تحلیل تکنیکال ۵ ارز دیجیتال پرطرفدار بازار

تحلیل تکنیکال ۵ ارز دیجیتال پرطرفدار بازار

معامله‌گران ارزهای دیجیتال، یک بازار روند محور را به بازار نوسانی ترجیح می‌دهند. گاهی اوقات، زمانی‌که در مورد جهت بعدی حرکت قیمت عدم قطعیت وجود دارد، معامله‌گران به حاشیه می‌روند و به نظر می‌رسد این وضعیت در حال حاضر برای بیت کوین صدق می‌کند.

طبق تحقیقات شرکت سانتیمنت (Santiment)، «ترس و تردید» می‌توانند عواملی باشند که منجر به کاهش فعالیت شبکه بیت کوین تا پایین‌ترین سطوح تاریخی شده‌اند. با این حال، سانتیمنت تأکید کرد که این لزوماً به معنای سقوط بیشتر قیمت بیت کوین نیست.

تثبیت قیمت بیت کوین، فرصت‌هایی را برای سرمایه‌گذاران جهت خرید بیت کوین فراهم می‌کند. شرکت سرمایه‌گذاری ژاپنی متاپلنت (Metaplanet) اعلام کرد در پاسخ به کاهش مداوم ارزش ین ژاپن، یک «تغییر استراتژیک» در مدیریت خزانه‌داری خود برای پیروی از رویکرد بیت کوین محور انجام داده است. متاپلنت، خرید ۱۱۷.۷ بیت کوین با قیمت میانگین ۶۵,۰۰۰ دلار را اعلام کرد.

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار؛ کف بعدی قیمت ها کجاست؟

به‌طور کلی، تثبیت قیمت در نزدیکی بالاترین سطح تاریخی، نشانه مثبتی است؛ زیرا نشان می‌دهد معامله‌گران با انتظار ادامه روند صعودی، موقعیت‌های خود را حفظ می‌کنند. با این حال، حتی پس از تلاش‌های مکرر، اگر مقاومت‌های بالاتر شکسته نشوند، ممکن است معامله‌گران موقعیت‌های خود را تخلیه کرده و شاهد یک پولبک شدید در قیمت ارز دیجیتال برتر بازار باشیم.

اما حالا سوال کلیدی این است که آیا خریداران از سطوح حمایتی اساسی در بیت کوین و ارزهای دیجیتال اتریوم، ریپل، تون کوین و دوج کوین دفاع خواهند کرد؟ بیایید برای پی بردن به این موضوع، نگاهی به تحلیل جدید کوین تلگراف (Cointelegraph) داشته باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین مدتی است که در یک کانال نزولی در حال نوسان است. در حالی که خریداران در ساعات ابتدایی امروز تلاش داشتند تا قیمت بیت کوین را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی) در سطح ۶۲,۶۷۱ دلار حفظ کنند؛ اما این فشار مداوم فروشندگان در بازار، با اختلال سیستمی صرافی کوین بیس همراه شد. ترکیب این رویدادها باعث شد تا بهای خرید بیت کوین به زیر سطح ۶۲ هزار دلاری سقوط کند.

با این حال، اگر قیمت افزایش یابد، موانع پیش روی آن ابتدا سطح ۶۲,۶۷۱ دلاری و بعد از آن سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰) در ۶۵,۳۲۰ دلار است. اما چنانچه قیمت بیت کوین به روند نزولی خود ادامه دهد، قیمت آن ممکن است به ناحیه حمایتی مهم بین ۵۹,۶۰۰ دلار تا ۵۶,۵۰۰ دلار سقوط کند.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از بیت کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

اتر همچنان در داخل الگوی کانال نزولی معامله می‌شود که نشان‌دهنده تسلط فروشندگان بر بازار است.

قیمت اتریوم در تلاش است تا از سطح ۲,۸۵۰ دلار که یک سطح مهم برای خریداران جهت دفاع است، جهش کند. اگر این سطح شکسته شود، بهای اتر می‌تواند موج بعدی روند نزولی را به سمت خط حمایت کانال آغاز نماید.

با این حال، برای در نظر گرفتن سناریو صعودی باید گفت که زمان برای خریداران در حال اتمام است. اگر آنها بخواهند به بازار بازگردند، باید یک بازیابی قیمت را آغاز کرده و قیمت را به بالای خط مقاومت هدایت کنند. پس از آن، بهای خرید اتریوم می‌تواند ابتدا به ۳,۳۵۷ دلار و سپس به ۳,۷۳۰ دلار افزایش یابد.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از اتریوم روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

ریپل در زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۵۲ دلار معامله شده است؛ اما فروشندگان موفق نشده‌اند قیمت ریپل را تا سطح حمایت اساسی ۰.۴۶ دلار کاهش دهند.

شیب نزولی EMA ۲۰ و قرارگیری شاخص قدرت نسبی نزدیک به عدد ۴۳، نشان می‌دهد که فروشندگان برتری دارند. هر تلاشی برای بازیابی قیمت، احتمالاً در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با فشار فروش مواجه خواهد شد. اگر قیمت از EMA ۲۰ به پایین‌تر کاهش یابد، بهای خرید ریپل می‌تواند به ۰.۴۶ دلار سقوط کند. انتظار می‌رود خریداران به شدت از این سطح دفاع نمایند.

اگر قیمت با قدرت از ۰.۴۶ دلار جهش کرده و در سطحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار گیرد، نشان می‌دهد که ارز دیجیتال ریپل ممکن است به نوسانات محدود خود را برای مدتی دیگر ادامه دهد.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از ریپل روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت تون کوین (TON)

قیمت تون کوین به تدریج به سمت مقاومت بالایی خود در سطح ۷.۶۷ دلاری در حال حرکت است که نشان‌دهنده وجود تقاضا از سوی خریداران برای این ارز دیجیتال است.

انتظار می‌رود که فروشندگان در سطح ۷.۶۷ دلار چالش سختی برای تون کوین ایجاد کنند؛ اما اگر خریداران از این سطح مقاومت عقب‌نشینی زیادی نکنند، احتمال شکست صعودی قیمت به سمت سطوح بالاتر افزایش خواهد یافت. در این صورت، بهای خرید تون کوین می‌تواند به سمت ۹ دلار حرکت کند.

در مقابل، اگر قیمت از مقاومت بالایی سقوط کند، نشان می‌دهد که فروشندگان حاضر به عقب‌نشینی نیستند. در این حالت، بهای تون کوین می‌تواند به سمت میانگین متحرک‌ها که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل خواهند کرد، کاهش پیدا کند.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از تون کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

قیمت دوج کوین برای مدتی بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰) در سطح ۰.۱۶ دلار و حمایت افقی ۰.۱۲ دلار در نوسان بوده است.

خریداران تلاش می‌کنند تا قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۰.۱۵ دلار حفظ کنند. آنها اگر موفق به انجام چنین کاری شوند، بهای خرید دوج کوین می‌تواند به سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، یعنی ۰.۱۶ دلار صعود کند. این سطح برای فروشندگان جهت دفاع بسیار مهم است؛ زیرا صعود قیمت به بالاتر از آن می‌تواند درهای صعود به سمت ناحیه مقاومتی بین ۰.۲۱ دلار تا ۰.۲۳ دلار را بگشاید.

در طرف مقابل، شکسته شدن قیمت و بسته شدن آن زیر سطح ۰.۱۲ دلاری، الگوی نزولی سر و شانه را تکمیل خواهد کرد. در این صورت، بهای میم کوین دوج کوین ممکن است به سمت حمایت قوی ۰.۰۸ دلار سقوط کند.

بیشتر بدانید: برای مشاهده تحلیل‌های بیشتر از دوج کوین روی این لینک کلیک کنید

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه