ارز دیجیتال پترو با نصف قیمت رسمی در بازار آزاد به فروش می‌رسد!

ارز دیجیتال پترو با نصف قیمت رسمی در بازار آزاد به فروش می‌رسد!

ونزوئلایی‌ها در حال فروش ارز دیجیتال دولتی پترو هستند که اخیراً به صورت رایگان برای آنان ارسال (Airdrop) شده بود. اگرچه دولت ادعا می‌کند قیمت پترو را در ۶۰ دلار ثابت نگه خواهد داشت، اما قیمت آن در لوکال بیت کوینز نصف این مقدار است.

به گزارش کوین تلگراف، ونزوئلایی‌ها در شرایط فاجعه‌بار اقتصادی این کشور، در حال مراجعه به وب‌سایت لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) برای فروش پترو هستند. این ارز دیجیتال در دسامبر سال گذشته (آذر) به صورت رایگان در اختیار ۶ میلیون نفر قرار گرفت.

یکی از کاربران ردیت ادعا می‌کند که دولت در ابتدا اجازه استفاده از پترو برای خرید محصولات از طریق نرم‌‌افزارهایی که روش‌های احراز هویت بیومتریک (مانند اثرانگشت) داشتند را به شهروندان داده بود. اما با سرازیر شدن مردم به سمت معدود فروشگاه‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کردند، این سیستم خیلی زود از دسترس خارج شد.

گزارش شده برخی صرافی‌های دولتی نیز از پترو پشتیبانی می‌کنند. اما قیمت این ارز در صرافی‌ها تفاوت زیادی با قیمت رسمی آن دارد.

به نظر می‌رسد تنها گزینه باقی‌مانده برای ونزوئلایی‌ها، وب سایت لوکال بیت کوینز است. در این سایت می‌توان چند لیست را پیدا کرد که پترو را با بیت کوین مبادله می‌کنند. اما در حال حاضر اکثر آن‌ها غیرفعال هستند. در اواخر روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی)، چند مورد از این لیست‌ها در صفحه اول سایت قابل مشاهده بود.

مبادلات پترو در لوکال بیت کوینز
مبادلات پترو در لوکال بیت کوینز

برای روشن شدن این موضوع، کوین تلگراف مصاحبه‌ای با ارنستو پینتو (Ernesto Pinto) یکی از فروشندگان در لوکال بیت کوینز، ترتیب داده است.

وی تایید کرد که در ازای پرداخت بیت کوین از ونزوئلایی‌ها پترو خریداری می‌کند. او توضیح داد که قیمت خرید براساس قیمت‌های صرافی آمبرس‌کوین (Amberescoin) که از پترو پشتیبانی می‌کند، تعیین می‌شود. این قیمت برابر است با ۰.۰۰۳۶ بیت کوین که تقریباً معادل با ۳۰ دلار است.

اما فروشندگان به دلیل فشار بیش از حد فروش ناشی از ایردراپ به مشکل خورده‌اند. پینتو نمی‌تواند چرخه مبادله را تکمیل کند و قادر به فروش تمام پتروهایی که اخیراً خریداری کرده، نیست. او در توضیح علت این امر می‌گوید:

به خاطر ایردراپ اخیر، بیشتر مردم تمایل به فروش پترو دارند. ۸ میلیون نفر می‌خواهند بولیوار بخرند چون در حال حاضر خرید با بولیوار آسان‌تر است.

او همچنین به یک گروه تلگرامی اشاره کرد که در آن ونزوئلایی‌ها در مورد مبادلات پترو بحث می‌کنند. شخصی در این گروه از امکان مبادله پترو در ماراکایبو (Maracaibo)، دومین شهر بزرگ ونزوئلا پرسیده است:

کسی در ماراکایبو هست که در ازای دریافت پترو غذا، برنج، شکر، آرد و … بفروشد؟

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
خط مقدم
خط مقدم
4 سال قبل

کسی خبر داره قیمت بیت کویین چرا اینجوری شده؟

CryptoDance
CryptoDance
4 سال قبل
پاسخ  خط مقدم

سال جدید چینی

خط مقدم
خط مقدم
4 سال قبل
پاسخ  CryptoDance

بعد سال جدید چینی یعنی دوباره میره بالا؟