جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی

جامعه بیت کوین در جستجوی نمادی برای واحد ساتوشی

حالا که بیت کوین رفته‌رفته، قدرت گذشته خود را بدست می‌آورد، ضرورت وجود یک نماد رسمی برای واحد‌های کوچکتر از یک بیت کوین احساس می‌شود.

«کوارتز» در گزارش اول آگوست (۱۰ مرداد) خود، از ضرورت وجود یک نماد صحبت می‌کند. «کوین تلگراف» به نقل از کوراتز می‌نویسد، افرادی که قصد خرید یک ساندویچ ۰.۰۰۰۹۹۵۰ بیت کوینی را دارند، به یک سمبل هم نیاز دارند.

در حال حاضر بیت کوین رقم بالایی از حیث قیمت قرار دارد. از همین رو  همه نگرانی‌ها تنها نسبت به بی‌ثباتی آن معطوف نمی‌شود و سیل انتقادات این‌بار، ارقام اعشاری طویل و دراز آن را نشانه رفته‌اند.

در برخی از جوامع بیت کوین، صحبت از افزایش کاربرد و لزوم ایجاد نمادی برای «ساتوشی» به میان آمده است. ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است. به‌عبارت‌دیگر، ساتوشی یک صد میلیونیوم بیت کوین (۰.۰۰۰۰۰۰۰۱) است.

کوارتز عنوان می‌کند در حال حاضر قیمت یک ساندویچ ده دلاری ۹۵,۰۰۰ ساتوشی است که عدد جمع و جوری به حساب نمی‌آید، اما هر چه که باشد از ۰.۰۰۰۹ بهتر است.

نماد بیت کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو با عرضه کلاینت بیت کوین منتشر شد، حالا در نسخه دهم از «یونیکد» (Unicode) قرار داده شده است. نسخه دهم کاراکترهای استاندارد یونیکد در حالی نماد بیت کوین را در ژوئن ۲۰۱۷ (تیر) منتشر کرد که یک دهه از تولد بیت کوین می‌گذشت.

نمادهای پیشنهاد شده برای ساتوشی (Satoshi)

نمادهای پیشنهاد شده برای ساتوشی (Satoshi)

اضافه شدن نماد بیت کوین به نسخه دهم یونکید به پاس تلاش‌های «کن شیریف» صورت گرفت. وی ۲۹ جولای در پاسخ به درخواست‌های روز افزون مبنی بر نیاز به یک نماد برای ساتوشی، در توییتر نوشت:

برخی گزینه‌های احتمالی شامل ???? Ꭶ ş ᔑ ﮔ § ᗸ ƃ ???? ᚑҌ þ ꝧ Ⴉ هستند و من پیشنهاد می‌کنم از نماد‌های موجود استفاده شود، چراکه ایجاد یک نماد جدید و کاربردی‌کردن همگانی آن را سخت می‌کند.

بسیاری نیز اقدام به انتشار طرح‌های پیشنهادی خود برای نماد ساتوشی می‌کنند. برخی از این طرح‌ها پشتیبانی می‌شوند و برخی دیگر نیز شاهد سرازیر شدن سیل انتقادات هستند.

عبارت ساتوشی از زمان عرضه بیت کوین توسط «ساتوشی ناکاموتو» بر سر زبان‌ها افتاده و تا به حال هیچ‌کس از هویت واقعی مرد، زن یا گروهی که پشت این ارز دیجیتال است، خبردار نشده است. ساتوشی ناکاموتو از سال ۲۰۱۰ تا به حال هیچ‌گونه فعالیتی نداشته است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
سعید منتظر
سعید منتظر
3 سال قبل

دوستان توجه کنید در حال حاضر یک بیت کوین کامل ۶۱۰۰۰ هزار دلار باشه هر دلار ۲۵۰۰۰ هزار تومان میشه یک میلیارد و پانصد و سی هزار تومان حدودا حالا توجه کنید هر ۱۰۰ میلیون ساتوشی میشه یک بیت کوین کامل که با دلار ۲۵ هزاری میشه ۱/۵۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومن یعنی اگه کسی به هر روشی به این مقدار ساتوشی برسه یعنی یک بیت کوین کامل داره حالا با همین فرمول کم و کسر کنید و حساب کتاب کنید هر ۱۰۰ هزار ساتوشی تقریبا میشه ۱/۵۳۰/۰۰۰ تومان

سعید جدیدی
سعید جدیدی
3 سال قبل

سلام خدمت عزیزان، من 100000 ساتوشی دارم کسی می‌تونه بگه چند دلار میشه؟

سعید منتظر
سعید منتظر
3 سال قبل

با دلار ۲۵ هزاری ۶۱ دلار دستت رو میگیره حدودا

امین❁
امین❁
4 سال قبل

یک ساتوشی آنقدر کوچک هست که اگه هر بیت کوین ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار بشه، هر ساتوشی ۱ سنت دلار میشه.

محمد باقری
محمد باقری
3 سال قبل
پاسخ  امین❁

برادر الان یه دلار چند ساتوشیه

امین❁
امین❁
4 سال قبل

یک ساتوشی ، یک صد میلیونیم بیت کوین

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل
پاسخ  امین❁

ممنون از دقتتون، اصلاح شد