معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات: به‌کار‌گیری بلاک چین در سطوح ملی آغاز شده است

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات: به‌کار‌گیری بلاک چین در سطوح ملی آغاز شده است

به نقل از فابانیوز معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و اطلاعات با بیان اینکه کاربردهای دیگر صنعت بلاک‌ چین در بخش‌های صنعتی و خدمات است تاکید کرد: ما در سطوح ملی در آغازِ شروع کاربردها از این تکنولوژی هستیم.

«نصرالله جهانگرد» معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه رویداد سالانه رایانش ابری گفت:

معتقدم شرایط بحرانی خاصی در زمینه گذر به بلاک‌ چین وجود ندارد و موضوع نحوه ورود به این دانش است که طبیعتا میان متخصصین در این زمینه چالش‌های فکری و نظری بسیاری وجود دارد.

وی افزود:

کاربردهای دیگر صنعت بلاک‌ چین در بخش‌های صنعتی و خدمات است که ما در سطوح ملی در آغاز شروع به کارگیری از کاربرد‌های این تکنولوژی هستیم.

وی با اشاره به اختلاف نظرها و چالش‌ها در زمینه استفاده از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین در کشور آن را طبیعی خواند و تاکید کرد:

این نظریه‌ها به تدریج جای خود را باز می‌کنند و هرکسی در این زمینه مسیر خود را دنبال خواهد کرد. آنچه که مهم است این است که با تاخیر مواجه نشویم.

جهانگرد همچنین افزود:

در حوزه پولی و بانکی باید خیلی زودتر به سمت تکنولوژی‌های روز مانند بلاک‌ چین و بیگ دیتا روی می‌آوردیم و باید این اتفاق رخ دهد تا بتوانیم از مزایای آن استفاده کنیم و ریسک‌های کار نیز کمتر شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص راه‌ اندازی ارز دیجیتال ملی نیز گفت:‌

راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی جزو دستور کار نظام پولی کشور است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات: به‌کار‌گیری بلاک چین در سطوح ملی آغاز شده است

وی تاکید کرد:

اخیرا بانک مرکزی و معاونت فناوری تفاهم نامه‌ای امضا کرده‌اند مبنی بر اینکه در این زمینه جدی‌تر باشند و امیدوارم که رگولیشن‌های به کارگیری را زودتر ارائه دهند تا رقابت در این زمینه بین بانک‌ها رشد پیدا کند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز چندی پیش با بیان اینکه فناوری بلاک‌ چین با مفهومی که دارد بزودی همه موضوعات را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تاکید کرده بود که بلاک‌ چین در چند سال آینده تحول شگرفی را در دنیا ایجاد می‌کند و اگر خود و ساختار خود را منطبق با این تغییرات نکنیم، دوباره در عرصه رقابت فناوری و فرهنگ بازنده خواهیم بود.

error in loading comments. please attention