ایران برای رشد اقتصادی به فناوری بلاک چین چشم دوخته است

ایران برای رشد اقتصادی به فناوری بلاک چین چشم دوخته است

به نقل از تهران‌تایمز طبق گفته مقامات رسمی ایران، انضمام و به کارگیری فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌تواند رونق موردنیاز کشور را در بخش اقتصادی فراهم کند.

علیرضا دلیری، معاون توسعه و مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، اظهار داشت که فناوری بلاک چین می‌تواند پلتفرمی را برای ایران به ارمغان آورد که به وسیله آن مراودات خود را با شرکای تجاری‌اش در سرتاسر جهان ادامه دهد. وی همچنین افزود که بیش از ۱۰۰ کشور با به‌کارگیری کاربردهای مختلف و گسترده بلاک چین، در حال بهره‌برداری از مزایای آن هستند.

دلیری با اشاره به اینکه کشورهایی نیز وجود دارند که از بابت رشد روزافزون کاربردهای بلاک چین نگران هستند، اعتقاد دارد که مزایای آن از معایبی که در پی خواهد داشت، بسیار بیشتر است. وی همچنین افزود که سازمان او به دنبال چگونگی نحوه به کارگیری بلاک چین، در توسعه زمینه‌های مختلف اقتصاد کشور در آینده است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ صنعتی که با بلاک چین به زودی متحول خواهند شد

ایران به دنبال به روزکردن فناوری خود است

در این گزارش، دلیری با اشاره به این نکته گفته است:

با توسعه و قدرت بخشیدن به زیرساخت‌های فناوری بلاک چین با کمک دولت و بخش خصوصی، این امر ممکن است.

پس از اینکه گفتگوها به این موضوع کشیده شد که کاربردهای بلاک چین چگونه می‌توانند به اقتصاد کمک کنند، وی اشاره کرد که رشد مبتنی بر فناوری، از نقاط فروش قابل توجه بلاک چین محسوب می‌شود و چیزی است که هرکشوری به آن نیاز دارد.

ایران برای رشد اقتصادی به فناوری بلاک چین چشم دوخته است

به این ترتیب او تصریح کرد که حرکت هماهنگ با دیگر ملت‌ها برای اطمینان از دستیابی به برخی مزایای فناوری‌های نوظهور و به‌خصوص بلاک چین، برای ایران امری ضروری محسوب می‌شود.

دلیری و دیدگاه‌ او نسبت به ارزهای دیجیتال پس از اینکه اوایل سال جاری اعلام کرد دولت ایران در حال طرح‌ریزی بستری برای توسعه یک ارز دیجیتال ملی است، به سرتیتر خبرگزاری‌ها تبدیل شد. او در این باره اظهار داشت که این ارز دیجیتال بصورت توکن وبا پشتوانه ریال، ابزاری برای موسسات مالی کشور جهت دادوستد با شرکای بین‌المللی و باهدف دور زدن تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا فراهم خواهد کرد.

در پی نتایج مستقیم تحریم‌های آمریکا، صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال نظیر بایننس اعلام کرده‌اند که برای دورماندن از جریمه‌ها و باقی ماندن در فهرست صلاحیت‌داران از نظر دولت آمریکا، از سرویس‌دهی به کاربران ایرانی در پلتفرم‌هایشان خودداری خواهند کرد. این موضوع به وضعیت هنوز نامشخص دولت به قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال نیز ارتباط دارد.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
حسین بچاری
حسین بچاری
۵ سال قبل

امید بی خود و بی جهتیه. چندین پیشزمینه لازمه تا ایران بتونه توی مسیر رشد و توسعه قرار بگیره. و بلاکچین فقط میتونه یکی از اون ابزارها باشه. حکومت باید دخالتهاش رو توی بازار کاهش بده، مجوز زدایی، قانون زدایی. تعطیل کردن نهادهایی که فقط باعث بلعیدن پول میشن. تن دادن سیاستهای بازار آزاد و...... حالا با همه این مشکلات ارز دیجیتال دولتی با پشتوانه ریال چه مشکلی رو میتونه حل کنه؟

هادی
هادی
۵ سال قبل

اینا مثل اژدهای هفت سر اند که از هر سرشون یه صدایی بلند میشه ولی کار اصلی رو اون جاییشون میکنه که به قول تظاهر کنندگان فرانسوی "باران" میبارونه روی مردم .. شما هم بگین بارون بوده !