atlasarzdigital

جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی

جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی

حالا که بیت کوین رفته‌رفته، قدرت گذشته خود را بدست می‌آورد، ضرورت وجود یک نماد رسمی برای واحد‌های کوچکتر از یک بیت کوین احساس می‌شود.

«کوارتز» در گزارش اول آگوست (10 مرداد) خود، از ضرورت وجود یک نماد صحبت می‌کند. «کوین تلگراف» به نقل از کوراتز می‌نویسد، افرادی که قصد خرید یک ساندویچ 0.0009950 بیت کوینی را دارند، به یک سمبل هم نیاز دارند.

در حال حاضر بیت کوین رقم بالایی از حیث قیمت قرار دارد. از همین رو  همه نگرانی‌ها تنها نسبت به بی‌ثباتی آن معطوف نمی‌شود و سیل انتقادات این‌بار، ارقام اعشاری طویل و دراز آن را نشانه رفته‌اند.

در برخی از جوامع بیت کوین، صحبت از افزایش کاربرد و لزوم ایجاد نمادی برای «ساتوشی» به میان آمده است. ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است. به‌عبارت‌دیگر، ساتوشی یک صد میلیونیوم بیت کوین (0.00000001) است.

کوارتز عنوان می‌کند در حال حاضر قیمت یک ساندویچ ده دلاری 95,000 ساتوشی است که عدد جمع و جوری به حساب نمی‌آید، اما هر چه که باشد از 0.0009 بهتر است.

نماد بیت کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو با عرضه کلاینت بیت کوین منتشر شد، حالا در نسخه دهم از «یونیکد» (Unicode) قرار داده شده است. نسخه دهم کاراکترهای استاندارد یونیکد در حالی نماد بیت کوین را در ژوئن 2017 (تیر) منتشر کرد که یک دهه از تولد بیت کوین می‌گذشت.

نمادهای پیشنهاد شده برای ساتوشی (Satoshi)

نمادهای پیشنهاد شده برای ساتوشی (Satoshi)

اضافه شدن نماد بیت کوین به نسخه دهم یونکید به پاس تلاش‌های «کن شیریف» صورت گرفت. وی 29 جولای در پاسخ به درخواست‌های روز افزون مبنی بر نیاز به یک نماد برای ساتوشی، در توییتر نوشت:

برخی گزینه‌های احتمالی شامل ???? Ꭶ ş ᔑ ﮔ § ᗸ ƃ ???? ᚑҌ þ ꝧ Ⴉ هستند و من پیشنهاد می‌کنم از نماد‌های موجود استفاده شود، چراکه ایجاد یک نماد جدید و کاربردی‌کردن همگانی آن را سخت می‌کند.

بسیاری نیز اقدام به انتشار طرح‌های پیشنهادی خود برای نماد ساتوشی می‌کنند. برخی از این طرح‌ها پشتیبانی می‌شوند و برخی دیگر نیز شاهد سرازیر شدن سیل انتقادات هستند.

عبارت ساتوشی از زمان عرضه بیت کوین توسط «ساتوشی ناکاموتو» بر سر زبان‌ها افتاده و تا به حال هیچ‌کس از هویت واقعی مرد، زن یا گروهی که پشت این ارز دیجیتال است، خبردار نشده است. ساتوشی ناکاموتو از سال 2010 تا به حال هیچ‌گونه فعالیتی نداشته است.

3
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 رشته دیدگاه‌ها
1 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
2 نویسندگان دیدگاه‌ها
امین❁نیما ملک پور نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
امین❁
امین❁

یک ساتوشی آنقدر کوچک هست که اگه هر بیت کوین ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار بشه، هر ساتوشی ۱ سنت دلار میشه.

امین❁
امین❁

یک ساتوشی ، یک صد میلیونیم بیت کوین

نیما ملک پور
نیما ملک پور

ممنون از دقتتون، اصلاح شد

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.