بانک مرکزی روسیه یک ICO آزمایشی را با موفقیت برگزار کرد

بانک مرکزی روسیه یک ICO آزمایشی را با موفقیت برگزار کرد

بنا بر گزارش‌های موجود بانک مرکزی روسیه یک عرضه اولیه سکه آزمایشی را با موفقیت به انجام رسانیده است.

به نقل از خبرگزاری روسی TASS، روز گذشته یکی از مقامات بانک مرکزی روسیه از موفقیت پیش‌فروش آزمایشی توکن در این بانک خبر داده است.

ایوان سِماگین، در مقام معاون مدیر بخش توسعه بازار مالی در بانک مرکزی روسیه، در مصاحبه‌ای با TASS اظهار داشت:

بانک مرکزی روسیه با تکیه بر زیرساخت فعلی خود و در چهارچوب یک سندباکس (SANDBOX) اقدام به پیاده‌سازی یک فروش توکن آزمایشی کرده است. به لحاظ فنی اجرای آزمایشی این ICO موفقیت‌آمیز بوده، اما هم چنان مشکلات حقوقی بسیاری با آن داریم.

بنا بر گزارش این منبع خبری، بانک پس‌انداز فدراسیون روسیه (Sberbank) و بانک مرکزی روسیه پیش تر برنامه خود برای بررسی ICO آزمایشی شرکت LevelOne مسکو در پایان تابستان امسال را اعلام کرده بودند.

بانک مرکزی روسیه یک ICO آزمایشی را با موفقیت برگزار کرد

ساختمان Sberbank

سِماگین خبر موفقیت‌آمیز بودن این فروش آزمایشی را در یکی از گفتگوهای انجمن اقتصادی شرق (EEF) به نام «خاور دور؛ یک مرکز مالی و دور از ساحل» اعلام کرده است. این رویداد هرساله برای ایجاد تعامل و همکاری میان شرق دور روسیه و منطقه آسیا-اقیانوسیه برگزار می‌شود.

مقامات روسیه، چین و خبرنگارها در این نشست حضور یافتند. مدیرعامل صندوق توسعه منطقه بایکالی و خاور دور، الِکسی چیکانکوف نیز در نشست اخیر این انجمن شرکت کرده است. او در بحثی حول مسئله ارز دیجیتال و عرضه اولیه توکن، از ICO به عنوان یک فناوری کارآمد یاد کرد. به گفته او این فناوری می‌تواند سرمایه زیادی را برای کشور به ارمغان بیاورد.

او در صحبت‌های خود به سیاست‌های معقولانه ارز دیجیتال در سنگاپور و آمریکا اشاره کرد و گفت که هم چنان نسبت به بیت کوین بدبین است:

بیت کوین یک طرح هرمی زیان‌آور است که بی‌جهت انرژی برق را هدر می‌دهد.

بزرگ‌ترین بانک روسیه – Sberbank – احتمالاً اولین بانک روسی است که در سال جاری فناوری‌های مرتبط با ارز دیجیتال را امتحان می‌کند. این بانک پیش‌تر از برنامه خود مبنی بر ایجاد گزینه صرافی ارز دیجیتال برای نهادهای سرمایه‌گذاری، از طریق شعبه سوئیس، خبر داده بود. روسیه پس از انتشار این خبر به طور رسمی یک پلتفرم رگلاتوری برای تغییر مقررات فناوری‌ها و خدمات مالی جدید و دیجیتال در ماه آوریل، راه‌اندازی کرد. بانک مرکزی روسیه در مرحله بعد با همکاری سایر نهادهای دولتی و مؤسسات، خدمات و فناوری‌های آزمایشی موجود در این پلتفرم را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

بانک مرکزی روسیه یک ICO آزمایشی را با موفقیت برگزار کرد

Alexey Chekunkov

بااین‌حال، برخی از مقامات ارشد روس هم چنان نسبت به بلاک چین، ارزهای دیجیتال و پیش‌فروش توکن‌ها بدبینند.

پیش‌ازاین در ماه سپتامبر گزارش شده بود که دیمیتری پسکوف به عنوان نماینده توسعه دیجیتالی و تکنولوژیکی روسیه گفته است که کشور هنوز برای صدور ارزهای دیجیتال آماده نشده است.

بیشتر بخوانید: پوتین: ارزهای دیجیتال قابلیت بومی‌سازی ندارند!

همچنین ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه می‌گوید که این کشور نمی‌تواند برای خود یک ارز دیجیتال ملی داشته باشد، زیرا ارزهای دیجیتال همان‌طور که از اسمشان پیداست برای کنترل نهادهای متمرکز ساخته نشده‌اند و قابلیت بومی‌سازی ندارند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه