ریپل در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ حدود ۱۹ برابر بیشتر از قبل XRP فروخته است

ریپل در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ حدود ۱۹ برابر بیشتر از قبل XRP فروخته است

فروش توکن‌های XRP در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی در مقایسه با سه‌ماهه پیشین افزایش یافته است. این در حالی است که سرویس نقدینگی آنی (On-Demand Liquidity) ریپل هم‌چنان پرطرفدار است.

به گزارش کوین تلگراف، مطابق گزارش‌های منتشرشده از سوی بنیاد ریپل، فروش توکن‌های XRP در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی در مقایسه با سه‌ماهه نخست، ۱۸.۵ برابر شده است. این شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال اعلام کرده که فروش توکن‌های XRP در فاصله زمانی میان ماه‌های آوریل تا ژوئن (فروردین تا خرداد) سال جاری با افزایشی ۱.۷۵میلیون دلاری نسبت به سه‌ماهه اول به ۳۲.۵۵میلیون دلار رسیده است. گفتنی است ریپل از مدت‌ها پیش به‌دلیل تقویت ترازنامه خود با آمار فروش توکن‌های XRP با انتقادات فراوانی مواجه بوده است.

ریپل اعلام کرده که این افزایش فروش به‌دلیل اولویت‌بخشی این شرکت به فروش فرابورس (OTC) در مقایسه با فروش مبتنی بر برنامه بوده است. گفتنی است این امر در راستای تلاش بنیاد ریپل برای ارائه نقدینگی فزاینده XRP به مشتریان سرویس نقدینگی آنی ریپل‌نت است. حجم تراکنش‌های سرویس نقدینگی آنی ریپل‌نت از اواسط سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ یازده برابر شده است.

مطابق داده‌های بازار، بهای توکن XRP طی ۲۴ ساعت گذشته، رشدی ۸.۵ درصدی را تجربه کرده است. پیش‌تر نیز طی هفت روز اخیر، بهای این توکن با افزایشی ۴۰ درصدی همراه بود. بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که در صورت پایداری قیمت بیت کوین، بهای XRP به ۰.۳ دلار خواهد رسید.

این افزایش قیمت، جذب سرمایه‌گذاران را به ریپل در پی داشته است. هم‌اکنون دست‌کم ۳۰ نهنگ XRP با دارایی بین ۲۴,۰۰۰ تا ۲.۴ میلیون دلار وجود دارند. گفتنی است شمار حساب‌ها با موجودی دست‌کم یک میلیون دلار به ۳.۷ درصد از کل حساب‌ها رسیده است.

ریپل مدت مدیدی است که با یک شکوائیه حقوقی روبه‌رو است. در این شکوائیه، ادعا شده است که بنیاد ریپل با داعیه‌های واهی مبنی بر افزایش بهای توکن XRP و فروش این توکن در قالب یک اوراق بهادار ثبت‌نشده، سرمایه‌گذاران بسیاری را گمراه کرده است. پیش‌تر رسانه‌ها گزارش داده بودند که برد گارلینگ‌هوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل و تیم حقوقی این شرکت، ادعا کرده بودند که نمی‌توان اثبات کرد اظهارنظرهای آنها پیرامون سودمندی توکن XRP نادرست بوده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محمد همتی
محمد همتی
۳ سال قبل

فکر کنم آخر ریپل دوران رو از بیت کوین بگیره