مقام ارشد بانک مرکزی اروپا: لیبرا گرگی در لباس میش است

مقام ارشد بانک مرکزی اروپا: لیبرا گرگی در لباس میش است

«ایو مرش» (Yves Mersch)، یکی اعضای هیئت‌مدیره بانک مرکزی اروپا، طی کنفرانس ECB در فرانکفورت از «لیبرا»، ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک، با عنوان «گول‌زننده» و «گرگی در لباس میش» یاد کرد.

به‌نقل از «کوین تلگراف» و بر اساس گزارش امروز «بلومبرگ»، مرش در این کنفرانس گفت که نمی‌توان امیدوار بود که ارزهای خصوصی به جایگزینی مناسب و قابل اتکا برای پول‌های رایجِ صادرشده از جانب بانک‌های مرکزی تبدیل شوند.

به‌عقیده وی تنها بانک‌های مرکزی مستقل می‌توانند به موسسات مالی مجوز ایجاد ارزی قابل اتکا را بدهند که توانایی جلب رضایت عمومی را دارد. وی در ادامه می‌افزاید:

از صمیم قلب امیدوارم که مردم اروپا نسبت به پشت کردن به امنیت و سلامت راهکارهای پرداختی موجود، وسوسه نشوند و به دام ادعای توخالی، گول‌زننده و در عین حال جذاب فیس‌بوک نیافتند. لیبرا گرگی در لباس میش است.

قانون‌گذاران در سرتاسر دنیا نسبت به پتانسیل‌های ارز دیجیتال فیس‌بوک در خصوص پول‌شویی و کنترلش بر سرمایه‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند. ماه جاری شاهد ملاقات مقامات قانون‌گذار در ایالات‌متحده و همتایان سوئیسی‌شان بودیم؛ پس از این ملاقات مقامات آمریکایی اعلام کردند که نسبت به پروژه لیبرا همچنان نگرانند.

این در حالی است که مسئول بانک ملی انگلستان، «مارک کارنی»، پیشنهاد کرده که سیستم اقتصاد جهانی به سمت جایگزینی دلار آمریکا با ارزی مشابه لیبرای فیس‌بوک حرکت کند.

فیس‌بوک نیز با لابی‌گری در حال مقابله با محدودیت‌های قانونی است که با آنها مواجه شده. فیس‌بوک به تازگی با یک شرکت لابی‌گر در واشنگتن قراردادی را امضا کرده تا به مقابله با رویکرد منفی مراجع قانونی آمریکا پیرامون لیبرا بپردازد.

اوایل ماه آگوست (مرداد)، فیس‌بوک اقدام به استخدام «سوسان استونر زوک» کرد که پیش‌تر به‌عنوان دستیار سناتور «مایک کارپو» فعالیت می‌کرد. زوک قرار است تا در تیم لابی‌گری فیس‌بوک فعالیت کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Unknown
Unknown
۴ سال قبل

شرکت لابی گری :)
تیم لابی گری :)))))
یه تیم ملی باید بفرستیم برای مصاحبه :)))