روسیه، یک شهر آزمایشی برای راه اندازی دو موسسه در زمینه ی ارزهای رمزنگاری شده، انتخاب می کند

روسیه، یک شهر آزمایشی برای راه اندازی دو موسسه در زمینه ی ارزهای رمزنگاری شده، انتخاب می کند

در پی دستور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، شهری در روسیه به عنوان شهر آزمایشی برای راه اندازی دو موسسه در زمینه ارزهای رمزنگاری شده انتخاب شد. سمینارهایی برگزار خواهند شد تا شرکت کنندگان بتوانند گواهینامه هایی دریافت کنند که به عنوان مجوزی برای فعالیت آن ها در مشاغل رمزنگاری باشد و همچنین نحوه ی حفاظت از خودشان در برابر حملات سایبری را یاد بگیرند.

شهر ولادی­وستوک(Vladivostok) انتخاب شدروسیه، یک شهر آزمایشی برای راه اندازی دو موسسه در زمینه ی ارزهای رمزنگاری شده، انتخاب می کند

بنابر گزارش نشریات محلی، در پی دستور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین درباره ی نهایی کردن تنظیم قوانین مربوط به ارزهای رمزنگاری شده تا جولای سال آینده(تير ۱۳۹۷)، شهر ولادی­وستوک به عنوان شهر آزمایشی برای راه اندازی دو موسسه در زمینه ارزهای رمزنگاری شده انتخاب شد.

روسیه، یک شهر آزمایشی برای راه اندازی دو موسسه در زمینه ی ارزهای رمزنگاری شده، انتخاب می کند

یکی از این موسسه ها، ارائه دهنده ی خدمات مشاوره در زمینه ارزهای رمزنگاری شده (crypto-advisory agency) است و دیگری موسسه تحقیقاتی(کارآگاهی) در این زمینه(crypto-detective agency) است. به نقل از رسانه ی خبری پریما (Prima)، ویکتور فرشت(Victor Fersht)، رئیس مرکز میان دانشگاهی سازمان تجارت جهانی (WTO) در روسیه، توضیح داده:

در نشست اخیر دومای دولتی، تصمیم به تأسیس ساختاری دولتی (موسسه تحقیقاتی ارزهای رمزگذاری شده) که اولین شعبه ی آزمایشی است که در ولادی­وستوک افتتاح خواهد شد و همچنین تصمیم به ایجاد یک مرکز مشاوره برای تمام افرادی که می خواهند کار با ارزهای رمزگذاری شده را آغاز کنند (موسسه مشاوره)، گرفته شد.

ولادی­وستوک، بزرگ ترین شهر روسیه و پایتخت استان پریمورسکی کرای (Primorsky Krai) می باشد که از نظر اقتصادی و جمعیت، بزرگترین فدرال در خاور دور است.

روسیه، یک شهر آزمایشی برای راه اندازی دو موسسه در زمینه ی ارزهای رمزنگاری شده، انتخاب می کند

میز گردی پیرامون مباحث ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش رسانه های خبری، در اواخر هفته ی گذشته، به منظور شرح جزئیات برنامه ی این دو موسسه ، میزگردی پیرامون مباحث ارزهای رمزنگاری شده در ولادی­وستوک برگزار شد. موسسه مشاوره در زمینه ارزهای رمزنگاری شده در ساختمان مرکزی دانشگاه دولتی اقتصاد و خدمات (VSUES) ولادی­وستوک، مستقر خواهد شد.

رئیس VSUES، تاتیانا ترنتیف(Tatyana Terentyeva) گفت:

“تا چند ماه پیش چیزی درباره ی ارزهای رمزنگاری شده نشنیده بودم و درباره ی کلمات: بلاک چین، ماینینگ (استخراج) و بیت کوین، چیزی نمی دانستم. اما حالا حتی رئیس جمهور پوتین هم ایجاد یک مرکز قانون گذاری برای تنظیم قوانین مربوط به این حوزه را در دستور کار قرار داده است، باید توجه داشته باشید که این تحول، مسیرهای جدیدی در برنامه ی آموزشی دانشگاه را می گشاید.

همچنن وی تأکید کرد که:

“این موضوع در حال حاضر موضوعی مدرن، مهم و به­ جا(لازم) است.”

دو موسسه ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش خبرگزاری تاس (Tass) موسسه مشاوره ای ارزهای رمزنگاری شده ی ولادی­وستوک اولین موسسه با هدف ارائه ی مشاوره به شهروندانی که می خواهند در روسیه با ارزهای رمزنگاری شده کار کنند خواهد بود. فرشت(Fersht) می گوید:

این موسسه توسط VSUES با همکاری دانشگاه فدرالی خاور دور (FEFU)، وزارت امور داخلی پریمورسکی کرای و سرویس مالیاتی فدرال تأسیس خواهد شد.

وی اشاره کرد:

این موسسه از ۱۵ نوامبر(۲۴ آبان) آغاز به کار خواهد کرد و به روی تمامی افراد، هر فردی که می خواهد مشاوره دریافت کند، باز است و علاوه بر این، از آن روز (۲۴ آبان به بعد) سمینارهای منظمی برای افرادی مانند مشاوران و مربیان، که می خواهند با ارزهای دیجیتالی کار کنند، برگزار خواهند شد.

همچنین در ادامه افزود:

اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری به دست آورید پس در این سمینار ثبت نام کنید، مدت زمان آن ۳۶ ساعت است، پس از آن گواهینامه دریافت خواهید نمود و قادر خواهید بود با ارزهای رمزنگاری شده یا با مشتریان به صورت حرفه ای کار کنید.

رسانه ی خبری پریما (Prima) توضیح داده که:

موسسه دیگر، یک پروژه ی آزمایشی روسی است که اولین موسسه تحقیقاتی در زمینه ارزهای رمزگذاری شده در خاور دور متکی بر اینترپل(Interpol) خواهد بود و این موسسه به آموزش شهروندان برای حفاظت از خودشان در برابر کیف پول های مجازی قلابی، سایت های فیشینگ (phishing) و حملات هکرها کمک می کند.

با توجه به اظهارات Fersht اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد، در اواسط سال آتی، این ساختار به موسسه تحقیقاتی ارزهای رمز گذاری شده ی فدرالی می پیوندد.

 

 

با توجه به پتانسیل بالای ایران در زمینه نیروی جوان و علاقمند به تکنولوژی آیا میتوانیم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم؟ آیا این پتانسیل ایران را میتواند به قطب ارزهای رمزگذاری شده و بلاکچین تبدیل کند؟ چه نوع تعاملی در داخل کشور منجر به نتایج مثبت و سریع خواهد شد؟ چه موانعی در این راه وجود دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 

 

منبع: news.bitcoin
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه