کارمزدهای بیت کوین به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید

کارمزدهای بیت کوین به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید

میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین روز جمعه به ۱۷.۲۰۶ دلار رسید و رکورد جدیدی در سال ۲۰۲۱ ثبت کرد. رکورد پیشین مربوط به ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) بود که میانگین کارمزدها به ۱۷.۰۶۸ دلار رسیده بود.

به گزارش دیکریپت، داده‌های بیت اینفو چارتز (BitInfoCharts) نشان می‌دهد که میانگین کارمزدهای روز جمعه بالاترین میزان از ژانویه سال ۲۰۱۸ به این سو بوده است. در آن زمان معامله‌گران به‌دنبال آن بودند که پیش از سقوط قیمت بیت کوین، ارزهای خود را نقد کنند.

کارمزد تراکنش، در واقع هزینه‌ای است که ارسال‌کننده تراکنش در ازای تأیید تراکنش توسط ماینر، پرداخت می‌کند. هنگام پردازش یک تراکنش، استخراج‌کنندگان باید برای حل معادلات ریاضی پیچیده رقابت کنند. در نهایت علاوه بر پاداش بلاک، ماینری که تراکنش‌ها را در بلاک خود قرار داده باشد، کارمزد آنها را هم دریافت خواهد کرد.

کارمزد تراکنش بالا نشانه افزایش تقاضا است. وقتی تقاضا برای پردازش تراکنش از میزان تمایل استخراج‌کنندگان (عرضه) به پردازش آن فراتر می‌رود، کارمزدها نیز افزایش می‌یابد. استخراج‌کنندگان برای اینکه فرایند پردازش تراکنش ارزش زمانی را که برایش صرف شده است داشته باشد، کارمزد خود را بالا می‌برند تا مشارکت‌کنندگان در شبکه فقط تراکنش‌های مهم را پردازش کنند.

چرا کارمزدها افزایش یافته است؟ یک دلیل روشن این است که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، به مشهورترین چهره حامی بیت کوین بدل شد. یک ربع پس از آنکه ایلان ماسک بیت کوین را به بیوی توییتر خود اضافه کرد ارزش این ارز از ۳۲,۰۰۰ دلار به ۳۸,۰۰۰ دلار رسید.

کارمزدهای شبکه بیت کوین
میانگین کارمزدهای شبکه بیت کوین

کمی بعد، این افزایش با یک اصلاح همراه شد و قیمت بیت کوین روز بعد در مقطعی به ۳۲,۹۴۰ دلار هم رسید.

داده‌های Blockchain.com حاکی از آن است در حال حاضر بیش از ۷۱ مگابایت پردازش‌نشده وجود دارد. این مسئله وقتی بهتر قابل فهم است که بدانیم، در ۷ ژانویه ۲۵ مگابایت تراکنش در انتظار پردازش بود. اما در ۱۵ ژانویه، این مقدار به ۸۵ مگابایت افزایش یافت که رشد سرسام‌آور ۲۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

تا زمانی که خریداران با تکیه بر صحبت‌های ماسک به بازار وارد شوند و فروشندگان به‌دنبال برداشت سودهای پس از این اظهارنظر باشند، انتظار می‌رود که کارمزدها بالا بماند.

رکورد میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین مربوط به ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۷ است که قیمت این ارز دیجیتال به نزدیک ۲۰,۰۰۰ دلار رسید؛ در سال ۲۰۱۷، تقاضا برای پردازش تراکنش به قدری بالا بود که میانگین کارمزد تراکنش به ۵۴.۹۰ دلار هم رسید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
احمد
احمد
3 سال قبل

بزرگترین ایراد بیت کوین تراکنش هست
هنوز که دنیا بیت کوین نمی‌شناسه شبکه جوابگو نیست وای به روزی که چند میلیارد آدم بخوان ازش استفاده کنند
اگه یروز بیت کوین حذف بشه بنظر من دلیلش مشکلات تراکنش هست
الان ارز btcv یا plc هنگام انتقال بلافاصله مقدار ارز واریزی به کیف پول شما نمایش داده میشه در کمتر از ۱ دقیقه که کانفرم میخوره میتونید برداشت کنید با کارمزدهای انتقال چند صدم دلاری