رئیس مجلس نمایندگان با بسته محرک مالی ۱.۸ تریلیون دلاری ترامپ مخالفت کرد

رئیس مجلس نمایندگان با بسته محرک مالی ۱.۸ تریلیون دلاری ترامپ مخالفت کرد

نانسی پلوسی (Nancy Pelosi)، سخنگویِ دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام کرده که با طرح کاخ سفید مبنی بر تخصیص بسته محرک مالی ۱.۸ تریلیون دلاری مخالف است.

به گزارش کوین دسک، کافی‌نبودن این مبلغ برای تأمین نیازها در حوزه آزمایش ویروس کرونا، ایمنی کارگران و رسیدگی به امور کودکان، از جمله دلایل پلوسی برای رد این طرح بوده است.

از سوی دیگر، به گزارش وال استریت ژورنال و به نقل از منابع آگاه، طی تماس تلفنی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید و نمایندگان جمهوری‌خواه در سنای آمریکا، اعلام شد که برخی از اعضای این حزب هم با یک بسته محرک مالی بزرگ دیگر مخالفند.

گفته می‌شود که نمایندگان جمهوری‌خواه سنا خواستار آن هستند تا اقدامات تازه، همسو با اقدامات ماه سپتامبر (شهریور) صورت بگیرد. اقدامات ماه سپتامبر شامل یک بسته حمایتی با ارزشی معادل نیمی از طرح فعلی بود. کاهش هزینه‌ها در بخش‌های دیگر نیز از مفاد طرح پیشین بود.

گفتنی است که ارائه طرح ۱.۸ تریلیون دلاری ترامپ در روز جمعه، باعث شد تا قیمت بیت کوین و بازارهای سهام با افزایش همراه شود.

علیرغم افزایش تنش‌ها میان دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، قیمت بیت کوین همچنان روند خود را حفظ کرده است و در حال حاضر در محدوده ۱۱,۳۶۰ دلاری معامله می‌شود.

بر اساس اعلام فایننشال تایمز، پلوسی در بیانیه خود گفت:

همچنان امیدوارم که پیشرفت‌های روز گذشته باعث شود تا به یک توافق در ارتباط با بسته حمایتی برسیم که در آن هم مشکلات بخش سلامت و هم بحران اقتصادی که خانواده‌های آمریکایی با آن روبه‌رو هستند، رفع شوند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه