اوضاع پیچیده کاربران بایننس در انگلستان؛ برداشت با پوند از سوی بایننس مسدود شد!

اوضاع پیچیده کاربران بایننس در انگلستان؛ برداشت با پوند از سوی بایننس مسدود شد!

بایننس اخیراً گزارش داده که ناچار شده است برداشت‌های پوند انگلیس را مسدود کند. این در حالی است که در هفته‌ها اخیر بسیاری از روش‌های پرداختی مشتریان انگلیسی این صرافی مسدود شده است.

به گزارش کوین تلگراف، کاربران بایننس در انگلستان بار دیگر یکی از روش‌های برداشت ارز فیات از این صرافی را از دست دادند.

بر اساس اخبار روز گذشته، بایننس ایمیلی را برای مشتریان انگلیسی خود ارسال کرده و این موضوع را به اطلاع آنها رسانده است.

با وجود این‌که بایننس جزئیاتی را در رابطه با دلیل مسدود شدن برداشت‌های پوند انگلیس اعلام نکرده است، به مشتریان خود گفته است که برای حل این مشکل تلاش می‌کند.

بایننس ماه گذشته هم به‌دنبال هشدار نهاد قانون‌گذار امور مالی انگلستان (FCA) در رابطه با فعالیت‌های غیرمجاز این صرافی در این کشور، یکی از روش‌های پرداختی خود را که شرکت انگلیسی فستر پیمنتس (Faster Payments) آن را ارائه می‌کرد، متوقف کرد.

اوایل ژوییه (تیر) بایننس اعلام کرده بود که روش پرداختی فستر پیمنتس مجدداً در دسترس قرار گرفته است، با این حال اطلاعیه روز گذشته این صرافی، بار دیگر مشتریان انگلیسی را سردرگم کرد. گفتنی است که مسئولان این صرافی تاکنون توضیحی در این رابطه ارائه نداده‌اند.

بایننس تاکنون ارتباط خود را با بسیاری از شرکای پرداختی مهم خود در انگلستان، نظیر کلیر جانکشن (Clear Junction)، از دست داده است. اوایل ژوییه (تیر) هم بانک بارکلیز (Barclays) اعلام کرده بود که پشتیبانی از پرداخت‌های بانکی به این صرافی را متوقف کرده است.

بانک انگلیسی سانتاندر (Santander) هم مانند بارکلیز مشتریان خود را از پرداخت پول به بایننس منع کرده است.

به‌دنبال این تصمیم بارکلیز، سخنگوی بایننس اعلام کرد که هشدار نهاد قانون‌گذار امور مالی انگلستان تنها به مؤسسه بایننس مارکتس لیمیتد (Binance Markets Limited)، از شرکت‌های زیرمجموعه بایننس، اشاره کرده و ارتباطی با فعالیت‌های صرافی بین‌المللی این شرکت نداشته است.

به نظر می‌رسد که فعالیت‌های بایننس تاکنون از دید مقامات نظارتی پنهان بوده است، چراکه قانون‌گذاران کشورهای مختلف یکی پس از دیگری فعالیت‌های بایننس را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند. به‌غیر از انگلستان، قانون‌گذاران امور مالی در ژاپن، لهستان و ایالت انتاریو کانادا هم در این مدت بایننس را هدف قرار داده‌اند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در پی شدت گرفتن موج فشارهای نظارتی علیه این شرکت، گفته بود که «انطباق با قوانین مانند یک سفر [گذرا] است».

بر خلاف وضعیتی که بایننس اکنون به آن دچار شده است، صرافی‌های آمریکایی نظیر جمینای (Gemini)، گفته‌اند که با رعایت خواسته‌های نهاد‌های قانون‌گذار، به این «بازی طولانی» ادامه می‌دهند.

ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention