وی‌ چت حساب‌های مرتبط با ارز دیجیتال را مسدود کرد

وی‌ چت حساب‌های مرتبط با ارز دیجیتال را مسدود کرد

وی‌چت (WeChat)، سردمدار نرم‌افزارهای پیام‌رسان و خدمات پرداخت با تلفن همراه، محتوای مربوط به ارزهای دیجیتال و بلاک چین را در چین ممنوع کرده است.

این غول شبکه اجتماعی چینی، چندین حساب کاربری که عمدتاً بر محتوای بلاک چین و ارز دیجیتال تمرکز داشتند را به طور دائمی مسدود کرده است. دلیل اصلی این ممنوعیت، جلوگیری از تبلیغات ICO‌ها و تجارت ارزهای دیجیتال عنوان شده است.

وی چت سرویس پیام‌رسانی برای تلفن‌های همراه است که توسط شرکت چینی تنسنت (Tencent) عرضه شد. امروزه این نرم افزار با داشتن بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم‌های شبکه اجتماعی جهان از آن یاد می‌شود. در چین، این برنامه به عنوان محبوب‌ترین نرم‌افزار کاربردی در همه زمینه‌ها شناخته شده است. علت این محبوبیت، وجود طیف گسترده‌ای از خدمات در این پلتفرم است. این نرم افزار همچنین به عنوان یکی از قدرتمندترین برنامه‌های موجود در جهان توسط مجله آمریکایی فوربز (Forbes) به ثبت رسیده است.

وی‌ چت حساب‌های مرتبط با ارز دیجیتال را مسدود کرد

در سپتامبر سال ۲۰۱۷، بانک خلق چین سیاست سرکوبی بر ممنوعیت عرضه اولیه سکه (ICO) و معاملات پول‌رایج – ارز دیجیتال در پیش گرفت. علاوه بر این، افراد حقیقی و حقوقی مکلف به پرهیز از جذب سرمایه با توکن‌های غیرقانونی شدند. در پی این سیاست تمام نرم‌افزارهای موبایلی و وب سایت‌های مرتبط با ارز دیجیتال توسط اداره مخابرات و سازمان فضای مجازی این کشور مسدود شد. همچنین وزارت صنایع و بازرگانی تمامی مجوزهای صادر شده برای کار در این زمینه را باطل کرد.

این ممنوعیت باعث شد صرافی‌های ارزهای دیجیتال در چین مانند هیوبی (Huobi) و اُکی‌کوین (OKCoin) و بی‌تی‌تی‌سی (BTTC) به دستور دولت مجبور به رها کردن فعالیت‌های تجاری خود شوند و به کشورهای دیگر نقل مکان کنند.

علاوه بر این، دولت مجموعه قوانینی هم برای «پیام‌رسان‌های آنی» منتشر کرد. در یکی از این قوانین ذکر شده; کاربران پیام‌رسان‌هایی عمومی ملزم هستند از قوانین و مقرراتی که توسط دولت وضع شده است، پیروی کنند.

این قانون همچنین متذکر می‌شود که اگر کاربر نخواهد بر اساس مقررات عمل کند، ارائه‌دهنده خدمات پیام‌رسانی اختیار کامل برای به کار گرفتن اقداماتی برعلیه او را دارد. این اختیارات شامل؛ صدور تذکر و اخطار، اعمال محدودیت، تعلیق کاربر از پلتفرم شبکه اجتماعی و ممنوعیت کامل آن‌ها برای بهره‌مندی از خدمات باشد.

وی چت قبلاً متهم به از بین بردن محتوای علیه سیاست‌های دولت چین و سوء استفاده‌های انسانی شده بود.

منبع:ambcrypto
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
موسوی
موسوی
5 سال قبل

اینکه دولت چین بزرگترین ذخایر ارز دلار رو با اختلاف بسیار زیاد از بقیه کشورها در جهان دارد می تواند تاثیر بسیار زیادی در این تصمیم گیری داشته باشد. به این دلیل هست که هرگونه حمایت دولت چین از ارز دیجیتال می تواند تاثیر منفی بر دلار در کوتاه ویا بلند مدت داشته باشد. کما اینکه خود چین بزرگترین تولید کنند دستگاه های اسیک هست و سود قابل توجهی از تولید و فروش تجهیزات ماینینگ به دست می آورد و علاوه بر این، بزرگترین فارمهای استخراج در چین وجود دارند..