پی‌پال از انجمن لیبرا خارج شد؛ فیسبوک در حال از دست دادن حامیان خود

پی‌پال از انجمن لیبرا خارج شد؛ فیسبوک در حال از دست دادن حامیان خود

پی‌پال، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پرداخت بین‌المللی، به طور رسمی از انجمن لیبرا که از ۲۸ عضو پشتیبان تشکیل شده و مدیریت آن نیز بر عهده فیسبوک است، خارج شد.

به نقل از کوین‌تلگراف و به گزارش آژانس خبری فایننشال تایمز در تاریخ ۳ اکتبر (۱۱ مهر)، پی‌پال در جلسه روز پنجشنبه‌ی انجمن لیبرا شرکت نکرد.

پس از حاضر نشدن این شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت، سخنگوی آن در روز ۴ اکتبر به کوین‌تلگراف اعلام کرد که پی‌پال به صورت رسمی از این انجمن خارج شده‌ است. او در ادامه افزود:

ما همچنان از انجمن لیبرا حمایت می‌کنیم و منتظر ادامه گفتگوها در رابطه با راه‌های همکاری در آینده هستیم. فیسبوک یک همراه و شریک استراتژیک دیرینه و ارزشمند برای پی‌پال است و ما همچنان در حد توان خود با فیسبوک همکاری خواهیم کرد و از آن حمایت می‌کنیم.

این اتفاق به شایعه موجود در رابطه با خروج ۳ پشتیبان و حامی دیگر از انجمن لیبرا دامن می‌زند. تایمز به نقل از منبعی آگاه و نزدیک به پی‌پال نقل کرده است:

به نظر نمی‌رسد که کارهای مقدماتی با قانون‌گذاران خوب پیش رفته باشد. شرکت‌های پرداخت نمی‌خواهند کسب و کار خود را در معرض خطر و نابودی قرار دهند.

بر اساس گزارش‌های پیشین، ۳ شرکت مسترکارت، ویزا و استرایپ نیز دغدغه‌های مشابهی دارند و نگران هستند که لیبرا به روابط آن‌ها با قانون‌گذاران خدشه‌ای وارد نکند.

لیبرا از زمان آغاز به کار خود، با اختلاف نظرهای زیادی با قانون‌گذاران سراسر جهان مواجه شده است و تمام این نگرانی‌های نیز حول یک موضوع می‌چرخند و آن هم این است که این ارز دیجیتال قدرت و تسلط بر پول را از دست دولت‌ها خارج می‌کند.

در هفته جاری، توسعه‌دهندگان لیبرا نقشه راه پیشرفت این ارز دیجیتال را ارائه دادند و اعلام کردند که هر کدام از این نودها در حال بررسی و آزمایش ارتباط با یکدیگر هستند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
احسان
احسان
۴ سال قبل

و بیت کوین همچنان در حال تاخت