بانک‌های عربستان سعودی از ریپل بهره‌مند خواهند شد

بانک‌های عربستان سعودی از ریپل بهره‌مند خواهند شد

«ریپل» امروز به‌صورت رسمی اعلام کرد که توافق نامه‌ای مالی را با صندوق پول عربستان سعودی به امضا رسانده که از طریق آن پرداخت‌های برون‌مرزی این صندوق به‌صورت ریپل نیز میسر خواهد شد. تمامی بانک‌های عربستان سعودی نیز شامل این توافق می‌شوند.

بانک‌های عربستان سعودی از ریپل بهره‌مند خواهند شد

صندوق پول عربستان سعودی (به اختصار SAMA)، با ایجاد یک سامانه آزمایشی امکان استفاده بانک‌های این کشور از نرم‌افزار مخصوص شرکت‌های و نهادهای ریپل را فراهم آورده است. بدین ترتیب این بانک‌ها این امکان را پیدا کرده‌اند که به وسیله روش end-to-end تمامی پرداخت‌های برون‌مرزی خود را به‌صورت آنی انجام دهند.

این اولین نمونه از کارهای مشابه ای است که توسط دولت و صندوق پول عربستان برای تمامی بانک‌های این کشور انجام گرفته است تا بانک‌ها بتوانند از سرویس xCurrent بهره‌مند شوند. از طرف قانون‌گذاری‌ها و آئین نامه‌های مرتبط نیز برای هر تسهیل استفاده از این نرم‌افزار به تصویب نهادهای مختلف رسیده است.

«دلیپ رائوم، مدیر بخش نوآوری‌های بین‌المللی ریپل در این باره اذعان کرد:

بانک‌های مرکزی در سرتاسر دنیا خواهان استفاده از تکنولوژی بلاک چین هستند؛ چرا که آنها دریافته‌اند که به‌وسیله این تکنولوژی می‌توان تراکنش‌هایی مختلفی را با موانع کمتر و هم برای مشترکین حقوقی و حقیقی به انجام رساند. 

او در ادامه افزود:

صندوق پول عربستان سعودی اولین بانک مرکزی‌ای خواهد بود که منابع موردنیاز برای بانک‌های داخلی خود را جهت انجام تبادلات آنی در بستر دفترکل توزیع شده ریپل، فراهم می‌آورد.

ریپل در حال حاضر با بیش از صد موسسه مالی در ارتباط است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به توافق اخیرشان با موسسه «لیان لیان» اشاره کرد که در هفته گذشته با این غول عرصه پرداخت‌های بین‌المللی در چین، منعقد شد. 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سهیل
سهیل
6 سال قبل

برای من در مورد ریپل دقیقا همین سوال آقای احمدی مطرحه. هر چند تا حایی که من فهمیدم مدیران ریپل هم خیلی علاقه ای به بالا رفتن و نوسان دادن ریپل ندارن و اصولا نمیخوان ریپل به عنوان سرمایه گذاری خریداری شه. هدفشون تسهیل انتقالات پولیه. اما اینکه ثبات ریپل در چه قیمتی رقم خواهد خورد هم مهمه. 1 دبار یا 5 دلار. اگر کسی جوابی داره حتما بگه

سعید احمدی
سعید احمدی
6 سال قبل

سلام
خبر خوبیه و بعد از چندین خبر بعد حالا چندین خبر خوب پشت سر هم یکم ایجاد دلگرمی میکنه
من خودم روی ریپل و استلار سرمایه گذاری کردم و امیدوارم پیشرفت کنن یعنی بیشتر پیشرفت کنن
منتهی برام یکم جای سواله اینکه اگر شرکت ریپل دنبال جابجایی سریع پول هست عملا یه نرخ ثابت و ثبات در قیمت توکنش خیلی میتونه مفید تر باشه براش یه چیزی تو مایه های دلار تتر که همیشه 1 دلار میارزه
منظورم اینه که مثلا من میخوام 100 هزار دلار منتقل کنم از ایران به مثلا کانادا امروز میشه مثلا 100 هزار ریپل 4 ساعت بعد میشه 101 هزار ریپل فردا شاید بشه 99 هزار ریپل
اگر اطلاعات کاملی دوستان دارن لطفا یه اشاره به سازو کار کلی شرکت ریپل و استلار و نقش توکن هاشون تو کارکرد شرکت بفرمایند ممنون میشم