پولکادات در حوزه دیفای با اتریوم رقابت خواهد کرد

پولکادات در حوزه دیفای با اتریوم رقابت خواهد کرد

مون بیم (Moonbeam) که به‌عنوان یک زنجیره موازی روی شبکه پولکادات فعالیت می‌کند، به‌تازگی اعلام کرده است که سازگاری خود را با بلاک چین اتریوم بهبود بخشیده است. می‌توان گفت که حالا پولکادات به رقیبی سرسخت برای اتریوم در حوزه دیفای تبدیل شده است.

به گزارش یوتودی، مون بیم که وظیفه ایجاد یک زنجیره موازی برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را برعهده دارد، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نسخه سوم شبکه آزمایشی آلفای خود را راه‌اندازی کرده است.

به‌گفته مون بیم، نسخه سوم سازگاری بیشتری با اتریوم و تمام اپلیکیشن‌های مبتنی بر سالیدیتی (که شامل تمام پروژه‌های دیفای می‌شود) دارد. به‌عبارت دیگر، از این پس پروژه‌های حوزه دیفای (DeFi) در اتریوم به‌راحتی می‌‌توانند به زنجیره پولکادات مهاجرت کنند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که مدیریت سیستم در مون بیم با استفاده از یک کلید خصوصی انجام می‌گیرد؛ این یعنی توسعه‌دهندگان می‌توانند همانند اتریوم اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز خود را کنترل کنند.

مون بیم قصد دارد تا اوایل سال ۲۰۲۱، شبکه اصلی خود را روی بلاک چین پولکادات عرضه کنند. از همین رو می‌توان گفت که نسخه فعلی، یک نسخه آزمایشی است.

نسخه ۳ آلفا، به‌طور کامل از آدرس‌های H۱۶۹‌ اتریوم و طرح امضای ECDSA در سابستریت (Substrate) پشتیبانی می‌کند. سابستریت همان موتور قراردادهای هوشمند در پولکادات است. به‌علاوه، مدیریت حساب‌ها در ماشین مجازی اتریوم و سابستریت هم به‌صورت یکپارچه انجام می‌شود. از دیگر تغییرات نسخه ۳ می‌توان به حل مشکلات متامسک، رمیکس و اتر جی‌اس اشاره کرد.

شایان ذکر است که تلاش برای یکپارچه‌سازی شبکه اتریوم با دیگر بلاک چین‌ها، پیش‌تر نیز در شبکه‌هایی مثل زنجیره هوشمند بایننس و دفتر کل ریپل صورت گرفته است.

از اصلی‌ترین عواملی که باعث مهاجرت کاربران از اتریوم می‌شود، کارمزدهای بالا در این شبکه است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
نمازی
نمازی
۳ سال قبل

سلام آقای بهزاد ناصرفلاح
میشه راهنمایی بفرمایید: آسانترین و کم هزینه ترین و البته بهترین راه، برای ایجاد رمز ارز و یا توکن جدید کدام است؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
۳ سال قبل
پاسخ  نمازی

سلام، ساخت توکن روی شبکه اتریوم ارزان‌ترین و آسان‌ترینه

Milad
Milad
۳ سال قبل

سلام بخرم یا نه؟

هومن مظفری
هومن مظفری
۳ سال قبل

من پولکادات رو روی 150.000 هزارتومن خریدم وبا اخبار جدید این ارز مطمِئنم که تا ده دلار در گام اول صعود پیش میره

شایان
شایان
۳ سال قبل

دات فقط یک ارز نیست یک تحول تو سیستم ارزهای دیجیتال هستش و الان در کف هستش و قطعا بعدها به داشتنش افتخار می کنیم

Sam
Sam
۳ سال قبل

پولکادات واقعا تیم قوی و با برنامه ای داره. قطعا در آینده بیشتر از این ها ارزش پیدا میکنه

قاسم خلیلی
قاسم خلیلی
۳ سال قبل

این ارز فاندای بسیار خوبی برا سرمایه گذاری داره