سامسونگ سخت‌افزار ماینینگ تولید خواهد کرد!

سامسونگ سخت‌افزار ماینینگ تولید خواهد کرد!

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که سامسونگ در حال کار روی سخت‌افزاری برای ماینینگ ارزهای دیجیتال است.

سامسونگ سخت‌افزار ماینینگ تولید خواهد کرد!

طی سال‌های اخیر، ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین، توجه بسیاری را به‌سوی خود جلب کرده‌اند. با توجه به سود نجومی حاصل از سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال، طی مدت اخیر، سرمایه‌گذاران بسیاری نسبت به تزریق سرمایه‌ی خود به این بازار ترغیب شده‌اند. در حالی که برخی ترجیح می‌دهند تا برای بازگشت سریع سرمایه‌، ارزهایی همچون بیت‌کوین را خریداری کنند، علاقه‌مندان به دنیای فناوری تمایل دارند تا با بهره‌گیری از سخت‌افزارهای قدرتمند، به ماینینگ ارزهای دیجیتال بپردازند؛ از این رو، تقاضا برای کارت‌های گرافیک بالارده و کامپیوترهای قدرتمند، افزایش چشم‌گیری داشته است.

چند ماه پیش، سامسونگ با ساخت سیستمی متشکل از چندین گلکسی اس ۵، برای نخستین بار وارد فضای ارزهای دیجیتال شد. در حالی که این پروژه‌ بیشتر جنبه‌ی آزمایشی داشت؛ اما اکنون به‌نظر می‌رسد که سامسونگ برای بهره بردن از بازار پرتقاضای ارزهای دیجیتال، در حال کار روی سخت‌افزار تجاری برای ماینینگ ارزهای دیجیتال است.

براساس گزارشی از پایگاه کره‌ای The Bell، گفته می‌شود که سامسونگ، ساخت تراشه‌های ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) ویژه‌ی ماینینگ بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال را آغاز کرده است. گمان می‌رود که سامسونگ از ماه جاری، این تراشه‌‌ها را در اختیار یک تولیدکننده‌ی ناشناس ابزارهای ماینینگ در چین قرار خواهد داد.

سامسونگ سخت‌افزار ماینینگ تولید خواهد کرد!

گزارش یادشده حکایت از آن دارد که سامسونگ در این پروژه، عمدتا نقش تولیدکننده‌ی تراشه را خواهد داشت و تولید انبوه تراشه‌های ASIC را از پایان ماه جاری آغاز خواهد کرد.

خاطرنشان می‌کنیم که سامسونگ تراشه‌های مورد بحث را به افراد عادی با توانایی ماینینگ ارزهای دیجیتال نخواهد فروخت؛ بلکه به‌موجب قراردادی که سال گذشته با یک شرکت چینی تولیدکننده‌ی ابزارهای ماینینگ منعقد کرده است؛ صرفا آن‌ها را در اختیار این تولیدکننده‌ی چینی قرار خواهد داد.

مدتی پیش، شایعاتی مربوط به انعقاد قراردادی بین سامسونگ و Baikal، شرکت روسی تولیدکننده‌ی سخت‌افزار ماینینگ بیت‌کوین برای تأمین تراشه‌های ASIC در فضای مجازی منتشر شد. سال گذشته سامسونگ با پایان‌‌دادن به سلطه‌ی ۲۴ ساله‌ی اینتل به بزرگ‌ترین شرکت فعال در صنعت نیمه‌هادی بدل شد؛ بنابراین با درنظر گرفتن تلاش کره‌ای‌ها برای گسترش کسب‌وکار نیمه‌هادی خود، چندان مایه‌ی تعجب نیست که این شرکت در جست‌وجوی فرصت‌های جدید، وارد بازار ماینینگ ارزهای دیجیتال شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه