دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه: هر گونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی ارز دیجیتال گرام اقدام علیه امنیت ملی است

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه: هر گونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی ارز دیجیتال گرام اقدام علیه امنیت ملی است

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: هر گونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی گرام اقدام علیه امنیت ملی است و به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور با آن برخورد خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری فارس، جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت:

یکی از مهمترین عوامل فیلترینگ تلگرام احساس خطر اقتصادی جدی ناشی از فعالیت آن بود که متأسفانه در فضای غبارآلود هیاهوهای سیاسی به حاشیه رانده شد و مورد غفلت قرار گرفت.

وی افزود:

در سال ۱۳۹۶ به دنبال انتشار و ترجمه سند راهبردی تلگرام و تاکید آن بر راه اندازی ارز دیجیتال گرام تا مارس ۲۰۱۷ (فروردین ۱۳۹۷) و خطر جدی آن برای اقتصاد کشور تصمیم جدی بر فیلتر تلگرام گرفته شد و اجرا شد و سبب افت شدید سهام تلگرام و ضرر ۹.۵ میلیارد دلاری این شرکت شد و در نتیجه عرضه این ارز دیجیتال به نیمه سال ۲۰۱۹ (خردادماه ۱۳۹۸) موکول شد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه: هر گونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی ارز دیجیتال گرام اقدام علیه امنیت ملی است

وی ادامه داد:

نکته مهم آنجاست که تلگرام به پشتوانه کاربران ایرانی پر تعدادش به روش سرمایه گذاری ICO مبتنی بر ارز دیجیتال وارد شده است که بر مبنای آن طی یک برنامه زمانبندی در صورت تحقق ارائه ارز دیجیتال خود موفق به جذب ده میلیارد دلار (صد میلیارد تومان) سرمایه خواهد شد و در گام اول در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ سندی به امضای مدیرعامل تلگرام، پاول دورف و برادرش، نیکولا در سایت رسمی کمیسیون بورس و تبدلات ایالات متحده (SEC) مبنی بر جذب سرمایه برای توسعه بلاک چین TON و پیام‌رسان تلگرام به مبلغ ۸۵۰ میلیون دلار به ثبت رسید. این سهام بهادار با عنوان «توافقنامه خرید برای ارز دیجیتال» امضا شده بود. حسب اطلاعات موثق واصله تا کنون نیز دو میلیارد دلار جذب سرمایه داشته است.

به گفته وی، نکته مهم آنجاست که تلگرام تنها به شرط حفظ تعداد کاربران فعلی خود خواهد توانست به ۸ میلیارد دلار باقیمانده دست یابد.

وی گفت:

بنابراین تلاش تلگرام برای ارائه نسخه های بدون فیلتر اصلا برای دلسوزی برای مردم کشور ما نیست بلکه برای حفظ منافع خود است که متأسفانه در این راه تعدادی از کانال داران معروف تلگرام را برای همراهی با خود با صرف هزینه های کلان در دوبی و بعضا در ایران به میهمانی های اشرافی دعوت و به آنان قول سودهای کلان در صورت موفقیت در حفظ کاربران تا زمان عرضه عمومی گرام داده است. متأسفانه اخباری از همکاری برخی نهادهای مالی داخلی نیز با این پروژه منتشر شده است.

جوادنیا افزود:‌

بنابراین کاملا شفاف است که تلگرام و شرکای داخلی وی در جلوگیری از مهاجرت کاربران به نرم افزارهای دیگر حتی نرم افزارهای خارجی مقاومت جدی کند.

به گفته وی، همچنین ملاحظه شد علیرغم اذعان نشریه آمریکایی فارین پالیسی به نقش اصلی تلگرام در سقوط ارزش پول ملی ایران در نوسانات دلار سانسور خبری شدیدی در خصوص آن حکمفرما شد و هیچ مانور خبری خاصی برای اطلاع رسانی عمومی مردم به ویژه در تلگرام نشد و کاربران تلگرام هنوز در فضای ذهنی که تلگرام برای آنها ساخته است زندانی هستند و از این واقعیات غافلند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه: هر گونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی ارز دیجیتال گرام اقدام علیه امنیت ملی است

جوادنیا افزود:

و الا هیچ یک از هموطنان حاضر نمی شود کمک خود را به ابزاری که سبب این همه مشکلات اقتصادی برای مردم شده است ادامه دهد.

وی ادامه داد:

حال نکته بسیار مهمتر تأثیر ارائه گرام در اقتصاد کشور است. وقتی گرام ارائه شود با اعتمادسازی کاذب تلگرام با اظهارنظرهای غیرکارشناسی و غافلانه برخی مسئولان مردم به شدت به خرید این ارز هجوم خواهند آورد و در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از دارایی مردم در اختیار شرکت خارجی صهیونیستی قرار می گیرد که دقیقا از همین نقطه تهدیدات اقتصادی تلگرام آغاز می شود.

جوادنیا ادامه داد:

تلگرام در واقع در این شرایط جانشین سیستم بانکی کشور خواهد شد و امکان تعیین ارزش پول ملی کشور و تعیین هر سیاستی برای اقتصاد کشور را در دست خواهد گرفت و کافی است از ناحیه آمریکا مورد تحریم قرار گیرد و دارای عده کثیری از مردم را بلوکه خواهد کرد.

به گفته وی، این حرفها آمریکاهراسی نیست بلکه تجربه تاریخی کشور ماست که هر فرد دلسوز را به فکر وا می دارد.

دستگاه قضایی چشم بیدار نظام است و به دقت این روند را رصد کرده است و این معاونت با تأسی به مقام معظم رهبری ابتدا با اعتماد به فهم و بصیرت انقلابی مردم در آستانه حماسه نه دی با بیان صریح و بی پرده خطرات یادشده که در واقع امنیت کشور و اصل نظام را نشانه رفته است، مردم را به خلق حماسه نه دی دیگر در فضای مجازی و مهاجرت یک باره از تلگرام به سایر شبکه های اجتماعی و به ویژه پیام رسانهای توانمند داخلی و کورکردن چشم دشمنان نظام و به شکست کشاندن این حمله اقتصادی دعوت می نماید.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه: هر گونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی ارز دیجیتال گرام اقدام علیه امنیت ملی است

وی ادامه داد:

در گام بعدی نیز هشدار جدی خود را نسبت به افراد و مؤسساتی که با وعده مشارکت در سهام گرام، دست خیانت به سمت مدیران تلگرام دراز کرده اند اعلام می دارد و تذکر جدی می دهد که این امر اقدام علیه امنیت ملی و اختلال در نظام اقتصادی کشور است و هر چه سریعتر راه خود را از راه تلگرام جدا کنند و الا با برخورد قاطع و بدون اغماض خادمان ملت در دستگاه قضایی مواجه خواهند شد.

به گفته وی، همچنین به افرادی که حسب برخی گزارشهای واصله از داخل کشور درارائه پروکسی پرسرعت به تلگرام همکاری می کنند هشدار داده می شود که جرم آنان نیز کمتر از آن دسته اول نیست و هر چه سریعتر قبل از برخورد قانونی ارائه خدمات خود به این جنگ افزار اقتصادی را متوقف کند.

وی ادامه داد:

در این راستا ضرورت دارد سایر مسئولان فضای مجازی کشور نیز هر چه سریعتر تکلیف این نرم افزار صهیونیستی را تعیین کنند و از هرگونه اعطای مهلت بیشتر برای تداوم نقشه های شوم اقتصادی این نرم افزار که ناخواسته منجر به حفظ منافع اقتصادی آن و تسلط بر اقتصاد کشور شود خودداری کند و در ایجاد این حماسه از مردم غیور کشور و صنعت پیام رسانی قوی داخلی که با تمام توان نسبت به قطع وابستگی کشور به بیگانه اعلام آمادگی نموده اند عقب نمانند. در غیر اینصورت در پیشگاه خداوند متعال و مردم غیور و شهید پرور کشور و دستگاه قضایی باید پاسخگو باشند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

19 دیدگاه
سینا م
سینا م
5 سال قبل

یکی بیاد فنی جواب بده که چرا قرار این ارز به اقتصاد ما ضرر بزنه ولی بقیه ارزها اینجوری نیستن؟ فرقش چیه
من قانع نشدم

محمد رضا
محمد رضا
5 سال قبل
پاسخ  سینا م

چون کل مبادلات داخل تلگرم انجام می شه از خرید روغن تا خرید مواد و چه می دونم چیزای دیگه بعد نمی شه کنترل کرد که هیچی به امنیت هم ضربه می زنه هیچی راحت تفنگ رد و بدل می کنن کسی نمی فهمه پول از کجا به کجا رفته هیچی وقتی ارزشش هم سقوت کرد دیگه بد تر نگو مردم چقدر ضربه می خورن و وقتی همه اومدن تو تل سرمایه گذاشتن پول ما درخواست کننده کمتر شد ارزشش کم شد هیچی کلاه برداری ها زیاد شد هیچی کنترل پول مردم دست خارجیا باشه هیچی واقعا اینا کمن یا من کم می بینمشون

سینا م
سینا م
5 سال قبل

بیتکوین از داخل اینترنت رود بدل میشد . باهاش میشد تفنگ و مواد هم خرید بدون اینکه منبعش مشخص باشه. و بدونی پول از کجا به کجا رفته. همه هم سرمایه گذاشتن الانم سقوط کرده.کنترل پول مردمم دست خارجیاست وقعا راس میگیا کلا باید ارز های دیجیتال این اهریمن بزرگ جمع بشه. الان دیگه در جریان این دست های پشت پرده هستم.

محمد رضا
محمد رضا
5 سال قبل
پاسخ  سینا م

دوست عزیز هنوز متوجه نشدی کاربرانی که از تلگرام استفاده می کنند فرق دارن هم زیادن و هم زود گول تبلیغات رو می خورن و دوما پول هایی که با بیت کویین و... رد می شن قابل رد یابی هستن از کره شمالی هم متمرکز تر هستن بنده گفتم داخل تلگرام فرق داره چون شماهنوز ریشه و تبار پاور دروف رو نمی شناسین برین تحقیق کنید درباره پاور دروف و رییس جدید اینستاگرام

سید
سید
5 سال قبل

روزهای اول که تلگرام ایرانیها رو از ارز خودش محروم کرده بود حالا چی شده که اومده به دست وپا اوفتاده عزت ایرانی این اجازه رو نمی ده که اونها به اهداف شومشون برسن

جک گل
جک گل
5 سال قبل

واقعا جالب بود! بسیار آموختم

ملانصرالدین
ملانصرالدین
5 سال قبل

فقط میتونم بگم که ممنونم از ارز دیجیتال با این مقاله هاش ، یه تنوعی به فضای جدی سایت میده ....?????

رضا
رضا
5 سال قبل

در صورت تحقق ارائه ارز دیجیتال خود موفق به جذب ده میلیارد دلار (صد میلیارد تومان) سرمایه خواهد شد

صد هزار میلیارد تومن درسته

بهزاد
بهزاد
5 سال قبل

والا از یه جهت راست میگه موافق تمام صحبت هاشون هستم اما از یه جهت هم چون این دولت اون قدر به مردمش جفا کرده و هوای مردم رو نداشته و مسئولینش یکی پس از دیگری خوردن و رفتن مردم میترسن که به این حرف ها گوش بدن و برن سمت پیام رسان داخلی و هیچ گونه کمکی به دولت در راه نمی کنن و سرمایه گذاری خودشون رو روی این توکن انجام می دن.
از ماست که بر ماست.

علی
علی
5 سال قبل

اگر ارز گرام فراگیر بشه خیلی خوب میشه

رضا
رضا
5 سال قبل
پاسخ  علی

برای چه کسانی خوب میشه؟

اقتصاد شکننده و تحریم شده ما بیفته دست تلگرام خوب میشه؟
ذخایر ارزی ما از کشور خارج بشه خوب میشه؟
ارزش پول ملی کم بشه و خونواده ها بیشتر از قبل فقیر بشن خوب میشه؟

جستجوگر
جستجوگر
5 سال قبل

واقعاً تکان دهنده هست این سخنان!
مشکل اصلی اقتصاد ما تلگرام هست ...

سجاد حسینی
سجاد حسینی
5 سال قبل
پاسخ  جستجوگر

من که اشک تو چشمام جمع شد ....

آخه چراااااااا :((

باغبان
باغبان
5 سال قبل

من که در اولین فرصت پس از عرضه سکه سرمایه گذاریم رو روی این توکن شورع میکنم هیچکس نمیتونه کاری بکنه حتی خود امریکاش

رضا
رضا
5 سال قبل
پاسخ  باغبان

برای ضربه زدن به اقتصاد کشورت چه افتخاری می کنی

سیدمصطفی
سیدمصطفی
4 سال قبل
پاسخ  رضا

شما بگو برای ارتقاء اقتصاد کشورت چکار افتخار آمیزی انجام شده؟
ارزش ریال زیاد شده؟ توپ رو در زمین دیگران ننداز.

سجاد حسینی
سجاد حسینی
5 سال قبل
پاسخ  رضا

رضا جان

الان تو هستی من دارم رضا صدات می کنم نباشی رضا صدات نمی کنم

اقتصاد الان چندین سال هست مرده ...

تو الان داری اقتصاد نیسته را صدا میزنی که ظهور کنه ؟! .... عجب گیری کردیم :-|

تو این سایت فک نکنم جای دعا و صنا و فریاد زدن برای فرج اقتصاد مرحوم باشه

امید
امید
5 سال قبل

10میلیارد دلار 100میلیارد تومن نمیشه. 3تا صفر دیگه بهش اضافه کن بعد بخونش...

مرتضی کاظمی
مرتضی کاظمی
5 سال قبل
پاسخ  امید

ایولا به نکته خوبی اشاره کردی.ده میلیارد دلار ضربدر نرخ امروز دلار که 10800 میشه =
108,000,000,000,000=10800✘10,000,000,000