یکی از فعالان وال استریت: افراد بیشتری به سمت بیت کوین می‌روند

یکی از فعالان وال استریت: افراد بیشتری به سمت بیت کوین می‌روند

جورج بال (George Ball)، معامله‌گر کهنه‌کار وال استریت که پیش‌تر موضعی تردیدآمیز در قبال ارزهای دیجیتال داشت، طی مصاحبه‌ای گفته است که گمان می‌کند بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران پس از روز کارگر در ایالات متحده در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۷ شهریور) به بیت کوین روی خواهند آورد.

به گزارش کریپتوگلوب، بال در‌حال‌حاضر، سکان هدایت شرکت سندرز موریس هریس (SMH) را در دست دارد. این شرکت، یک کارگزار خصوصی و همچنین یک بنگاه مشاوره سرمایه‌گذاری است که در سال ۱۹۸۷ سنگ بنای آن گذاشته شد. علاوه‌براین، بال، ریاست تکتونیک هلدینگز (Tectonic Holdings)، شرکت مادر SMH را نیز بر عهده دارد.

بال، فعالیت خود را در بازار بورس به‌عنوان کارگزار شرکت ای‌.اف. هاتون اند کو (E.F. Hutton & Co) آغاز کرد و در فاصله‌ سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۲ ریاست این شرکت را در دست داشت. وی در ماه ژوییه ۱۹۸۲ (تیرماه ۶۱) این شرکت را ترک کرد و در ادامه به‌عنوان مدیر اجرایی شرکت پرودنشیال-بیچ سکیوریتیز (Prudential-Bache Securities) مشغول به کار شد. گفتنی است نام این شرکت، بعدها به پرودنشیال سکیوریتیز تغییر کرد و بال نیز تا سال ۱۹۹۱ ریاست آن را برعهده داشت.

جمعه گذشته، بال طی مصاحبه‌ای با فرد کاتایاما (Fred Katayama)، مجری تلویزیون رویترز دیدگاه‌های خود را درباره بیت کوین تشریح کرد.

کاتایاما با پرسیدن سؤالی، باب گفت‌وگو را با بال باز کرد. او از بال پرسید:

چرا فکر می‌کنی که الان وقت آن رسیده که مردم، باید نگاهی به سبد سرمایه‌گذاری‌های خود بیندازند و تغییراتی را در آن اعمال کنند؟

بال در پاسخ به کاتایاما گفت:

اکنون بازار در دوره‌ای به سر می‌برد که مردم از آن با عنوان «رکود تابستانی» یاد می‌کنند. بیماری کووید-۱۹ کماکان تا فصل اول سال میلادی آتی با ما خواهد بود و امید است تا آن زمان، واکسن این بیماری، روانه بازار شود. درحال‌حاضر، بازار با سیلی از نقدینگی روبه‌رو است و این درست همان چیزی است که توانسته است به‌عنوان عامل پیشران، بازار سهام را در مدار رشد نگه دارد.

بال در ادامه افزود:

بازار اکنون در انتظار یک جرقه است و احتمالا همان‌طور که انتظار می‌رود، این جرقه پس از روز کارگر، مشتعل شود. بنابراین پیش از فرارسیدن آن روز و وقوع انفجار در بازار، زمان مناسبی است تا افراد، در سبد سرمایه‌گذاری خود تغییراتی ایجاد کنند.

کاتایاما در ادامه از بال پرسید که به‌نظر شما سرمایه‌گذاران باید چه اقداماتی را دستور کار خود قرار دهند.

بال در پاسخ گفت:

گمان می‌کنم که بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران، نگران این هستند که طرح اعطای کمک‌های مالی از سوی دولت‌ها به خانوارها چه سرانجامی خواهد داشت و وقتی ادامه این طرح امکان‌پذیر نباشد، چه اتفاقی رخ خواهد داد و این در حالی است که داریم به سه‌ماهه پایانی سال نزدیک می‌شویم. از این رو، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید تغییرات زیادی را در سبد سرمایه‌گذاری‌های خود اعمال کنند.

کاتایاما سپس از بال پرسید که مردم بهتر است به‌جز سهام، سراغ کدام دارایی‌ها بروند. بال در پاسخ گفت:

این جمله را هرگز پیش‌تر به زبان نیاورده‌ام، اما الان می‌گویم که همیشه مخالف سرسخت بلاک چین، ارزهای دیجیتال و بیت کوین بوده‌ام. بااین‌حال، اگر به اوضاع و احوال کنونی بازار نگاهی بیندازید، درمی‌یابید که دولت تا ابد، توان حمایت از بازار و تزریق پول به جامعه را ندارد.

بال در ادامه افزود:

سیل نقدینگی بالاخره پایان می‌یابد. دیر یا زود، دولت باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد چه بکند. آیا می‌خواهد به‌جای پرداخت کامل، بخشی از کمک‌ها را به خانوارها پرداخت کند یا بودجه خود را به پرداخت کسری‌ها اختصاص دهد یا آنکه سراغ پرداخت یارانه‌های هوشمند برود.

بال در ادامه پرسید:

آیا دولت درصدد افزایش مالیات است یا همچنان تصمیم به چاپ پول دارد؟

بال گفت:

اگر دولت کماکان بر طبل چاپ پول بکوبد، پایه‌های ارز ملی تخریب می‌شود و احتمالا اعتبار شماری از ابزارهای سرمایه‌گذاری امن مثل اوراق خزانه محافظت‌شده در برابر تورم یا TIPS به باد خواهد رفت. بنابراین، محتمل است که بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ثروتمند برای در امان‌ماندن از گزند تورم، به بیت کوین روی بیاورند.

بال در ادامه به جیمی دیمون (Jamie Dimon)، رئیس و مدیرعامل بانک جی‌پی‌مورگان چیس اشاره کرد و گفت:

فکر می‌کنم جیمی، بخش اندکی از ثروت تحت مدیریت خود را به بیت کوین تبدیل کند و گمان نمی‌کنم که به بیت کوین به دید یک گزینه اصلی بنگرد.

بال در خاتمه اظهاراتش، درمورد معامله‌گران پلتفرم معاملاتی رابین‌هود (Robinhood) اظهار داشت:

اگر این ارز [دلار] بی‌ارزش شود یا دست‌کم شماری از معامله‌گران رابین هود به این نتیجه برسند، آن وقت چه می‌شود؟ یا اگر آنها دیگر مثل گذشته، سهام دادوستد نکنند، پول‌های خود را روانه سرمایه‌گذاری در کدام دارایی می‌کنند؟

بال افزود:

بازار تاکنون هیچ بازده واقعی نداشته است و بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال یا در بلندمدت با دید «می‌خواهم به‌دنبال پناهگاه امنی برای پولم باشم» جذاب خواهند شد یا آنکه در کوتاه‌مدت با انگیزه‌های سوداگرانه، رونق خواهند گرفت. گمان می‌کنم بعد از روز کارگر، افراد بسیاری به بیت کوین روی می‌آورند.

روز شنبه هفته جاری، دن تاپیرو (Dan Tapiero)، بنیان‌گذار دی‌تی‌ای‌پی کپیتال (DTAP Capital) با اشاره به اظهارات بال درخصوص بیت کوین طی توییتی نوشت:

از اینکه این مرد [بال] بالاخره، سر تسلیم در برابر بیت کوین فرود آورده است، عمیقا شوکه شده‌ام. جورج بال، عمری به درازای تاریخ وال استریت دارد و پیش‌تر سکان هدایت شرکت‌های پرآوازه‌ای همچون ای‌.اف. هاتون و پرودنشیال را در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی در دست داشته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه