سود بیش از ۴ میلیون دلاری ویتالیک بوترین از ۲۵ هزار دلار سرمایه‌گذاری در دوج کوین

سود بیش از ۴ میلیون دلاری ویتالیک بوترین از ۲۵ هزار دلار سرمایه‌گذاری در دوج کوین

ویتالیک بوترین گفت که از سرمایه‌گذاری ۲۵,۰۰۰ دلاری‌اش در دوج کوین پس از سه سال ۴.۳ میلیون دلار سود به‌دست آورده است. به‌گفته بوترین او این سود را صرف امور خیریه کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، در یک برنامه پادکست فاش کرد که بیش از ۴ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری ۲۵,۰۰۰ دلاری در دوج کوین که در سال ۲۰۱۶ انجام داده بود، سود کرده است.

بوترین طبق عادت خود این سود را صرف امور خیریه کرده است.

دوج کوین در دسامبر سال ۲۰۱۳ ایجاد شد و به‌منظور بهره‌مندی از محبوبیت میم سگ شیبا اینو در آن زمان، این میم را به‌عنوان نشان خود انتخاب کرد. بوترین دوج کوین را جزو اولین میم‌کوین‌های در اکوسیستم در حال رشد دارایی‌های دیجیتال توصیف کرده است.

بوترین تحت تأثیر جامعه‌ای قرار گرفت که پیرامون دوج کوین شکل گرفته بود، اما درباره اینکه این تصمیم را بدون هیچ تز سرمایه‌گذاری گرفته است، به شوخی گفت:

مردم در ابتدا دوج کوین را خیلی جدی نمی‌گرفتند. فقط به یاد دارم که با خودم می‌گفتم چطور می‌خواهم برای مادرم توضیح بدهم که ۲۵,۰۰۰ دلار در دوج کوین سرمایه‌گذاری کرده‌ام. تنها چیز جالب در مورد این ارز، یک لوگوی سگ است که یک جایی قرار دارد. اما مطمئناً این یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های من بوده است.

بوترین گفت که دوج کوین در سال‌های بعد واقعاً خوب عمل کرده است، اما در عین حال اذعان داشت که جنون سوداگری ناشی از شیفتگی ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، به این سکه میم او را غافلگیر کرد.

به نظر می‌رسید که علاقه ماسک به دوج کوین پس از آن شکل گرفت که جامعه این ارز دیجیتال در تابستان سال ۲۰۱۹ او را به‌عنوان مدیرعامل خیالی آن انتخاب کرد؛ یعنی چهار سال پس از آنکه بنیان‌گذار دوج کوین این پروژه را رها کرد.

بوترین گفت:

در پایان سال ۲۰۲۰، ایلان ماسک شروع به صحبت درباره دوج کوین کرد و ارزش بازار آن تا ۵۰ میلیارد دلار بالا رفت… چندین برابر رشد کرد.

بوترین تعریف کرد که وقتی دوج کوین با ۷۷۵ درصد رشد فقط در یک روز از ۰.۰۰۸ دلار به ۰.۰۷ دلار رسید، او در قرنطینه کرونایی در سنگاپور بود و با خود می‌گفت: «خدای من، دوج کوین‌هایم کلی می‌ارزد!»

هم‌بنیان‌گذار اتریوم ادامه داد:

من بلافاصله با برخی از دوستانم تماس گرفتم و به آنها گفتم كه همه چیز را رها كنید و بجنبید. نیمی از دوج کوین‌هایم را فروختم و ۴.۳ میلیون دلار گرفتم، سود آن را به خیریه گیودیرکتلی (GiveDirectly) اهدا كردم. چند ساعت بعد قیمت از حدود ۰.۰۷ دلار به ۰.۰۴ دلار افتاد.

ویتالیک گفت که پس از فروش نیمی از دوج کوین‌های خود در اوج قیمت احساس می‌کرد که «یک معامله‌گر شگفت‌انگیز» است، تا اینکه قیمت از ۰.۰۴ دلار به ۰.۰۷ دلار برگشت و سپس به ۰.۵۰ دلار افزایش یافت.

با فرض اینکه بوترین ۵۰ درصد باقیمانده دوج کوین‌های خود را حفظ کرده است، او اکنون باید چیزی حدود ۲۰ میلیون دلار از این ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشد.

بوترین با اینکه تقریباً در اوایل پروژه دوج کوین از آن حمایت کرده است، تأکید می‌کند که پیش‌بینی نمی‌کرد این سکه توجه جریان اصلی را جلب کرده و از لحاظ ارزش بازار در جایگاه ارزهای پیشرو قرار گیرد.

او اظهار داشت:

تبدیل‌شدن دوج کوین به پدیده‌ای به این بزرگی، طوری که حتی تعداد زیادی از مردمی که اتریوم را نمی‌شناسند از دوج کوین خبر دارند، چیزی است که حتی فکرش را هم نمی‌کردم.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
فقط خدا‌
فقط خدا‌
2 سال قبل

از شیبا هم حرف بزنی خوبه

Hamid àzadeh
Hamid àzadeh
2 سال قبل

فکرکنم شیبا بهترمیشه فعلا صبر باشید

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
2 سال قبل

چه مفتی پول در می ارن1

عمو دوجی
عمو دوجی
2 سال قبل

عوضش شیبا برمیگرده به رتبه بالای 100

deleted user
deleted user
2 سال قبل

بزودی شیبا اینو هم حرکت میکنه .....

فقط چند ماه دیگر ..... فگر کنم چیزی حدود ۶ پیپ قیمت پیدا کنه

M.M😀
M.M😀
2 سال قبل

یه فکری هم به حال شیبا کن خب