atlasarzdigital

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

وارن بافت و جورجی شوارتز موفق ترین سرمایه گذاران دنیا هستند.

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

وارن بافت متولد 1930 در شهر اماها از ایالت نبراسکا مدیریت صندوق های سرمایه گذاری را در سال 1956 با تاسیس شرکت تضامنی بافت آغاز کرد ( این شرکت در سال 1969 منحل شد.) وی هم اکنون رئیس هیئت مدیره و مالک اصلی شرکت برکشایر هاثوی می باشد.سرمایه گذاری 1000 دلاری بافت در سال 1956 هم اکنون 29,490,500 دلار ارزش دارد.

جورجی شوارتز متولد 1930 شهر بوداپست مجارستان. او کار خود را با ایجاد « صندوق سرمایه گذاری مشترک کوآنتوم» در سال 1969 آغاز کرد که در ابتدا صندوق«دابل ایگل»نامیده می شد.این صندوق در سال 2000 به « صندوق وقفی کوآنتوم» تبدیل شد. سرمایه گذاری 1000 دلاری شوارتز در سال 1969 هم اکنون 5,913,560 دلار ارزش دارد.

«مارک تایر» در کتاب « وارن بافت و دیگر نابغه های سرمایه گذاری» عنوان می کند هنگامی که سرمایه گذار خبره مرتکب اشتباه می شود ،واکنشی بسیار متفاوت دارد. نخست اشتباهش را می پذیرد و برای خنثی کردن اثر آن سریعا اقدام می کند. او می تواند چنین کاری را انجام دهد چون مسئولیت کامل کارهایش و عواقب آنها را پذیرفته است.

نه بافت و نه شوارتز هیچگونه وسواس عاطفی در مورد اشتباهات خود ندارند. در واقع آنها هردو صادق بودن در مورد اشتباهات را خط مشی خود قرار داده اند. بافت معتقد است: « مدیری که دیگران را در جمع به درستی هدایت نمی کند، بتدریج خود را در خلوت گمراه می کند». به نظر بافت اگر می خواهید با خودتان صادق باشید،ضروری است که اشتباهات خود را بپذیرید.

شوارتز نیزدر این باره بسیار صریح است. او می گوید: «در نظر دیگران،اشتباه کردن نوعی شرمندگی محسوب می شود،اما برای من تشخیص اشتباهات خود  باعث غرور است.وقتی بدانیم درک نواقص،از خصوصیات انسان است،دیگر اشتباه کردن باعث شرمندگی نیست و شرمندگی تنها در ناتوانی اصلاح اشتباهمان است.»

اشتباهات سرمایه گذار خبره معمولا یک یا چند مورد از موارد شش گانه زیر است:

  1. او ناخواسته از سیستم خود تبعیت نکرده است.
  2. یک غفلت: در زمان سرمایه گذاری از موضوعی غفلت کرده است.
  3. یک نقطه کور احساسی قضاوت او را خدشه دار کرده است.
  4. او چیزی را تغییر داده که خودش هنوز متوجه آن تغییرنشده است.
  5. چیزی در محیط تغییر کرده که او به آن توجه نکرده است.
  6. اشتباهات مربوط به قصور: سرمایه گذاری هایی که باید انجام می داده اما انجام نداده است.

هنگامی که سرمایه گذار خبره ذهن خود را از سرمایه گذاری ناموفق آزاد می سازد، قادر خواهد بود به تحلیل اشتباهات بپردازد؛ او همیشه تمام اشتباهات را تحلیل می کند. او اول به دنبال آن است که این اشتباه را تکرار نکند، پس باید بداند اشتباه چه بوده و دلیل وقوع آن چه بوده است.دوم اینکه او می داند با خطاهای کمتر می تواند سیستم خود را تقویت کرده و عملکرد خود را بهبود بخشد.سوم اینکه او می داند که واقعیت بهترین معلم و اشتباهات بهترین درسهای آن است و او برای فراگیری این دروس کنجکاو است.

شش اشتباه سرمایه گذار خبره

دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه شش اشتباه سرمایه گذار خبره ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.