نتایج نظرسنجی: نیمی از سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی برای خرید بیت کوین و دوج کوین وام گرفته‌اند!

نتایج نظرسنجی: نیمی از سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی برای خرید بیت کوین و دوج کوین وام گرفته‌اند!

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی برای آن که بیت کوین و دوج کوین بخرند ریسک‌های بزرگی را به جان می‌خرند. تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی هم گفته‌اند که اولین سرمایه‌گذاری عمرشان در ارزهای دیجیتال بوده است.

به گزارش دیلی هولد، شرکت آپینیوم (Opinium)، که در زمینه تحقیق در بازارهای مالی فعالیت می‌کند، در نظرسنجی اخیر خود ۱,۰۰۰ شهروند بریتانیا را بین رده سنی ۱۸ تا ۲۹ سال در روزهای بین ۲۱ تا ۲۵ ژوئن (۳۱ خرداد تا ۴ تیر) مورد بررسی قرار داده است.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال است و ۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که در گذشته بیت کوین خریداری کرده‌اند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی برای خرید بیت کوین خطرهایی اضافی را متحمل می‌شود. نیمی از کسانی که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند گفته‌اند که برای تأمین سرمایه لازم برای خرید بیت کوین به قرض کردن پول روی آورده‌اند. ۲۳ درصد از کارت‌های اعتباری استفاده کرده‌اند، ۱۷ درصد از وام‌های دانشجویی و ۱۶ درصد هم از اشکال دیگر وام استفاده کرده‌اند.

از میان کسانی که در میم کوین معروف بازار ارزهای دیجیتال یعنی دوج کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ۲۷ درصد از کارت‌های اعتباری، ۱۷ درصد از وام‌های دانشجویی و ۱۲ درصد از اشکال دیگر وام استفاده کرده‌اند تا بتوانند سرمایه لازم برای خرید دوج کوین را تأمین کنند.

علاوه بر این، نتایج حاصل از این نظرسنجی نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به گزینه‌ای اصلی در سرمایه‌گذاری‌های جوانان بریتانیایی است.

۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که اولین سرمایه‌گذاری عمرشان در ارزهای دیجیتال بوده است. این رقم تقریباً دوبرابر کسانی است که برای اولین بار در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشارکت کرده‌اند. ۲۳ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که اولین سرمایه‌گذاری عمرشان در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بوده است. در این نظر سنجی همچنین آمده است که ۱۸ درصد از جوانان بزرگ‌سال (بالای ۱۸ سال) بریتانیایی اولین بار در بازار سهام و ۱۳ درصد هم در بنیادهای امانت‌داری سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مهدی بدری بلقان
مهدی بدری بلقان
2 سال قبل

وقتی کشور های درجه یک دنیا که مردم تحصیل کرده زیادی هم دارند. روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری می کنن چرا ما نکنیم

One
One
2 سال قبل

یعنی هنوز ایرانی ها وام نگرفتند واسه اینا ؟

Dide
Dide
2 سال قبل
پاسخ  One

گمون نکنم

علی رحیمی
علی رحیمی
2 سال قبل

واو