00: 00: 00
ارز دیجیتال > قوانین > جمهوری اسلامی ایران > از کیف پول مبتنی بر بلاک چین ایرانی رونمایی شد
اخبار جمهوری اسلامی ایران

از کیف پول مبتنی بر بلاک چین ایرانی رونمایی شد

در سومین روز از نمایشگاه الکامپ، بهره برداریِ آزمایشی از کیف پول مبتنی بر بلاک چین با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، صورت گرفت.

در حاشیه نمایشگاه الکامپ، کیف پول مبتنی بر  بلاک چین امروز با حضور دکتر صادق نجفی، معاون وزیر صنعت و معاونان سازمان صنایع کوچک به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

در مراسم رونمایی از این کیف پول که با نام سککوک یا «سامانه کشوری کسب‌وکار به کسب‌وکار» معرفی گردید، صادق نجفی این کیف پول را برای «تقویت بنگاه های متوسط و کوچک» بسیار موثر خواند و گفت:

این اتفاق یکی از معضلات جدی بنگاه های اقتصادی را برطرف می‌کند و نه تنها معاملات اعتباری این بنگاه‌ها را افزایش خواهد داد بلکه بر شتاب و حجم سرمایه در گردش آن می افزاید.

وی در ادامه ذکر کرد:

در وضعیت فعلی تأمین مالی بنگاه‌ها و تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز آن ها با راه اندازی سککوک، بدون آنکه بر شبکه بانکی کشور فشاری محتمل شود، تا حد عمده ای برطرف خواهد شد.

از کیف پول مبتنی بر بلاک چین ایرانی رونمایی شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطر نشان کرد:

اگر بخواهیم از منابع سرمایه کشور، مانند صندوق توسعه ملی برداشت کنیم، شاهد همان اتفاقاتی خواهیم بود که در سال های پیش رخ داد. بنابراین ما با حمایت از سامانه ملی سککوک، سعی می‌کنیم از وضع موجود و منابعی که در شبکه بانکی و هم در بازار سرمایه وجود دارد، در جهت گردش فعالیت اقتصادی بنگاه ها کمک بیشتری بگیریم.

همچنین گفتنی است، در این دوره آزمایشیِ کیف پول بلاک چین بر روی سامانه ملی سککوک از پیشنهادها و راهکارها و همچنین بازخوردهای مدیرانِ بنگاه های کوچک برای ارتقای کیفیت آن بهره‌مند خواهد شد.

[تعداد: 4    میانگین: 3.5/5]

از کیف پول مبتنی بر بلاک چین ایرانی رونمایی شد

درباره نویسنده

مریم رضائی

مریم رضائی

5
دیدگاه کاربران

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
امیر حسینسیناحمیدرضاآرشیا Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
امیر حسین
امیر حسین

الان راه اندازی شد یا هنوز قراره راه اندازی بشه و فقط در حد حرف هست؟

سینا
سینا

هر چیزی دست دولتی ها بیوفته باید ازش فرار کرد – صرفا وقتی از کیف پول یا ارز های دیجیتال ایرانی استفاده می کنم که بدونم ایرانی های خارج از کشور ساختنش و با دولت هیچ ارتباطی ندارن !

حمید
حمید

نمی‌دونم چرا هرچی جدید میاد اول بد میگن و فیلترش میکنند بعد خودشون همونو سعی میکنم بسازند و مردم رو قانع کنند که از اون استفاده کنند
همانند تلگرام و سروش و الآنم این ?

رضا
رضا

چه اسمه مسخره ای! سککوک! تلفظش به انگلیسی چطوری میشه؟

آرشیا
آرشیا

می تونین در مورد اینکه کی سایت های صرافی ایرانی دوباره ، شروع به کار می کنند از وزیر اطلاع سوال بپرسین ؟