مدیر فیسبوک: تاریخ مشخصی برای عرضه لیبرا وجود ندارد

مدیر فیسبوک: تاریخ مشخصی برای عرضه لیبرا وجود ندارد

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، در مصاحبه‌ای تایید کرد که این شرکت رویکرد محتاطانه‌تری در لیبرا نسبت به پروژه‌های قبلی خود اتخاذ کرده است.

به نقل از کوین‌تلگراف، مارک زاکربرگ امروز در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسیایی نیکی (Nikkei)، چهره‌ای از ترس و هراس ناشی از فشارهای قانون‌گذاری که لیبرا با آن مواجه است، از خود نشان نداد.

ارز دیجیتال فیسبوک پس از انتشار وایت‌پیپر خود در ماه ژوئن (تیر)، از سوی دولت‌های مختلف مورد انتقاد و حمله قرار گرفت. جلسات فوری قانون‌گذاران نیز برای رفع نگرانی‌ها درباره لیبرا بی‌نتیجه بود و ترس دولت‌ها از ارز دیجیتال فیسبوک به نظر می‌رسد در نهایت موجب تضعیف سیستم‌های پولی فیات شود.

زاکربرگ در این مصاحبه گفت:

بخشی از رویکرد ما و تغییراتی که داشته‌ایم به این مربوط می‌شود که وقتی اقداماتی که برای جامعه حساسیت بالایی دارد را انجام می‌دهیم، دوست داریم که با آن‌ها صحبت کنیم، مشاوره بگیریم، بازخوردهای آنان را بشنویم و پیش از عرضه رسمی مسائل را حل کنیم.

او ادامه داد:

و این روش با رویکردی که برای مثال ۵ سال گذشته داشتیم، بسیار فرق می‌کند. اما فکر می‌کنم که برای کسب‌وکاری در مقیاس ما، این شیوه درستی است.

تلاش فیسبوک برای رفع انتقاداتی که به لیبرا وارد است، باعث شده تا تضاد واضحی میان این ارز دیجیتال و جایگزین‌ پول‌های رایج مانند بیت کوین به وجود آید. بیت کوینی که ساتوشی ناکاموتو با انتشار کدهای آن اجازه داد که این شبکه رشد طبیعی خود را طی کند.

رسانه‌های حوزه ارز دیجیتال نیز به انتقاد از مقامات قانون‌گذار پرداختند که به عقیده آن‌ها سعی در معرفی نوآوری‌های جدیدی دارد.

مدیر کوین‌بیس، برایان آرمسترانگ روز چهارشنبه در توییتی گفت:

لیبرا تنها یکی از چندین پروژه مهم ارز دیجیتال است که چشم‌انداز آن از پتانسیل دنیایی بهتر خبر می‌دهد. اینکه پروژه می‌تواند عملی شود یا نه هنوز جای سوال دارد، اما واکنش‌ها نسبت به آن عجیب بوده و ناشی از درک نادرست است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
احسان
احسان
۴ سال قبل

یه چیز جالب خوندم(( لیبرا : طلا، سکه‌ای رایج در ایران باستان))

بادنجون خسته
بادنجون خسته
۴ سال قبل

مرسی از خوبیاتون. فقط لطفا وقتشو بیشتر کنید. :)

ساتوشی ماتوشی
ساتوشی ماتوشی
۴ سال قبل

بعد فروش اطلاعات کاربرای فیسبوک دیگه از این کله قرمز خوشم نمیاد