واکنش صرافی ها و کیف پول ها به بیت کوین گُلد

واکنش صرافی ها و کیف پول ها به بیت کوین گُلد

از اوایل هفته جاری، بحث اصلی طرفداران بیت کوین در در انجمن ها و شبکه های اجتماعی فورک بیت کوین گلد است که قرار است در ۲۵ اکتبر (۳ آبان) به صورت رسمی برنامه آن معرفی شود.

از چند روز گذشته، صرافی ها و سرویس های خدماتی بزرگ بیت کوین هم جزئیات برنامه های احتمالی خود را درباره فورک جدید بیت کوین اعلام کردند.

صرافی Coinbase

دو روز پیش (۲۱ اکتبر)، صرافی بزرگ کوین بیس ، موضع خود را دربرابر بیت کوین گلد اعلام کرد. اساس بیانیه این صرافی این بود که پروتکل بیت کوین گلد با نسخه فعلی بیت کوین ناسازگار است و شرکت این فورک را پشتیبانی نخواهد کرد.

“فعلا Coinbase نمی تواند بیت کوین گلد را پوشش دهد، زیرا توسعه دهندگان کد های آن را برای بازبینی عموم قرار نداده اند. این یک خطر بزرگ امنیتی برای شرکت است.”

هر دو شرکت Coinbase و GDAX اصرار بر نظارت بر بیت کوین گلد برای اطمینان از امنیت شبکه و قابل اجرا بودن دارند. این شرکت می گوید که در آینده ممکن است که از این فورک پشتیبانی به عمل آید. “اگر Coinbase در آینده به حمایت از بیت کوین گلد بپردازد، مشتریان می توانند بیت کوین گلد را از کیف پول های بیت کوین خود برداشت کنند.”

کیف پول های سخت افزاری

پس از بیانیه صرافی کوین بیس، همان روز، تولیدکنندگان کیف پول سخت افزاری محبوب ارزهای دیجیتال، Satoshi Labs و Ledger نیز بیانیه هایی درباره بیت کوین گلد ارائه دادند.

Satoshi Labs، تولید کننده کیف پول Trezor در توییتر اعلام کرد که اگر پروژه واقعا امن باشد، روی کیف پول Trezor اعمال خواهد شد. “اگر راه امنی وجود داشته باشد، ما این کار را خواهیم کرد” علاوه بر این، Trezor همچنین تأکید می کند که توسعه دهندگان بیت کوین گلد هنوز بخش حفاظت را اضافه نکرده اند، که موضوع بسیاری از ارائه دهندگان خدمات بیت کوین است. در مورد پشتیبانی Trezor از بیت کوین گلد، Satoshi Labs می گوید: “بستگی به زمانبندی دارد. اگر بیت کوین گلد یک روز قبل از اجرای فورک، حفاظت را اجرا کند، ما نمی توانیم در این زمان آماده باشیم.”

شرکت فرانسوی تولید کننده کیف پول سخت افزای Ledger هم جزئیات برنامه های خود را برای بیت کوین گلد ارائه داد. تولید کننده کیف پول Ledger گفت :

اگر کدهای بیت کوین گلد در دسترس و امنیت آن معتبر باشد، کیف پول Ledger فورا اقدام به پشتیبانی از این فورک خواهد کرد.

کیف پول Coinomi هم در بیانیه ای اعلام کرد که از بیت کوین گلد در صورت رسمی شدن پشتیبانی می کند.

صرافی بیترکس

صرافی آمریکایی بیترکس، صبح امروز موضع رسمی خود را درباره Bitcoin Gold اعلام کرد. بیترکس یکی از مارکت هایی است که نقش به سزایی در بازار ارزهای دیجیتال ایفا می کند.

بیترکس در نهایت مواضع خود را در مورد فورک آینده روشن کرد. در این بیانیه، بیترکس اعلام کرد که به محض اجرای هاردفورک در بلاک ۴۹۱،۴۰۷ از حساب های بیت کوین کاربران گزارش گیری می شود و به دارندگان بیت کوین نسبت به بیت کوین موجود، بیت کوین گلد تعلق خواهد گرفت. متن بیانیه :

“اگر شما در زمان اجرای هاردفورک در بلاک ۴۹۱،۴۰۷ در حساب خود بیت کوین (BTC) دارید، به ازای هر یک بیت کوین، ۱ بیت کوین گلد دریافت خواهید کرد. فقط دارندگان بیت کوین واجد شرایط هستند. “

هشدارها
در بیانیه صرافی بیترکس به کاربران هشدارهای متعددی در مورد آینده ارز بیت کوین گلد داده شده است.

“بیت کوین گلد در حال حاضر:

کد کامل تجمع یافته ندارد
حفاظت بازسازی شده ندارد
کد کافی برای تست و حسابرسی ندارد
کدهای عمومی توسعه دهندگان را ندارد

کدهای بیت کوین گلد همچنین شامل ۸،۰۰۰ بلاک از قبل استخراج شده خصوصی است (۱۰۰،۰۰۰ بیت کوین گلد BTG). لطفا توجه داشته باشید که اگر مارکت باز شود ممکن است توسعه دهندگان ارزهای خود را بفروشند و در بازار تاثیر ایجاد کند.”

بیترکس اشاره کرد که بیت کوین گلد اقدامات لازم را برای ثبت در این صرافی انجام نداده است. آن ها همچنین به این نکته اشاره کرده اند که هنگام اجرای کد از موجودی کاربران گزارش دریافت می شود پس کاربران ۲۴ ساعت قبل از ثبت گزارش باید کلیه سپرده ها و برداشت ها را انجام دهند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
javid
javid
5 سال قبل

استخرهای بیت کوین گلد رو اگه میشه معرفی نحوه کار رو اموزش بدین