پیامدهای جهش قیمت بیت کوین؛ میانگین کارمزدها به ۱۲ دلار رسید

پیامدهای جهش قیمت بیت کوین؛ میانگین کارمزدها به ۱۲ دلار رسید

با جهش قیمت بیت کوین و ثبت رکورد تازه، کارمزدهای شبکه این ارز دیجیتال هم بار دیگر افزایش یافت. در حال حاضر میانگین کارمزدها ۱۲ دلار است.

به گزارش دیکریپت، داده‌های بیت اینفو چارتز (BitInfoCharts) نشان می‌دهد که میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به ۱۲ دلار رسیده است. این عدد بیشترین میزان کارمزدها از ۵ نوامبر (۱۵ آبان) تا به اینجاست. در آن زمان بیت کوین مراحل ابتدایی جهش اخیر خود را سپری می‌کرد.

یکشنبه هفته گذشته، کارمزد تراکنش‌ها تنها ۲.۷ دلار بود و رسیدن آن به محدوده ۱۲ دلاری، حاکی از افزایش ۳۴۴ درصدی کارمزدها در کمتر از یک هفته است.

افزایش کارمزدهای شبکه بیت کوین را می‌توان پیامد ثبت رکورد تازه این ارز دیجیتال دانست؛ قیمت بیت کوین در این مدت توانست با جهشی ۲۶ درصدی، به اوج جدید ۲۴,۲۰۰ دلاری خود برسد. در حال حاضر هم هر واحد بیت کوین در محدوده ۲۳,۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

پیامدهای جهش قیمت بیت کوین؛ میانگین کارمزدها به ۱۲ دلار رسید
میانگین تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم

هر زمانی که فعالیت‌ها در شبکه بیت کوین بیشتر شود، کارمزدها هم بیشتر می‌شوند. ماینرها در ارتباط با پردازش تراکنش‌ها، سقفی مشخص دارند و همین مسئله باعث افزایش کارمزدها می‌شود؛ به‌عبارت دیگر، هر کسی که بخواهد تراکنشش زودتر انجام شود، باید کارمزد بیشتری بپردازد. از همین رو، در حال حاضر تنها کسانی تراکنش انجام می‌دهند که انجام تراکنش‌ برای آنها ضروری باشد و بتوانند کارمزدهای بالای انتقال را پرداخت کنند.

جو دیپاسکال (Joe DiPasquale)،‌ مدیرعامل شرکت بیتبول کپیتال (BitBull Capital)، در مصاحبه خود گفت:

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین بر پایه محدودیت ماینرها (عرضه) و نقل‌وانتقالات روی شبکه (تقاضا) تعیین می‌شود. با وجود افزایش شدید در استفاده از بیت کوین و نقل‌وانتقالات روی شبکه و افزایش اندک ظرفیت ماینرها، شاهد افزایش کارمزد تراکنش‌ها هستیم.

افزایش قیمت بیت کوین را می‌توان توجیهی ساده برای کارمزدهای بالا دانست. بسیاری از افراد تمایل به معامله بیت کوین دارند، حال چه با فرض افزایش قیمت (خرید) و چه با ترس از سقوط آن (فروش).

آخرین بار که کارمزدها در سطوح فعلی قرار داشت، اوایل نوامبر بود. در آن زمان قیمت بیت کوین روند صعودی خود را آغاز کرده بود و در عرض چند هفته، جهشی ۲,۰۰۰ دلاری داشت.

میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین
میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

این در حالی است که دسامبر سال ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) همچنان رکورددار میزان کارمزدهاست. در آن زمان میانگین کارمزدها برای انجام تراکنش روی شبکه بیت کوین به ۵۰ دلار رسید. قیمت بیت کوین در دسامبر آن سال به ۱۹,۵۰۰ دلار رسیده بود.

افزایش ظرفیت ماینرها باعث شده است تا کارمزد شبکه بیت کوین تا اندازه‌ای که در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت، بالا نرود. نباید فراموش کرد که این اتفاق ممکن است رخ دهد و کارمزدها به آن محدوده هم برسند!

اشتراک
اطلاع از
guest
5 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مهدی
مهدی
4 ماه پیش

این کارمزد یعنی مثلا اگر من بخوام ١ بیت کوین از کیف کوینومی خودم به دیگری انتقال بدم باید ١٢ دلار کارمزد کسر بشه؟
اونوقت اگر مثلا 0.008 بیت بخوام انتقال بدم هزینه کارنزدش چقدر هستش؟؟

نجیم
نجیم
4 ماه پیش

سلام
سایت بایننس چی شده؟
چرا برداشت و واریزها لغو شده ؟؟

رضا
رضا
4 ماه پیش

صرافیهای داخلی از مدتها پیش دارن 12 دلار میگیرن ..دزدا….من امروز با کیف mycelium با کارمزد 2 دلار مقدار زیادی جابجا کردم ..این مای سلیوم خدایی خوبه البته با کارمزد کمتری هم میشد بفرستم ولی عجله ای بود….

میلاد
میلاد
4 ماه پیش

کارمزد خیلی کمتره هرچیزی رو فقط ترجمه نکنید
میحواید من با نیم دلار بفرستم 1 ساعته هم کانفرم بشه؟

هادی اسماعیل نیا بالف
هادی اسماعیل نیا بالف
4 ماه پیش
پاسخ  میلاد

چجوری؟؟؟؟؟؟؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off