استخراج بیت کوین با چه قیمتی به صرفه است؟

استخراج بیت کوین با چه قیمتی به صرفه است؟

تحلیل گران بانک مورگان استنلی اعلام کردند که اگر قیمت بیت کوین به کمتر از ۸۶۰۰ دلار در هر واحد برسد، استخراج آن برای تولید کنندگان بیت کوین بدون سود خواهد بود.

بانک مورگان استنلی اعلام کرد:

استخراج بیت کوین با قیمت زیر ۸۶۰۰ دلار به صرفه نیست.

به نقل از ایبِنا؛ تحلیل گران بانک مورگان استنلی گفتند، اگر قیمت بیت کوین به زودی به ۸ هزار و ۶۰۰ دلار در هر واحد نرسد، استخراج آن توسط فعالان بیت کوین مقرون به صرفه نخواهد بود.

استخراج بیت کوین با چه قیمتی به صرفه است؟

اخیرا قیمت بیت کوین به نزدیک ۸ هزار و ۷۰۰ دلار در هر واحد افزایش پیدا کرد. این در حالی است که قیمت بیت کوین طی ماه های گذشته به سختی در تکاپو برای بهبود قیمت از دست رفته خود است.

بر همین اساس، قیمت هر واحد بیت کوین در اواسط دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۹ هزار دلار در هر واحد رسیده بود که بیشترین قیمت خود را از زمان پا به عرصه گذاشتن دنیای ارزهای دیجیتال ثبت کرده بود.

تحلیل گران مورگان استنلی اعلام کردند:

برآورد ما این است که رسیدن بیت کوین به قیمت ۸ هزار و ۶۰۰ دلار به عنوان قیمت سر به سر برای استخراج کنندگان بزرگ بیت کوین محسوب می شود.

بر پایه این گزارش، تقاضا برای سخت افزارهای استخراج بیت کوین و قیمت آن روند نزولی خواهد داشت و اگر قیمت بیت کوین طی ۲ سال آینده به ۵ هزار دلار برسد، قیمت تجهیزات مرتبط با سخت افزارهای بیت کوین هم برای فروشندگان آن به نقطه سر به سر می رسد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
امیر
امیر
۵ سال قبل

سلام
من چون اصالتا از افغانستان هستم و در اروپا زندگی میکنم به فکرم زده این کارو در افغانستان انجام بدم چون هزینه برق بالا نیست و احتمالا این کار اونجا میصرفه. کسی میدونه یک دستگاه چقدر زمان میخواد برای استخراج یک بیت کویین؟ قیمت بهترین دستگاه استخراج چقدره؟

امیر
امیر
۵ سال قبل

امروز 24 مرداد 97 هستش و قیمت بین کوین حدود 6400 دلار هست
با این قیمت بیت کوین و دردسرهای نگهداری ماینر ها اصلا بصرفه نیست
از جمله دردسرهای ماینرها دمای بالای اوناست که باید حتما با کولر گازی خنکشون کرد یا در روغن بزاریمشون که هر دو راه کلی هزینه و دردسر داره مشکل تولید صدای زیادشم ی طرف
مثلا دستگاه s9i 14t برای استخراج بیت کوین در روز ۳ دلار بیشتر در نمیاره
هزینه برقم جدا

مرد مکانیکی
مرد مکانیکی
۵ سال قبل
پاسخ  امیر

سلام داداش شما مایین میکنید؟ اگه کسی صدا براش مهم نباشه به نظرتون براش میصرفه؟ پول برق به ازای هر دستگاه چقدره؟

Farmer
Farmer
۵ سال قبل

دوست عزیز به نظر من کسی که میخواد ماینینگ فارم راه بیاندازه باید دنبال یه مکان مناسب با برق صنعتی یا کشاورزی باشه و با یک دستگاه هم به جایی نمیرسه. بنده خودم 20 تا ماینر s9 دارم و 10 تاش با روغن خنک میشه 10تاش با فن خیلی هم راضی هستم. هزینه برق هر دستگاه s9 ماهینه حدود 30 هزار تومن با برق صنعتی هست و صدای تولیدی دستگاه ها تقریبا غیر قابل تحمل

حسین
حسین
۵ سال قبل
پاسخ  Farmer

میتونید کمی بیشتر توضیح بدین مثلا با سرمایه ۵۰ میلیونی چقدر میشه ماهی در آورد