تتر بی‌ثبات تر از همیشه؛ کاهش قیمت استیبل کوین تتر به زیر ۱ دلار!

تتر بی‌ثبات تر از همیشه؛ کاهش قیمت استیبل کوین تتر به زیر ۱ دلار!

در هفته اخیر شاهد بودیم که ارزهای دیجیتال شاخص در صرافی‌های مختلف، به قیمت‌های متفاوتی معامله شدند.

توکن تتر که از ابتدا ابهامات زیادی در ارتباط با روابط بانکی و ذخایر دلاری خود در کارنامه داشته است، در اتفاقات امروز و با افزایش قیمت بیت کوین تا مرز ۷,۶۰۰ دلار در صرافی‌هایی که از این ارز استفاده می‌کردند تا قیمت تتر ۰.۹ دلار کاهش یافت.

البته این افزایش ظاهری قیمت بیت کوین، برخی را نیز به اشتباه انداخت که با ورود این عده رشد قیمت‌ها سرعت بیشتری به خود گرفت که در ادامه باعث کاهش هر چه بیشتر ارزش تتر شد.

تتر (USDT) یک ارز دیجیتال باثبات با نرخ برابری ۱ به ۱ نسبت به دلار است که به گفته تیم پروژه به ازای هر توکن تتر ، پشتوانه دلاری وجود دارد.

همچنین بخوانید: بحران برای تتر/ اختلاف قیمت ۲ درصدی بیت کوین در صرافی‌های مختلف

این اختلاف قیمتی مشهود برای بیت کوین، صبح امروز با افزایش قیمت این ارز دیجیتال، تشدید و باعث ریزش هر چه بیشتر ارزش توکن تتر شد. همچنین در صرافی بایننس تریدرها برای مقابله با این اتفاق توکن‌های تتر خود را به ارزهای دیجیتال باثبات دیگر نظیر TUSD و PAX تبدیل کردند که منجر به افزایش شدید قیمت این ارزهای دیجیتال باثبات و نوسان آن‌ها در برابر تتر شد.

تتر بی‌ثبات تر از همیشه؛ کاهش قیمت استیبل کوین تتر به زیر 1 دلار!

ابهامات بانکی

توکن تتر رابطه شدیدی با صرافی بیت‌فینکس دارد. اخیراً نیز این صرافی همکاریش با بانک نابل (Noble Bank) را به عنوان شریک بانکی قطع کرده است. توکن تتر از مدل ارزهای دیجیتال باثبات که به ازای هر توکن پشتوانه یک دلاری وجود دارد، پیروی می‌کند.

طبق گزارشات، ذخایر دلاری تتر در بانک مشابه که قطع همکاری با آن صورت گرفته، بوده است. در ماه‌های اخیر نیز صحبت‌هایی پیرامون یکی نبودن توکن‌های عرضه شده با پشتوانه دلاری شنیده شده که باعث افزایش بی‌اعتمادی‌ها به این ارز دیجیتال گشته است.

تتر بی‌ثبات تر از همیشه؛ کاهش قیمت استیبل کوین تتر به زیر 1 دلار!

حسابرسی مالی برای افزایش شفافیت تتر یک ابزار حیاتی محسوب می‌شود اما این پروژه برخلاف وعده‌‌هایی که در وایت‌پیپر آن آمده، از انجام این امر خودداری کرده است. هرچند تیم تتر برای پاسخگویی به شبهات در این زمینه یک شرکت حقوقی استخدام کرده تا حسابرسی مالی را برای این پروژه انجام دهد.

حرکت در مسیر بی‌اعتمادی

لازم به ذکر است آوریل سال گذشته میلادی نیز مشکلات تتر با بانک‌های تایوانی، زمینه‌ساز سقوط ارزش این توکن شده بود. البته در نگاهی دیگر این اتفاقات را می‌توان یک اقدام عمدی از جانب تیم تتر دانست که با دستکاری بازار و کنترل قیمت این توکن، درصدد کسب سود بیشتر با بازخرید آن در قیمت‌های پایین‌تر بوده‌اند.

با این حال کاربران باید مراقب حرکات این توکن باشند چرا که از دست دادن اعتماد تریدرها و افراد فعال این حوزه می‌تواند به معنی بی‌ارزش شدن توکن‌های این پروژه باشد.

تتر بی‌ثبات تر از همیشه؛ کاهش قیمت استیبل کوین تتر به زیر 1 دلار!
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
علی
علی
5 سال قبل

بيت كوين در حال سقوط به زیر 6000 دلار بود. با این برنامه خواستند قیمتش را ببرن بالای 7000 دلار ولی جواب نداد. اینا همش سیاه بازی بیت کوین دارای بزرگه

Saeid Akbar
Saeid Akbar
5 سال قبل
پاسخ  علی

کلا بین کوین دارهای بزرگ معاملات سنگین سوری زیاد انجام میدن که قیمتش ریزش نکنه
اما آینده از آن بیت کوین نیست ....

reza
reza
5 سال قبل

معلومه یه جایی از کارش میلنگه ! ( از عکس کالیسی استفاده کردین چرا !! D:)

هومر
هومر
5 سال قبل

جالبِ خود دلار اول قرار بود طلا پشتوانه ش باشه بعدا تق ش در رفت که عشقی چاپ می کنن. حالا همین داستان با تتر

علی
علی
5 سال قبل

اگر حقه باز نباشند به صورت واضح و شفاف مشخص و ثابت میکنند که به ازای هر توکن واقعا یک دلار در بانک وجود دارد