ویتالیک بوترین: برای بهبود موقت مقیاس‌پذیری اتریوم از شبکه بیت کوین کش استفاده کنیم

ویتالیک بوترین: برای بهبود موقت مقیاس‌پذیری اتریوم از شبکه بیت کوین کش استفاده کنیم

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، موسس اتریوم، استفاده از بلاک چین بیت کوین کش را راه حلی موقت برای مشکل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم دانست. او خلاصه‌ این ایده را روز ۱۳ جولای (۲۲ تیر) در سایت Ethereum Research منتشر کرد.

به گزارش کوین تلگراف، شبکه‌ی اتریوم مشکلات زیادی را در حیطه‌ی مقیاس‌پذیری تجربه کرده و این بلاک چین توانایی پردازش تنها ۱۵ تراکنش در ثانیه را دارد؛ در حالی که یکی از رقبای اصلی این ارز دیجیتال یعنی ریپل (Ripple)، قادر به پردازش ۱,۵۰۰ تراکنش در ثانیه است.

به این ترتیب، جامعه‌ی اتریوم با کار روی پروژه‌ی اتریوم ۲ در حال تغییر الگوریتم اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) هستند.

در حالی که انتظار می‌رود اولین مرحله انتقال به اتریوم ۲.۰ در ابتدای سال ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد، به اعتقاد بوترین، به منظور بهبود مقیا‌س‌پذیری شبکه‌ی اتریوم در کوتاه مدت، باید از بلاک چین‌های دیگر استفاده کرد. وی اعلام کرد که بلاک چین بیت کوین کش بهترین انتخاب است، زیرا این ارز دیجیتال پس از هاردفورک (Hardfork)، توانایی پردازش ۵۳ کیلوبایت اطلاعات در ثانیه را خواهد داشت، در حالی که اتریوم تنها ۸ کیلوبایت در ثانیه را می‌تواند پردازش کند.

بوترین هم‌چنین دلایل انتخاب بلاک چین بیت کوین کش برای انجام این کار را برشمرد. از جمله‌ی این دلایل می‌توان به پایین بودن کارمزد تراکنش، آمادگی دستگاه‌های لازم برای پیاده‌سازی و پذیرا بودن جامعه‌ی بیت کوین کش برای استفاده از این بلاک چین اشاره کرد. این جامعه اعتقاد دارد که مردم تا زمانی که کارمزد تراکنش را پرداخت کنند، می‌توانند از این بلاک چین برای هر آن چه که می‌خواهند استفاده کنند.

به گفته‌ی ویتالیک بوترین، بلاک چین بیت کوین کش راه حلی موقت برای مشکل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم است.

به گفته‌ی ویتالیک بوترین، بلاک چین بیت کوین کش راه حلی موقت برای مشکل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم است.

بوترین اظهار داشت که زمان ساخت بلاک در بلاک چین بیت کوین کش، ۱۰ دقیقه بوده و این موضوع را یکی از موانع استفاده از این بلاک چین به عنوان راه حل مقیاس‌پذیری برشمرد. با این حال، برخی از متخصصین معتقدند که این مشکل را می‌توان از طریق پرداخت بدون نیاز به تایید و با استفاده از تکنیک‌هایی مانند پروتکل اولنچ (Avalanche) حل نمود.

جامعه‌ی ارزهای دیجیتال نسبت به پیشنهاد بوترین، در خصوص یکپارچه ساختن شبکه‌ی بیت کوین کش و اتریوم واکنش منفی نشان داده و برخی نیز اعلام کردند که چنین کاری منجر به نابودی هر چه سریع‌تر بیت کوین کش و اتریوم می‌شود.

فرنسز پولیو (Francis Pouliot)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت مشاوره بلاک چینی کاتالاکسی (Catallaxy) در توییتر اعلام کرد که پیشنهاد اخیر بوترین، نشان از شکست پروژه‌ی اتریوم است، زیرا ادغام بلاک چین اتریوم و بیت کوین، تنها مشکل حل نشده‌ی مقیاس‌پذیری را به تاخیر می‌اندازد.

اخیراً جوزف لوبین (Joseph Lubin)، یکی دیگر از بنیان‌گذاران اتریوم نیز اعلام کرد که در حال حاضر این ارز دیجیتال به‌ اندازه‌ی چشمگیری مقیاس‌پذیر است.

error in loading comments. please attention