atlasarzdigital

هاردفورک اخیر مونرو شامل چه تغییراتی بود؟

هاردفورک اخیر مونرو شامل چه تغییراتی بود؟

نزدیک به دو روز از وقوع هارد فورک بزرگ مونرو، ارز دیجیتال خصوصی محوری که به خاطر جایگاهش به عنوان سیزدهمین دارایی‌ ارز دیجیتال از لحاظ حجم بازار شناخته می‌شود، گذشته است. این اولین هارد فورک امسال مونرو بود که بر روی بلاک شماره ۱۷۸۷۸۰۰ اجرا شد.

در حال حاضر بحثی در رابطه با این تغییر در ردیت شکل گرفته که ۴ تغییر عمده و بزرگی را که قرار است با این هارد فورک به وجود بیایند را شرح می‌دهد. الگوریتم اندازه بلاک پویا برای رفع حمله بیگ بنگ (Big bang) و حمله اسپم بلوتینگ (Spam-bloating) تغییر خواهد کرد. این هاردفورک همچنین مقیاس‌پذیری در آینده دور و نزدیک را بهبود می‌بخشد.

در تصویر زیر، این شرکت حمله بیگ بنگ را توضیح داده است.

هاردفورک اخیر مونرو شامل چه تغییراتی بود؟

مونرو شرح داده است که منظورش از «مقیاس‌‌پذیری در کوتاه مدت»، امکان پاسخگویی به تقاضای کوتاه مدت به عنوان مثال برای مشکلات فصلی است. این مورد که به تازگی در طی تعطیلات رخ داد، منجر به افزایش ۲۰ برابری فعالیت شبکه در طی چند روز یا هفته شد که بلافاصله پس از شروع تعطیلات به شدت کاهش یافت.

الگوریتم اندازه بلاک پویا اجازه افزایش و جهش نرخ تراکنش‌ها تا ۵۰ برابر را فراهم می‌کند. البته اگر این میزان به حداکثر اندازه‌اش برسد، براساس گیت‌هاب مونرو افزایش نرخ تراکنش‌ها دو برابر قبل خواهد بود.

این هارد فورک برای طولانی مدت نیز می‌تواند مقیاس‌پذیر باشد، یعنی به رشد کلی مونرو در طول زمان کمک می‌کند. افزایش ۱.۴ برابری سایز بلاک به راحتی می‌تواند رشد شبکه مونرو را کنترل کند.

اگرچه برخی «حد فاصل دوگانه ساده‌تر» را پیشنهاد کرده‌اند، این تغییر تنها نیازهای کوتاه مدت را برآورده می‌سازد و مونرو را به سمت پذیرفتن تغییرات دیگر نیز سوق می‌دهد.

تغییر دوم شامل الگوریتم استخراج در شبکه مونرو است که به نظر می‌رسد استخراجی که به وسیله ای‌سیک‌ها انجام می‌شد را از بین ببرد. در بیانیه تیم مونرو آمده است که این تغییر، مقاومت در برابر ای‌سیک را حفظ خواهد کرد؛ به این معنی که استخراج‌کنندگان نیاز خواهند داشت تا بروزرسانی را انجام داده و یا نرم‌افزار استخراج خود را به کلی تغییر دهند.

هاردفورک اخیر مونرو شامل چه تغییراتی بود؟

الگوریتم فعلی تاکنون چند به‌روزرسانی داشت و تغییرات مکرر آن سبب شد تا جلوگیری از زیان در برابر این اقدامات بسیار دشوار شود. با توجه به نحوه و روش استخراج کوین‌هایو (Coinhive)، این شرکت مونرو را عامل تعطیلی خود در طول زمستان ارزهای دیجیتال می‌داند و به شدت آن را سرزنش می‌کند.

در به‌روزرسانی سوم، هارد فورک یک «شناسه پرداخت رمزگذاری شده ساختگی» ایجاد خواهد کرد و برای افزایش انسجام به تمام تراکنش‌ها اضافه خواهند شد. چهارمین بروزرسانی به «تغییر اندازه کدبندی و استفاده از ماسک‌های قطعی و معین» را کاهش داده و میزان کامیت‌ها را تسهیل می‌کند.

مونرو در پست ردیت افزود که هارد فورک در دو رویداد رخ خواهد داد، یکی حول و حوش روز ۹ مارس (۱۸ اسفند) و  دیگری در ۱۰ مارس (۱۹ اسفند). با این تقسیم‌بندی یک فاصله زمانی کوچک به وجود می‌آید که امکان استفاده از فرمت تراکنش V1 را به استخراج‌کنندگانی که هنوز از آن استفاده می‌کنند، می‌دهد.

مونرو برای آماده شدن برای هارد فورک توصیه کرده است که کسانی که از شبکه آن‌ها استفاده می‌کند نسخه خود را به CLI v0.14.0.0 Boron Butterfly یا GUI v0.14.0.0 Boron Butterfly ارتقا دهند.

این ارتقای نسخه سبب می‌شود زمانی که هارد فورک برای کاربران، سرویس‌ها، ارائه‌دهندگان استخر، کسب‌وکارها و صرافی‌ها ارائه شود، به سادگی اجرا گردد.

منبع: bitcoinexchangeguide
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه هاردفورک اخیر مونرو شامل چه تغییراتی بود؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x