با مجوز جدید بایننس بانک‌های نیویورک می‌توانند از استیبل کوین این شرکت استفاده کنند

با مجوز جدید بایننس بانک‌های نیویورک می‌توانند از استیبل کوین این شرکت استفاده کنند

نهاد ناظر بر قوانین مالی ایالت نیویورک مجوز فعالیت ارز دیجیتال باثبات بایننس را صادر کرده است. با صدور این مجوز، بانک‌ها و مؤسسات مالی نیویورک می‌توانند بدون اخذ تأییدیه‌های دیگر از BUSD استفاده کنند.

به گزارش کوین دسک، اداره خدمات مالی آمریکا به‌تازگی فهرست سبز خود را به‌روزرسانی کرده است و در بین اسامی اضافه‌شده، نام ارز دیجیتال باثبات بایننس نیز به چشم می‌خورد.

با قرار گرفتن BUSD‌ در فهرست سبز این اداره، بانک‌هایی که در نیویورک فعالیت می‌کنند، می‌توانند بدون کسب مجوز اضافی از اداره خدمات مالی آمریکا نسبت به نگه‌داری و اضافه‌کردن این ارز دیجیتال به فهرست ارزهای پشتیبانی‌شده خود اقدام کنند. بانک‌ها و مؤسسات مالی این ایالت پیش از اضافه‌کردن BUSD ملزم به مطلع‌کردن اداره خدمات مالی هستند.

ساموئل لیم (Samuel Lim)، مسئول هماهنگی‌های قانونی بایننس در مصاحبه‌ای اعلام کرد که نهادهای معتبر در نیویورک می‌توانند به‌سرعت و بدون کسب مجوزهای اضافی، نسبت به استفاده از BUSD‌ اقدام کنند. او در ادامه افزود:

اگر جی‌پی مورگان (JPMorgan) تصمیم بگیرد که از BUSD‌ استفاده کند، این امکان به‌صورت آنی برایش فراهم است.

BUSD در زمان عرضه‌اش (سال ۲۰۱۹) نیز مورد تأیید اداره خدمات آمریکا قرار داشت،‌ اما صرافی‌ها پیش از اضافه‌کردن آن به فهرست ارزهای پشتیبانی‌شده خود ملزم به کسب مجوزهای لازم بودند.

این ارز دیجیتال در فهرست ارزهای «سفید» پکسوس تراست (Paxos Trust) قرار دارد. پکسوس تراست در سال ۲۰۱۸ موفق شد تا مجوز عرضه استیبل‌کوین‌ها را کسب کند.

در فهرست سبز اداره خدمات مالی آمریکا، علاوه بر استیبل‌کوین‌هایی نظیر پکسوس و جمینی دلار (Gemini Dollar)، ارزهایی نظیر بیت کوین، اتر و لایت کوین نیز به چشم می‌خورد.

نکته جالب در این فهرست، نبود ارز دیجیتال بایننس، بایننس کوین، است. هنوز مشخص نیست که آیا بایننس کوین به فهرست سبز اداره خدمات مالی آمریکا اضافه خواهد شد یا نه. از سوی دیگر، بایننس آمریکا (Binance U.S)، شعبه مخصوص این صرافی در آمریکا، مجوز فعالیت در نیویورک را ندارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه