مسدود سازی بیش از ۵ میلیون تبلیغات ارزهای دیجیتال توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۸

مسدود سازی بیش از ۵ میلیون تبلیغات ارزهای دیجیتال توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۸

در گزارش بررسی کیفیت آگهی‌های سال ۲۰۱۸ موتور جستجو و پلتفرم تبلیغاتی بینگ (Bing)، در تاریخ ۲۵ مارس (۵ فروردین)، آمده که بیش از ۵ میلیون تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ مسدود شده‌ است.

بینگ اشاره کرد که نیمه ناشناسی (pseudo-anonymity) ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین (BTC)، این ارزها را به هدف اصلی کلاه‌برداران و دزدان اینترنتی برای فریب کاربران نهایی تبدیل کرده است. بینگ اذعان داشت که این موضوع، دلیل منع محتوای مرتبط با ارزهای دیجیتال بوده است و به همین علت بیش از ۵ میلیون تبلیغ را مسدود ساخته‌ است.

بینگ همچنین اشاره کرد که ممنوعیت تبلیغات سلاح سبب شد تا ۱۸ میلیون تبلیغ از بیش از ۵ هزار وب‌سایت مسدود شوند. در نهایت، این شرکت اذعان داشت که تلاش‌هایش برای مبارزه با کلاه‌برداری‌های حوزه‌ی فناوری، منجر به بسته شدن بیش از ۱۲ هزار حساب تبلیغاتی بینگ شد.

در ماه می سال گذشته، بینگ به دیگر غول‌های اینترنت پیوست و اعلام کرد که قصد دارد تا ماه جولای ۲۰۱۸، تبلیغ ارزهای دیجیتال را روی شبکه‌ی خود ممنوع کند. این شرکت سپس طی یک پست رسمی اعلام کرد:

به دلیل آن که ارزهای دیجیتال و محصولات مرتبط با این حوزه قانون‌گذاری نشده‌اند، چنین دریافتیم که خطر زیادی برای کاربران به همراه خواهند داشت و پتانسیل این را دارند که تبهکاران دست به سرقت بزنند و یا در غیر این صورت، به کلاه‌برداری از مصرف‌کنندگان بپردازند.

مسدود سازی بیش از ۵ میلیون تبلیغات ارزهای دیجیتال توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۸پیش از بینگ، فیس‌بوک در حرکتی مشابه با گوگل در ماه مارس ۲۰۱۸، تبلیغات ارزهای دیجیتال را در ماه ژانویه‌ی همان سال ممنوع اعلام کرد. توییتر نیز پس از آن، ممنوعیت تبلیغ عرضه اولیه سکه (ICO) و فروش توکن را اعلام کرد.

در حالی که این شرکت‌ها از قبل، ممنوعیت محتویات مرتبط با ارزهای دیجیتال را در پیش گرفته‌اند، این سیاست‌ها لزوماً بیانگر افکار مدیران اجرایی ارشد آن‌ها نبوده اند.

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل اجرایی توییتر، یکی از طرفداران بیت کوین است. مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیرعامل اجرایی فیس‌بوک همچنین از علاقه‌ی خود به دارایی‌های دیجیتال سخن به میان آورد و سال گذشته به CNBC گفت:

در این راستا، ضد روندهای مهمی مانند رمزنگاری و ارزهای دیجیتال وجود دارند که از سیستم‌های متمرکز صلب قدرت کرده و آن را به دستان مردم باز می‌گردانند. من دوست دارم به عمق بیشتری از این موضوع دست پیدا کنم، جنبه‌های مثبت و منفی این فناوری‌ها و بهترین روش استفاده از آن‌ها در خدماتمان را مورد مطالعه قرار دهم.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه