بیش از ۷۶ درصد از دارندگان بیت کوین‌ در سود هستند!

بیش از ۷۶ درصد از دارندگان بیت کوین‌ در سود هستند!

تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد که بیش از سه چهارم از بیت کوین‌های موجود (۷۶.۰۵٪)، نسبت به قیمت خرید در سود هستند. با اینکه این عدد دائماً در حال نوسان است، اما در تاریخ بیت کوین تقریباً هیچگاه پایین‌‎تر از ۵۰ درصد نبوده است.

به گزارش بیت کوینیست، بین قیمت بیت کوین و درصدِ بیت کوین‌هایی که در سود هستند، همبستگی قدرتمندی وجود دارد. در دوره‌هایی که قیمت بیت کوین به سمت نقاط اوج قیمتی حرکت می‌کند، تعداد بیت کوین‌هایی که در سود هستند بیشتر می‌شود.

به طور مشابه، بعد از زمان اوج که دوباره قیمت کاهش می‌یابد، درصدِ بیت کوین‌های در سود کاهش می‌یابد. با این حال، این عدد به ندرت کمتر از ۵۰ درصد بوده و هرگز به زیر ۴۰ درصد نرسیده است.

فراز و نشیب‌های قیمت بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ باعث شد تعداد بیت کوین‌های در سود، به کمتر از نصف کاهش پیدا کند.با این حال، کمترین میزانِ این عدد ۴۰.۵ درصد بود که به دنبال افت قیمت از ۱,۱۰۰ به ۲۲۶ دلار اتفاق افتاد.

اما حتی در آن مقطع هم بیش از ۴۰ درصد بیت کوین‌ها در سود بودند و این نشان‌دهنده سوددهی و محبوبیت راهبرد سرمایه‌گذاری بلند مدت (HODL) است.

دوره رشد پایدار از پایان سال ۲۰۱۶ تا پایان ۲۰۱۷ سوددهی روند صعودی طولانی مدت را نشان داد. در آن مدت درصد بیت کوین‌هایی که در سود بودند، هیچگاه به زیر ۸۰ درصد نرسید.

در واقع در دو مقطع در ماه‌های می و آوریل، درصد بیت کوین‌های در سود به بیش از ۹۹ درصد رسید. قیمت بیت کوین در این ماه‌ها به ترتیب ۱,۵۷۵ و ۷,۲۳۴ دلار بود.

روند نزولی در سال ۲۰۱۸ باعث شد درصد بیت کوین‌های سودده به ۴۱.۵ برسد. اما موج صعودی سال ۲۰۱۹ این عدد را به ۹۲ درصد در ماه ژوئن (خرداد ۱۳۹۸) رساند.

با افت مجدد قیمت، درصد سودآوری به ۵۶ درصد رسید و با روند صعودی اخیر، این عدد به بیش از ۷۶.۰۵ درصد رسیده است. در هفته اخیر بیت کوین دوباره روند صعودی در پیش گرفت و قیمت آن با افزایش ۱۰۰۰ دلاری روبه‌رو شد که این باعث می‌شود درصد سوددهی حتی بیشتر از ۷۶.۰۵ درصد باشد.

قیمت بیت کوین در ژانویه ۲۰۲۰ سنت‌شکنی کرد و برخلاف ماه‌های ژانویه در سال‌های گذشته، روند گاوی در پیش گرفت. افزایش قیمت بیت کوین در این ماه ۳۲ درصد بوده که اگر همین درصد برای ماه‌های دیگر هم تکرار شود، قیمت این ارز تا پایان سال جاری میلادی به بیش از ۱۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

به نظر می‌رسد در حال حاضر HODLing بیش از هر زمان دیگری سودده باشد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه