دعوی روسیه، علیه منع تبلیغات ارز دیجیتال در گوگل!

دعوی روسیه، علیه منع تبلیغات ارز دیجیتال در گوگل!

روسیه برای اقامه دعوی علیه ممنوعیت تبلیغات ارز دیجیتال در گوگل عزم خود را جزم کرده است.

در پی اخبار منفی گوگل مبنی بر محدودیت تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال، روسیه طرح دعوی خود را علیه این شرکت آماده کرد. یک کارآفرین روسی به نام ولادمیر اورِهُو، ضمن تنظیم یک شکایت حقوقی خواهان دریافت یک خسارت ۲ میلیارد روبلی از نماینده گوگل در روسیه شده است. وی ادعا می کند که منع تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال در گوگل، بر کسب و کار او تاثیر منفی دارد. به گفته او، با ممنوع شدن تبلیغات در گوگل، او فرصتهای سرمایه گذاری در پروژه های مبتنی بر ارز دیجیتال را از دست خواهد داد و نمی تواند برای طرح های نوآورانه خود به اندازه کافی سرمایه جذب کند.

می توانستم «انقدر» درآمد داشته باشم!
دعوی روسیه، علیه منع تبلیغات ارز دیجیتال در گوگل!

هفته گذشته خبر تعلیق تبلیغات ارزهای دیجیتال و سپس ممنوعیت تبلیغات منتشر شد. هم اکنون، یک نفر به نام ولادمیر اورهو در روسیه علیه گوگل شکایت کرده است. او می گوید که بواسطه این اقدام متحمل خسارت مالی شده و به منظور جبران آن ۲ میلیارد روبل (تقریبا معادل ۳۵ میلیون دلار آمریکا) از این شرکت مطالبه کرده است. او ادعا می کند که ممنوع شدن تبلیغات در گوگل، برنامه های تجاری او را از حمایت مالی سرمایه گذاران محروم کرده و باعث شده از فرصت های موجود برای سرمایه گذاری عقب بماند!

اورهو خواهان دریافت خسارت و برداشته شدن این محدودیت ها در گوگل است. دعوی مذکور هفته گذشته در دادگاه ناحیه زاموسکوورچای روسیه صادر شده است.

به تازگی خبر تغییر قوانین انتشار تبلیغات گوگل، در رسانه های جهان گسترش یافته است. چند روز پیش گوگل اعلام کرد که تبلیغات ارزهای دیجیتال، و تبلیغاتی که محتوای مرتبط با عرضه اولیه سکه (ICO)، صرافی، کیف پول، و مشاوره تریدینگ داشته باشند، تا پیش از ماه ژوئن محدود خواهند شد. فیس‌بوک هم چند هفته پیش چنین اقدامی را انجام داد.

دعوی روسیه، علیه منع تبلیغات ارز دیجیتال در گوگل!

اورهو می گوید که علاوه بر سرمایه گذاری در پروژه های دیگران، ایده های تجاری خود را نیز توسعه می دهد، از جمله توسعه شبکه‌ای از خودپردازهای ارز دیجیتال با استفاده از یک صرافی غیرمتمرکز، کیف پول موبایلی، و سیستم پرداخت با ارز دیجیتال، که همه جزو برنامه های تجاری او هستند. اوروهو قصد داشت در ماه ژوئن یک عرضه اولیه سکه و پیش فروش برگزار کند، و بنابر پیش بینی خود ۲ میلیون دلار درآمد داشته باشد. به همین خاطر است که ولادمیر اورهو می گوید اعلامیه اخیر گوگل بر کسب و کار او تاثیر منفی گذاشته و باعث شده «یک شبه» ورود سرمایه گذاران بالقوه به برنامه ماه ژوئن او متفی شود.

دلیل دیگر ولادمیر اورهو برای تنظیم این شکایت علیه گوگل، لطمه به درآمد احتمالی او در آینده است! او می گوید که این اقدام گوگل غیر قانونی است و او را از دسترسی به اطلاعات لازم باز می دارد. یعنی، او با وجود این محدودیت ها قادر به کسب اطلاعات کافی از فروش توکن ها، و سایر پروژه های تجاری مرتبط با فناوری ارزهای دیجیتال نخواهد بود، و بدین ترتیب امکان داشتن یک «سرمایه گذاری سودآور و امیدوارکننده» از او سلب می شود. به گفته اورهو، این محدودیت ها جلوی پیشرفت کاری و کسب درآمدهای آتی او را خواهد گرفت و دیگر آنکه، دسترسی به این اطلاعات حق مسلم اوست.

عجله ای نیست!

ساعاتی پیش از آنکه این شکایت در مسکو تنظیم شود، مجلس دومای روسیه مخالفت خود را علیه محدودیت تبلیغات ارزهای دیجیتال اعلام کرده بود.

دعوی روسیه، علیه منع تبلیغات ارز دیجیتال در گوگل!

میکائیل امیلیانُو در مقام معاون رئیس مجلس دوما، با اعمال این محدودیت در فضای تبلیغات مخالف است. او شخصا به ارزهای دیجیتال اعتماد ندارد. اما علی رغم باور شخصی خود می گوید که با محدود کردن تبلیغات موافق نیست. زیرا، به باور او مردم حق انتخاب دارند:

نباید حق تصمیم گیری و انتخاب از آن ها سلب شود.

به همین خاطر است که عجله ای برای تصمیم گیری و متابعت از این قانون ندارم.

او در ادامه می گوید:

شاید خیلی ها گمراه بشوند و فریب بخورند، اما این دلیل نمی شود تبلیغات را به طور کامل ممنوع کنیم!

همیشه که نباید همه چیز را ممنوع کرد! مردم قدرت تفکر و حق انتخاب دارند.

گذشته از این، امیلیانُو در ادامه صحبت هایش به سرمایه گذاران هشدار داد و به اهمیت درک این حوزه پیش از ورود به آن اشاره کرد. او می گوید:

لازم است پیش از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، کاملا این حوزه را بشناسیم و از عواقب آن آگاه باشیم، تا اگر یک زمان شکست خوردیم و متحمل ضرر شدیم، دست به دامان قانون یا دولت نشویم!

منبع: news.bitcoin
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
بابک ابراهیمی
بابک ابراهیمی
6 سال قبل

تیتر درسته ولی داخل متن نوشتین 2میلیون روبل روسیه میشه 35 میلیون دلار آمریکا

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
6 سال قبل

سلام،
از توجه شما ممنونم. اشتباه تایپی بود، تصحیح شد.

سمندر
سمندر
6 سال قبل

خخخ یعنی این روسها عجب توهماتی دارند . خوب روسیه چرا نمی رود خودش یک گوگل بزند :) . از فردا کمپانی های تولید سیگار هم میتوانند ادعای غرامت کنند چون تبلیغات آن هم ممنوع است . ضرر این ارزهای موهوم هم به همان اندازه سیگار فکر کنم باشد .

yolo
yolo
6 سال قبل
پاسخ  سمندر

اصل ترولی ها!! :)))))