اتهامات وارده بر کریگ رایت در دادگاه به جایی نرسید

اتهامات وارده بر کریگ رایت در دادگاه به جایی نرسید

نبرد قضایی میان کریگ رایت (Craig Wright)، مدعی عنوان ساتوشی ناکاموتو و ایرا کلیمن (Ira Kleiman)، برادر دوست صمیمی او یعنی دیو کلیمن، به نقطه حساسی رسیده است. قرار است پرونده‌ این درگیری روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، برای حل اختلاف به دادگاه فرستاده شود.

به گزارش کوین‌گیک (coingeek)، درخواست اخیر کریگ رایت بیانگر آن است که این پرونده تا حد زیادی به نفع او در جریان است. گفته می‌شود که ایرا کلیمن در اثبات دزدیده شدن ۱.۱ میلیون بیت کوین از برادرش به دست کریگ رایت، موفق نبوده است.

اتهامات وارده بر کریگ رایت در دادگاه به جایی نرسید

دیو کلیمن، برنامه‌نویس و دوست صمیمی کریگ رایت

در اسناد و مدارک مربوط آمده است:

پرونده‌ شاکیان برای دفاع از ارزیابی مطالبات آنان ناقص بوده و در نتیجه نمی‌توان اجازه‌ قانونی حل اختلاف صادر کرد. مدعی این پرونده، ایرا کلیمن، نتوانست اتهام دزدیده شدن بیت کوین‌های برادرش توسط کریگ رایت را به اثبات برساند. فرد مدعی همچنان باید اکتشافات معنادار بیش‌تری برای اثبات اتهاماتی که به رایت بابت دزدیدن بیت کوین و مالکیت فکری از دوست صمیمی خود وارد شده، ارائه دهد.

گردآوری مدارک و اطلاعات مربوط یکی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم قانونی آمریکاست که طبق آن، فرد مدعی باید شواهد مرتبط با دفاعیات خود را به دادگاه ارائه دهد تا بتواند در روز دفاع به این شواهد استناد کند. در این مورد، گروه ایرا کلیمن، شواهد زیادی از ادعاهای خود به گروه کریگ رایت ارائه نداده و این بدان معناست که مدارک بیشتری برای ادامه دادن به این پرونده در دست ندارند.

اتهامات وارده بر کریگ رایت در دادگاه به جایی نرسید

کریگ استیون رایت، دانشمند رایانه و مدعی خالق بیت کوین

اگر مدرک قابل‌توجهی در این خصوص به دست آید، به منزله‌ی گواه قوی‌تری برای اثبات اتهام کریگ رایت خواهد بود. اتهامات کلیمن با هدف اثبات گناهکار بودن رایت، به همین‌جا ختم شد و قاضی ادعاهای او را در حال حاضر پذیرفته است.

شاهدان طرفین پرونده، به عنوان گواه بیشتر، به طور رسمی فراخوانده شدند. در این خصوص گفته شد:

شاهدان اصلی این پرونده و آگاه به حقایق مطرح شده، صحت ادعاهای شاکیان طرفین خود را تائید نمی‌کنند و در حقیقت، گفته‌های آنان کاملاً با اظهارات مدعی در تضاد است. این شاهدان شامل نزدیک‌ترین دوست دیو کلیمن و همکاران او می‌شود.

ریچارد شولتز (Richard Shultz)، نویسنده‌ی پلتفرم Yours.org، در مورد این پرونده گفت:

اگر این شاهدان مدرکی علیه متهم پرونده داشتند، چرا باید در مرحله‌ی اول گردآوری مدارک دادگاه آن را از قاضی پنهان کنند؟ چرا این اطلاعات را آزادانه و بلافاصله در دسترس قرار ندادند؟ آیا هدفشان این است که برنده‌ی پرونده نباشند؟ تنها چیزی که می‌توان در این مورد گفت، این است که در حال حاضر مدرک دیگری در دست ندارند.

اگر حل اختلاف این پرونده به روز دیگری موکول و مدرک بیشتری از سوی دادگاه ارائه نشود، روز ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹، روز دفاع از بی‌گناهی کریگ رایت خواهد بود. این موضوع برای کالوین آیری (Calvin Ayre)، بنیان‌گذار و صاحب کوین گیک (CoinGeek)، مسئله تعجب‌آوری نبوده است:

ساتوشی زمانی که اولین بار مرا در سال ۲۰۱۵ ملاقات کرد، به من گفت که ارزهای دیجیتال ساتوشی متعلق به اوست و ثابت شد که حق با کریگ رایت بوده است.

چشم تمام مردم دنیا به دادگاه شهر فلوریدا دوخته شده و منتظرند تا ببینند در روز ۱۸ ژوئن آیا ارزهای دیجیتال ساتوشی که در سند تولیپ تراست (Tulip trust) قید شده‌اند، به طور قانونی به وی تعلق خواهد داشت یا نه.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
شامتوسی ننه کاتو
شامتوسی ننه کاتو
4 سال قبل

ایشون راست میگن . مثل ایشون باشین .

محسن
محسن
4 سال قبل

حیف وقت ک آدم بزاره برای پیگیری خبرهای این آقا

شاتوسی ناماکاتو
شاتوسی ناماکاتو
4 سال قبل
پاسخ  محسن

خواهیم دید ?

Trader461
Trader461
4 سال قبل

شما حالا اسم خالق بیت رو درست حسابی بنویس بعد نظر بده دوست من:)خخخخ

شاتوسی ناماکاتو
شاتوسی ناماکاتو
4 سال قبل
پاسخ  Trader461

شما تازه واردی گویا اسم من همیشه همینه ?