توسعه دهنگان مونرو به دنبال ارائه‌ الگوریتم استخراج جدیدی هستند

توسعه دهنگان مونرو به دنبال ارائه‌ الگوریتم استخراج جدیدی هستند

روز ۲۳ می (۲ خرداد)، یکی از اعضای استارتاپ بلاک چینی آرویو (Arweave) به خبرگزاری کوین تلگراف گفت که این الگوریتم با توافق این استارتاپ ارائه‌ خواهد شد و وظیفه‌ی ارزیابی این الگوریتم نیز بر عهده‌ی آن‌ها خواهد بود. به گزارش این خبرگزاری، قرار است الگوریتم اثبات کار جدیدی برای ارز دیجیتال امنیت محور مونرو (XMR) در ماه اکتبر ارائه شود.

آرویو، ارائه‌دهنده‌ی اینترنت دائم و غیرمتمرکز، اعلام کرد که مونرو، الگوریتم هش رندوم ایکس (RandomX) را پیاده‌سازی خواهد کرد و اگر بازبینی آن با موفقیت انجام شود، این الگوریتم جایگزین کریپتونایت (CryptoNight) خواهد شد. تا کنون، توسعه‌دهندگان مونرو هر ۶ ماه یک بار برای شبکه‌ی این ارز دیجیتال هاردفورک ارائه داده‌اند، تا با ایجاد تغییرات کوچکی در الگوریتم کریپتونایت، بتوانند از مقاومت در برابر مدارات مجتمع با کاربر خاص (ای سیک‌ها) اطمینان حاصل کنند.

با این حال، این شیوه به دلیل تمرکز بیش از حد، مورد انتقاد قرار گرفته است. یکی از مفسران، سال ۲۰۱۸ در گیت هاب نوشت که هاردفورک‌های مکرر به معنای تمرکزگرایی بیشتر، برای هماهنگ‌سازی است. آرویو ادعا کرد برای آن که الگوریتم رندوم ایکس در مقابل ای سیک‌ها مقاوم بماند، به دخالت کمتری از سوی توسعه‌دهندگان نیاز است. هم‌چنین سبب خواهد شد تا دستگاه‌های استخراجی که از واحد پردازش گرافیکی استفاده می‌کنند، بی‌رقیب شوند.

توسعه دهنگان مونرو به دنبال ارائه‌ الگوریتم استخراج جدیدی هستند

این استارتاپ در تأمین سرمایه برای این الگوریتم، با مونرو همکاری خواهد کرد و قرار است تا دو ماه آینده، ۱۵۰ هزار دلار سرمایه جمع‌آوری شود. در صفحه‌ای از گیت هاب که به الگوریتم رندوم ایکس اختصاص داده شده، گفته شده که ماینرها نیز باید بیش از دو گیگابایت رم به این پروسه اختصاص دهند و این امر سبب می‌شود تا حمله‌های کریپتوجگینگ آسان‌تر شناسایی شوند.

طبق تحقیقات شرکت امنیتی چک پوینت ریسرچ در خصوص تهدید امنیتی جهانی، سه نوع از رایج‌ترین بدافزارهایی که در ماه آوریل کشف شدند، به ماینرهای ارزهای دیجیتالی که اغلب ارز دیجیتال مونرو استخراج می‌کردند، مربوط بودند.

در ابتدای ماه می، شرکت ارائه‌دهنده‌ی نرم‌افزارهای امنیتی ترند میکرو (Trend Micro) اعلام کرد که مجرمان فضای سایبری، از آسیب‌پذیری شناخته ‌شده‌ی CVE-2019-3396 نرم افزار کانفلوئنس (Confluence) سو استفاده می‌کنند. نرم‌افزار کانفلوئنس، نرم‌افزاری برای ایجاد، سازمان‌دهی و مدیریت کارهای گروهی است که شرکت استرالیایی اطلسیان برای استخراج مونرو آن را تولید کرده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه