مدل مشهور پیش‌بینی: ۳۵ درصد افراد معتقدند قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۵۵ هزار دلار نخواهد رسید

مدل مشهور پیش‌بینی: ۳۵ درصد افراد معتقدند قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۵۵ هزار دلار نخواهد رسید

۳۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پلن‌بی (PlanB)، خالق مدل انباشت به عرضه، معتقدند که بیت کوین سال ۲۰۲۱ را در محدوده قیمتی کمتر از ۵۵,۰۰۰ دلار به پایان می‌رساند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، بخش عمده‌ای از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ یا به سطح ۵۵,۰۰۰ دلاری می‌رسد یا سال را در قیمتی پایین‌تر از این محدوده به پایان می‌رساند.

پلن‌پی چند سال پیش مدل مشهور پیش‌بینی قیمت بیت کوین خود را که مدل انباشت به عرضه نام داشت، منتشر کرد. او در این مدل، انباشت را به‌عنوان ذخایر بیت کوین موجود تعریف می‌کند. میزان عرضه سالانه بیت کوین‌ها و ورود آنها به چرخه این ارز دیجیتال نیز به‌عنوان عرضه در این مدل یاد می‌شوند.

به‌عقیده پلن‌بی، همزمان با افزایش نرخ انباشت به عرضه، قیمت یک دارایی نیز به‌صورت مستقیم افزایش خواهد یافت. او بر پایه همین مدل، پیش‌بینی کرد که احتمالا پس از هاوینگ ماه مه (اردیبهشت) و تا پایان دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰)، ارزش بازار بیت کوین به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید. اگر ارزش بازار بیت کوین به ۱ تریلیون دلار برسد، قیمت این ارز دیجیتال نیز به ۵۵,۰۰۰ دلار به ازای هر واحد خواهد رسید.

پلن‌بی در نسخه بعدی از مدل پیش‌بینی قیمت خود، اعلام کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. در نسخه سوم نیز قیمت را ۲۸۸,۰۰۰ دلار عنوان کرد.

آخرین به‌روزرسانی این مدل تفاوت‌های بسیاری با مدل اصلی انباشت به عرضه دارد. در مدل جدید، فازهای مختلفی که بیت کوین از سال ۲۰۰۹ آنها را طی کرده است نیز در نظر گرفته شده‌اند. این فازها عبارتند از: «اثبات مفهوم» و تغییر آن به «فاز پرداخت»، سپس مرحله «طلای الکترونیک» و در نهایت یک «دارایی مالی».

مدل مشهور پیش‌بینی: ۳۵ درصد افراد معتقدند قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۵۵ هزار دلار نخواهد رسید
نظرسنجی توییتری پلن‌بی

پلن‌بی در توییتر خود از دنبال‌کنندگانش خواست تا با شرکت در نظرسنجی او، پیش‌بینی خودشان را از قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ اعلام کنند.

از بین ۲۴,۱۳۴ شرکت‌کننده، ۳۴.۶٪ معتقد بودند که قیمت بیت کوین پایین‌تر از ۵۵,۰۰۰ دلار باقی خواهد ماند. این همان رقمی است که مدل اول انباشت به عرضه پیش‌بینی کرده بود.

۱۹.۳ درصد از شرکت‌کنندگان عنوان کردند که قیمت بیت کوین در طول ۱۵ ماه آینده به محدوده‌ای بالاتر از ۵۵۰۰۰ دلار می‌رسد. در این بین، ۴۶ درصد اعلام کردند که قیمت بیت کوین وارد محدوده شش رقمی می‌شود. ۲۶.۵٪ گزینه ۱۰۰,۰۰۰ دلار را انتخاب کردند و ۱۹.۵٪ نیز اعلام کردند که قیمت بیت کوین به ۲۸۸,۰۰۰ دلار می‌رسد.

گفتنی است که با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۸۸,۰۰۰ دلار، شاهد رشدی ۲۵۰۰ درصدی خواهیم بود و ارزش بازار آن نیز به ۵ تریلیون دلار می‌رسد. حتی با وجود این جهش و رسیدن به ارزش ۵ تریلیون دلاری، بازهم فاصله ارزش بازار بیت کوین با ارزش بازار طلا، بسیار زیاد است.

error in loading comments. please attention