رئیس جمهور ونزوئلا به دکترها پتروی رایگان اهدا می‌کند

رئیس جمهور ونزوئلا به دکترها پتروی رایگان اهدا می‌کند

نیکلاس مادورو، راننده اتوبوس سابق و رئیس جمهور فعلی ونزوئلا، از کمپینِ حمایت از کادر پزشکی این کشور رونمایی کرد. در این کمپین، قرار است پزشکان فعال در زمینه مقابله با ویروس کرونا، به عنوان پاداش پترو دریافت کنند.

به گزارش کوین تلگراف، براساس توییتی که روز دوم آوریل (۱۴ فروردین) توسط یکی از مقامات دولتی منتشر شد، طرحی تحت عنوان «پزشکان میهن» اجرا خواهد شد که در آن پزشکان ونزوئلایی، توکن‌های پترو دریافت خواهند کرد. پترو یک ارز دیجیتال عرضه شده از سوی دولت ونزوئلاست که با نفت این کشور پشتیبانی می‌شود.

این توکن‌ها با استفاده از «سیستم پاتریا» (Patria System) کشور ونزوئلا بین پزشکان توزیع خواهند شد. پاتریا در واقع پلتفرمی است که دولت کنونی ونزوئلا به منظور گذر از سیستم بانکی شکست‌خورده این کشور ایجاد کرده تا از آن برای صدور انواع پاداش و یارانه با استفاده از توکن‌های رمزنگاری‌شده بهره ببرد.

قیمت توکن‌ پترو ظاهرا با قیمت یک بشکه نفت ونزوئلا همبستگی دارد. در پی سقوط قیمت نفت در ماه مارس که طی ۱۸ سال اخیر بی‌سابقه بود، ارزش پترو نیز روند کاهشی داشته است. اما در چند روز اخیر، قیمت نفت این کشور با جهشی ۲۰ درصدی مواجه شده و به بیش از ۲۷ دلار رسیده است.

علیرغم ادعای دولت مادورو مبنی بر ارزش ۶۰ دلاری هر واحد پترو، پلتفرم‌های معاملاتی محبوب ونزوئلا در حال حاضر ارزش این توکن را چیزی حدود ۲۰ الی ۲۶ دلار تعیین کرده‌اند. با این حال، اگر حداقل دستمزد ماهیانه ۳.۶۱ دلاری کارگران ونزوئلایی، به همراه کوپن‌های خرید مواد غذایی به ارزش ۲.۸۹ دلار را در نظر بگیریم، هر یک پترو می‌تواند حاصل درآمد چندین ماه یک کارگر باشد. با اینکه تخمین زده می‌شود درآمد پزشکان اندکی بیشتر از کارگران باشد، اما این پاداش برای آنان نیز چشمگیر است.

شاید بهتر بود مادورو این توکن‌های پترو را مستقیما در اختیار بیمارستان‌های این کشور قرار می‌داد. براساس گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد بسیاری از بیمارستان‌های ونزوئلا تجهیزات کافی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را در اختیار ندارند. در گزارشی که در روز اول آوریل (۱۳ فروردین) منتشر شد، صابون و مواد ضدعفونی کننده در بیمارستان دانشگاه کاراکاس، به عنوان موارد لوکس و تجملاتی توصیف شده‌اند.

این مرکز درمانی در حال حاضر نیز با کمبود شدید تجهیزات محافظتی مواجه است و به باور بسیاری از کارکنان، با افزایش چشمگیر مبتلایان به کووید-۱۹، شرایط این بیمارستان غیرقابل کنترل خواهد شد.

ماریا لاندائتا (Maria Landaeta) رئیس بخش بیماری‌های عفونی این دانشگاه گفته است:

ترس اصلی من این است که با توجه به افزایش شمار مبتلایان به این ویروس در هفته آینده، تجهیزات کافی در اختیار نداشته باشیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه