با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین در ماه می (اردیبهشت)، ماینرهای شبکه تسلیم شده و دستگاه‌های خود را خاموش خواهند کرد.

شایعاتی در فضای توییتر وجود دارد مبنی بر اینکه جنگ قدرت بین استخراج‌کنندگان چینی و غربی باعث بالا رفتن نرخ هش شبکه در سال جاری شده است. استخرهای استخراج چینی که در حال حاضر بر اکوسیستم ماینینگ تسلط دارند، ممکن است عمداً نرخ هش شبکه را بالا نگه دارند تا رقبای آمریکایی خود را که هزینه برق مصرفی بالاتری نیز دارند، از دور خارج کنند.

بالا رفتن نرخ هش و سختی شبکه، سودآوری استخراج بیت کوین با دستگاه‌های فعلی را پایین می‌آورد. این روند با وقوع هاوینگ که قرار است ۴ ماه بعد اتفاق بیفتد، تسریع خواهد شد.

در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین در حال نوسان در حدود ۸,۵۰۰ دلار است و نسبت به ابتدای سال میلادی (دو هفته اخیر) ۱۸ درصد بازده داشته و بلندترین کندل صعودی در تایم‌فریم هفتگی را در سه ماه اخیر ثبت کرده است. اندیکاتورهای تکنیکالی چارت بیت کوین بعد از مدت‌ها دوباره در حال صعودی شدن هستند.

افزایش نرخ هش و سختی شبکه اگرچه مستقیماً بر قیمت بیت کوین تاثیر ندارد، اما نشانه‌ای از افزایش قدرت شبکه بیت کوین است. اگر ماینرها تصمیم بگیرند بیت کوین‌های استخراج شده را تا زمان هاوینگ نفروشند، در چند ماه آینده شاهد روند صعودی بزرگی خواهیم بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
احسان پوراحمد
احسان پوراحمد
۲ سال قبل

سلام,دوست من دوتاt9داره،2ماه استخراج بهش به میزان 0.0076683داده که مقدار کمی است برای این مدل،یک نفر بهش گفته بخاطر سختی شبکه است و یک نفر دیگر گفته هشت برد سوزونده،میخواستم نظر شما رو بدونم.با تشکر فراوان

آرش
آرش
۴ سال قبل

برادر تیلیارد غلطه

https://fa.m.wikipedia.org/wiki/تریلیارد

علی سلطانی
علی سلطانی
۴ سال قبل

فکر کنم ۱۰ درصدی رفت بالاتر فقط یه سوال دفعه ی بعد دوباره سختی شبکه کی میره بالا ؟

سحر طاهری راد
سحر طاهری راد
۴ سال قبل

لطفن ی حدود قیمت هم اعلام بفرمایید مثلن الان ۸۵۰۰ دلار هست ممکنه اصلاح بخوره یا تا چند روز و هفته و ماه آینده همچنان صعودیه؟؟؟
در کل الان وقت خرید هست ؟

امین
امین
۴ سال قبل

بله الان وقت خریده و همچنین تا هاوینگ و 2-3ماه بعدش افزایش قیمت داریم ولی خوب افت هایی هم وجود داره که با وجود ارجحیت افزایش ها، به چشم نمیان.
من به شخصه با تجربه 1.5ساله ای که دارم احساس میکنم که تا آخر این سال میلادی قیمت 15-16هزار دلار برای بیت کوین داشته باشیم.
ولی خوب البته اینم باید بگم که من بیت کوین کار نمیکنم من کارم اتریوم هست و اعتقادم اینه که اتریوم از افت بیشتری نسبت به بیت کوین برخوردار بوده و اگر بخواد این جای خالی رو دوباره پر کنه سوده بیشتری رو میده نسبت به بیت کوین.

BEHRANG
BEHRANG
۴ سال قبل

شاه داره قدرت نمایی میکنه

siavashnam@gmail.com
۴ سال قبل

فراموش نکنید منبع بزارید

نیما ملک پور
نیما ملک پور
۴ سال قبل

در پاراگراف دوم مطلب ذکر شده