امکان پرداخت مستقیم با بیت کوین در مرورگر اپرا فعال شد

امکان پرداخت مستقیم با بیت کوین در مرورگر اپرا فعال شد

مرورگر اینترنتی «اپرا» (Opera) در تازه‌ترین اطلاعیه خود اعلام کرده است که از این پس کاربران می‌توانند به صورت مستقیم در این مرورگر پرداخت‌های بیت کوین خود را انجام دهند.

به گزارش کوین تلگراف، این شرکت در اطلاعیه رسمی روز گذشته اعلام کرد که از این پس ۳۵۰ میلیون کاربر اپرا می‌توانند از داخل مرورگر اقدام به ارسال و دریافت بیت کوین کنند. علاوه بر این، کاربران قادرند تا در وب‌سایت‌هایی که از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت استفاده می‌کنند نیز خرید کنند.

همچنین امکان ایجاد یک کارت برای ترون (TRX) و بیت کوین نیز در کیف پول داخلی مرورگر وجود خواهد داشت و کاربران می‌توانند سوابق و موجودی ارزهای دیجیتال خود را کنترل کنند. «چارلز هامل» (Charles Hamel)، مدیر بخش ارزهای دیجیتال اپرا، در این خصوص می‌گوید:

بر این باور هستیم که باز کردن درهای مرورگرمان به روی بلاک چین و بیت کوین، قدمی منطقی در جهت نزدیک‌تر شدن‌مان به افرادی است که کیف پول بیت کوین دارند و دوست دارند تا با بیت کوین‌های خود کاری بیش از نگه داشتن‌شان انجام دهند.

تابستان سال جاری شاهد عرضه نسخه بتای این قابلیت در مرورگر اپرا بودیم. فوریه (بهمن) نیز اتر (ETH) به عنوان اولین ارزی که در مرورگر قابل خریداری بود، معرفی شد.

در ماه‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت اپرا در توسعه نسخه سوم وب (Web ۳) بودیم. نسخه سوم وب، به عنوان انقلابی در این صنعت شناخته می‌شود و شامل محتوای با کیفیت، بکارگیری بلاک چین، پردازش غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال است.

اپرا تاچ (Opera Touch)، نسخه این مرورگر برای سیستم عامل تلفن‌های هوشمند اپل (iOS)  نیز با پشتیبانی از پروتکل اتریوم و نرم‌افزارهای وب ۳ اتریوم منتشر شد. بدین ترتیب کاربران این سیستم عامل قادرند تا با استفاده از وب ۳ تراکنش‌های خود را انجام دهند.

با این حال، تا ماه سپتامبر (شهریور) سهم اپرا از مرورگرهای اینترنتی تنها ۳ درصد اعلام شده بود. توسعه اخیر این مرورگر را می‌توان قدمی رو به جلو در استفاده آزمایشی از وب ۳ و در نهایت پذیرش هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال دانست.

هامل پیش‌تر عنوان کرده بود که اپرا در نظر دارد تا موانع بر سر راه استفاده آنلاین ارزهای دیجیتال و دسترسی به وب ۳ با استفاده از افزونه‌ها یا نرم‌افزارهای ویژه را از پیش رو بردارد. او در ادامه صحبت‌های پیشنهاد کرده بود که فناوری‌های نوظهور باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

بریو (Brave) از دیگر مرورگرهای فعال در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال نیز اعلام کرده بود که کاربران فعال روزانه آن از مرز ۲.۸ میلیون گذشته‌ و مشترکین بیشتری به شبکه بازاریابی‌اش اضافه شده‌اند.

error in loading comments. please attention