۲۲ میلیون آمریکایی در ۴ هفته اخیر درخواست بیمه بیکاری کرده‌اند

۲۲ میلیون آمریکایی در ۴ هفته اخیر درخواست بیمه بیکاری کرده‌اند

طی چهار هفته گذشته، بیش از ۲۲ میلیون کارمند و کارگر آمریکایی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند. تعداد بیکاران در ایالات متحده در حالی با افزایش چشمگیر روبرو شده که آمار مرگ‌ و میر ناشی از ویروس کرونا در این کشور به ۴۰,۰۰۰ نفر نزدیک می‌شود.

به گزارش بی‌این کریپتو، با ثبت ۵.۲ میلیون تقاضای جدید برای دریافت بیمه بیکاری تنها در هفته گذشته، تعداد بیکاران ناشی از شیوع بیماری کووید- ۱۹ همچنان در حال رکوردشکنی است. تحلیل‌گران انتظار دارند این آمار و ارقام تا پایان ماه می (اوایل خرداد) به روند صعودی خود ادامه دهد.

با تاثیری که ممنوعیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بر کسب‌وکارهای ایالات متحده گذاشته است، این کشور شاهد افزایش بی‌سابقه نرخ بیکاری است. تا پایان ماه میلادی گذشته (فروردین)، تنها در عرض یک هفته بیش از ۳.۲۸ میلیون نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند.

در هفته‌های بعد از آن نیز شاهد شکسته شدن رکوردهای پیشین بودیم؛ تا جایی که در هفته‌ منتهی به ۴ آوریل (۱۶ فروردین) ۶.۶ میلیون تقاضای دریافت تسهیلات بیکاری ثبت شد.

هفته گذشته، تعداد تقاضاها نسبت به هفته‌های قبل‌تر کاهش یافت. پیش از شیوع ویروس کرونا، رکورد ثبت‌نام برای دریافت بیمه بیکاری، به سال ۱۹۸۲ برمی‌گشت؛ در آن زمان تنها ۷۰۰,۰۰۰ تقاضا به ثبت رسیده بود؛ رقمی که با یک حساب انگشتی سر انگشتی می‌توان به ناچیز بودن آن نسبت به رقم فعلی پی برد.

۲۲ میلیون آمریکایی در ۴ هفته اخیر درخواست بیمه بیکاری کرده‌اند
آمار خود اظهاری بیکاری در آمریکا در چند دهه اخیر

پیش از شیوع بیماری کووید- ۱۹، آمار بیکاری در ایالات متحده در حدود ۳.۵ درصد ثابت بود. تحلیل‌گران اکنون پیش‌بینی می‌کنند که این آمار دو رقمی خواهد شد. محققان گلدمن ساکس (Goldman Sachs) نیز پیش‌بینی می‌کنند که روند صعودیِ متقاضیان جدید همچنان ادامه یابد. آن‌ها تخمین می‌زنند که در مجموع ۳۷ میلیون درخواست برای دریافت بیمه بیکاری تا پایان ماه آینده (خرداد) ارائه شود.

آمار وزارت کار ایالات متحده در حالی منتشر شد که دونالد ترامپ از «رویکرد مرحله‌ای» برای برداشتن ممنوعیت‌های عبور و مرور در سرتاسر کشور صحبت کرد. رئیس‌جمهور ایالات متحده به ایالات مختلف دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه بازگشایی اقتصاد این ایالت‌ها ابلاغ و اعلام کرد، شهروندان می‌توانند در صورتی که شرایط اجازه دهد بر سر کارهای خود بازگردند.

برنامه «بازگشایی مجدد آمریکا»، سه مرحله برای برداشتن تدریجی تعطیلی و قرنطینه ایالات‌ها مشخص می‌کند.

ترامپ در صحبت‌های خود عنوان کرد:

آمریکا خواستار بازگشایی است و آمریکایی‌ها هم خواستار بازگشایی هستند.

اقدامات ترامپ در جهت رفع ممنوعیت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که آمار موارد مبتلا به بیماری کووید- ۱۹ در آمریکا، اوایل صبح جمعه به بیش از ۶۶۷,۰۰۰ نفر رسیده بود. تعداد موارد مرگ‌ و میر نیز اکنون در حال عبور از مرز ۴۰,۰۰۰ نفر است.

ترامپ در حالی قرار است برنامه سه‌مرحله‌ای خود جهت بازگشایی اقتصاد ایالات متحده را طی شش هفته اجرا کند که سایر کشورها، با آمار مبتلای بسیار پایین‌تر، در حال تمدید قرنطینه و تعطیلی خود هستند. بریتانیا ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) اعلام کرد که محدودیت‌های عبور و مرور را برای حداقل سه هفته دیگر تمدید خواهد کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه