بانک مطرح عمان به شبکه پرداخت برون مرزی ریپل نت (RippleNet) پیوست

بانک مطرح عمان به شبکه پرداخت برون مرزی ریپل نت (RippleNet) پیوست

روز شنبه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن)، ناوین گوپتا در مقام مدیر اجرایی شرکت ریپل در بخش آسیای جنوبی و منطقه منا، در توییتر اعلام کرد که بانک ظفار -دومین بانک بزرگ عمان- استفاده از فناوری ریپل نت (RippleNet) را برای انجام پرداخت های بین مرزی در هند آغاز کرده است.

ریپل نت (RippleNet)، یک شبکه پرداختی مبتنی بر بلاک چین و متشکل از موسسه های ارائه دهنده خدمات پرداختی، توسط شرکت فناوری ریپل توسعه داده شده است.

در ماه ژانویه، تعداد مشتریان شبکه RippleNet از مرز ۲۰۰ شرکت گذشت و نهادهای بزرگی از جمله JNFX ،SendFriend ،Transpaygo ،FTCS و Euro Exim Bank، به آن پیوستند.

بر اساس این اعلام اخیر، بانک ظفار (BankDhofar) اولین بانک عمانی و یکی از اولین بانک های منطقه است که به شبکه ریپل نت پیوسته است.

به واسطه فناوری شبکه ریپل، امکان انجام انتقالات برون مرزی از طریق یک اپلیکیشن بانکداری موبایل و «در کمتر از دو دقیقه»، برای بانک ظفار فراهم خواهد شد. علاوه بر آن، این فناوری انتقال پرداخت های آنی را برای شهروندان هندی مقیم عمان، ایجاد می کند.

بانک مطرح عمان به شبکه پرداخت برون مرزی ریپل نت (RippleNet) پیوست

ناوین گوپتا- مدیر اداره ریپل مستقر در هند

بانک ظفار در سال ۱۹۹۰ به ثبت رسید و پس از آن به یکی از بزرگ‌ ترین بانک های کشور عمان تبدیل شد. در سال ۲۰۱۷، درآمد بانک ظفار از خدمات بانکی، ۲.۴ میلیون دلار گزارش شد و در این حین، میزان درآمد کل آن، در حدود ۲۸.۲ میلیون دلار بود.

در اوایل ماه جاری، پلتفرم پرداخت جهانی و صرافی Finablr در امارات‌ متحده‌ عربی (UAE)، برای تکمیل تراکنشهای آنی به تایلند، به شبکه ریپل نت پیوست. ظاهرا بانک تجاری بزرگ Siam، به عنوان اولین شریک این خدمات، امکان ارسال وجه بین المللی به تایلند را برای مشتریان صرافی امارات متحده عربی و شرکت Unimoni فراهم می کند.

دسامبر گذشته، بانک ملی کویت (NBK) نیز یک محصول انتقال وجه برون مرزی را بر بستر فناوری بلاک چین شبکه RippleNet راه‌ اندازی کرد. بر اساس گزارش های موجود بانک ملی کویت اولین نهاد مالی ارائه دهنده خدمات پرداخت بین المللی آنی (NBK Direct Remit) بر بستر شبکه ریپل نت است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه