آیا صعود بیت کوین مشابه گسترش یک بیماری ویروسی واگیردار است؟

آیا صعود بیت کوین مشابه گسترش یک بیماری ویروسی واگیردار است؟

تحلیل‌گران در Barclays Plc، شباهت‌هایی پیدا کردند تا یک مدل قیمت‌گذاری برای کریپتوایجاد کنند که از دنیای اپیدمیولوژی (علم بیماری‌های واگیردار) سرنخ گرفته شده است. تشخیص آن‌ها این است: بیت کوین احتمالاً در اوج قرار دارد.

مدل Barclays جامعه سرمایه‌گذاران بیت کوین را به سه دسته تقسیم کرده استکه عبارت اند از  :

حساس، آلوده و ایمن

فرض آن این است که با افزایش قیمت، “ویروس” بصورت شفاهی گسترش می‌یابد ، هیچ کس علاقه ندارد زمانی که دوستان و همکارانش پولدار می‌شوند، عقب بماند!. تحلیل‌گران بارکلیز در نیویورک، در روز سه شنبه در یادداشتی به مشتریان توضیح دادند:

هر چه جمعیت بیشتری به ذخیره دارایی روی می‌آورند، سهم کمتری از جمعیت برای تبدیل به خریداران جدید- جمعیت “میزبان” بالقوه- ، موجود است. از طرفی سهم فروشندگان بالقوه (“بهبودی‌ها”) افزایش می‌یابد. در نهایت، این منجر به رکود قیمت‌ها می‌شود و بصورت تصاعدی نسبت فروشندگان به خریداران زیاد می‌شود و قیمت ها شروع به پایین آمدن می‌کنند. این امر موجب یک فشار فروش افسارگسیخته می شود، زیرا کاهش قیمت پیش‌بینی می‌شود.

آیا صعود بیت کوین مشابه گسترش یک بیماری ویروسی واگیردار است؟

طبق نظرات تحلیل‌گران: زمانی که به اصطلاحاً آستانه ایمنی برسیم، نقطه‌ای که در آن بخش کافی از جمعیت ایمن می‌شوند تا عفونت‌های ثانویه دیگری وجود نداشته باشد”، حرکتی مشابه با بیماری‌های عفونی اتفاق می‌افتد.

به گفته بارکلیز، متغیرهای اصلی تعیین‌کننده‌ی زمانی که افزایش سود بیت کوین تبدیل به کاهش قیمت‌ می‌گردد، سهم جمعیت مطلع از رمزارزها و سهم جمعیت مایل به سرمایه‌گذاری (حساس به عفونت) است. تحلیل‌گران می گویند که شواهد حاصل از نظرسنجی ها در اقتصادهای توسعه یافته نشان می دهد که آگاهی تقریباً جهانی است و جمعیت حساس کوچک است.

بر اساس مدل بارکلیز، در حالی که رمزارزها از سقوط‌های قیمت سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ رها شده است، اما سطح آگاهی مردم درباره سیگنال‌های بیت کوین ممکن است هرگز به اوج آن -۲۰،۰۰۰ دلار در ماه دسامبر نرسد. تحلیل‌گران معتقدند: ما اعتقاد داریم که ممکن است فاز سفته‌بازی در سرمایه‌گذاری های ارزهای رمز گذاری شده  وشاید نوسانات شدید قیمت در گذشته باشد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
بهروز
بهروز
6 سال قبل

واقعا تشیبه جالبی بود
از دستندر کاران سایت کمال تشکر رو دارم واقعا سایت خوب و بروزیه دست مریزاد

yolo
yolo
6 سال قبل

این دست مقالات مصداق بارز FUD یا همان ایجاد شک و ترس هست. امیدوارم مترجم محترم که وقت میزاره و ترجمه میکنه مطالب مفیدتر و نزدیک تر به واقعیت رو انتخاب کنه. طبق گفته برایان کلی بیتکوین رو باید با روزهای اولیه اینترنت و شرکت هایی نظیر مایکروسافت و سیسکو مقایسه کرد و اون رو معادل روترهای سیسکو و پروتکل های اینترنت دانست تا اینکه بیتکوین رو به عنوان یک شرکت یا سهام در نظر گرفت.

امیر عظیمی
امیر عظیمی
6 سال قبل

جالب بود ممنون از شما