با وجود سقوط قیمت‌ها سرمایه‌گذاران سازمانی مشغول خرید بیت کوین هستند

با وجود سقوط قیمت‌ها سرمایه‌گذاران سازمانی مشغول خرید بیت کوین هستند

بیت کوین، به‌عنوان پیشگام ارزهای دیجیتال، همچنان در تلاش است در محدوده ۳۱٬۰۰۰ دلار جای خود را محکم‌ و روندی صعودی را آغاز کند. با این حال، داده‌های بازار نشان می‌دهند که با سقوط اخیر قیمت‌ها، سرمایه‌گذاران سازمانی دست‌به‌کار شده‌اند و جریان تازه‌ای از ورود سرمایه به بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال در حال شکل‌گیری است.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بازار ارزهای دیجیتال همچنان در آشفتگی به سر می‌برد؛ زیرا قیمت بیت کوین تا نزدیکی ۳۰٬۰۰۰ دلار کاهش یافته است. کاهش اعتماد به بازار، به افت جریان ورودی و افزایش جریان خروجی در چند هفته گذشته منجر شده است. به نظر می‌رسد با رسیدن قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود در سال جاری میلادی، احساسات سرمایه‌گذاران سازمانی نسبت به این دارایی دیجیتال تغییر کرده و همین موضوع باعث شده است برای اولین بار در هفته‌های اخیر سرمایه قابل‌توجهی به بازار این ارز دیجیتال وارد شود.

۴۵ میلیون دلار سرمایه وارد بازار بیت کوین شده است

پس از چند هفته خروج پول از بازار بیت کوین، بار دیگر این ارز دیجیتال شاهد جریان‌های ورودی سرمایه است. ورود ۴۵ میلیون دلار سرمایه به بازار بیت کوین در هفته گذشته، خبر خوبی برای پیشگام ارزهای دیجیتال تلقی می‌شود. این اتفاق بدان معناست که موضع سرمایه‌گذاران سازمانی که پیش از این پول‌های خود را از بیت کوین خارج می‌کردند تا روی آلت کوین‌ها سرمایه‌گذاری کنند، اکنون تغییر کرده است.

این سرمایه‌گذاران نهادی زمانی که شاخص‌ها نشان از روند نزولی داشتند، سرمایه خود را از بیت کوین خارج کردند و اکنون بازگشته‌اند تا با خرید این ارز دیجیتال در قیمت‌های پایین، با موج صعودی بعدی همراه شوند. در واقع این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده بازگشت احساسات مثبت در میان سرمایه‌گذاران سازمانی باشد.

موقعیت‌های معاملاتی شورت (فروش) بیت کوین نیز روندی مشابه را دنبال کردند که باعث شد رکورد دومین جریان ورودی هفتگی متوالی رقم بخورد. هفته گذشته شاهد ورود ۴ میلیون دلار سرمایه به موقعیت‌های شورت بیت کوین بودیم و اکنون کل دارایی تحت‌مدیریت (AuM) این ارز دیجیتال به بالاترین سطح جدید خود، یعنی ۴۵ میلیون دلار رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین در نمای ۱دقیقه‌ای.
نمودار قیمت بیت کوین در نمای ۱دقیقه‌ای.

در این میان سایر محصولات سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال نیز از رشد جریان‌های ورودی بهره‌مند شده‌اند. در چرخشی غافل‌گیرکننده در مجموع ۴۰ میلیون دلار به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال سرازیر شده است.

با آنکه هفته گذشته بازار آلت کوین‌ها مغلوب جریان خروجی شده بود، در این هفته جریان ورودی این دارایی‌های دیجیتال بسیار خوب بوده است. در این میان سولانا با ثبت جریان ورودی قابل‌توجه ۱.۹ میلیون دلاری، از دیگر آلت کوین‌ها عملکرد بهتری داشته است.

جریان خروجی برای سایر آلت کوین‌ها همچنان ادامه دارد؛ زیرا احساسات منفی هنوز در بیت کوین دیده می‌شود. طی یک هفته گذشته ۱۲.۵ میلیون دلار سرمایه از بازار اتریوم خارج شده است. علاوه بر این، تاکنون ۰.۸ درصد از کل سرمایه‌های تحت‌مدیریت در اتریوم با رسیدن جریان خروجی سالانه کل ارزهای دیجیتال به ۲۰۷ میلیون دلار، از بازار اتریوم خارج شده‌ است.

جریان‌های ورودی و خروجی در بازارهای مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت هستند. گزارش‌های وب‌سایت تحلیلی کوین شیرز (CoinShares) نشان می‌دهند سرمایه ورودی به بازار محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال در آمریکای شمالی توانسته است رکورد ۶۶ میلیون دلار را به ثبت برساند. این در حالی است که در اروپا حدود ۲۶ میلیون دلار سرمایه از محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال خارج شده است.

روند تازهٔ ورود سرمایه به دارایی‌هایی مانند بیت کوین و سولانا ثابت می‌کند که سرمایه‌گذاری‌های سازمانی برای بهره‌بردن از ضعف قیمتی حاکم بر بازار وارد صحنه شده‌اند. این ضعف قیمتی در حالی ادامه دارد که بیت کوین همچنان در تلاش برای تشکیل سطح حمایت بالاتر از ناحیه ۳۱٬۰۰۰ دلار است.

error in loading comments. please attention