فعالیت پیام‌رسان کیک متوقف خواهد شد؛ جنگ Kik و SEC به اوج خود رسید

فعالیت پیام‌رسان کیک متوقف خواهد شد؛ جنگ Kik و SEC به اوج خود رسید

پس از انتشار اخباری مبنی بر اخراج ۷۰ نفر از کارکنان Kin، حالا کیک (Kik)، شرکت مادر Kin اعلام کرده است که فعالیت پیام‌رسان کیک را متوقف خواهد کرد.

به‌ گزارش خبرگزاری کوین‌دسک و به نقل از مدیرعامل کیک، «تد لیوینگستون»، این تصمیم به واسطه دعوی قانونی کیک و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اتخاذ شده است. لیوینگستون در این خصوص به کوین‌دسک گفت:

پس از شش ماه همکاری با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، تنها گزینه‌ای که پیش روی ما قرار دادند این بود که یا بگوییم Kin اوراق بهادار است یا در دادگاه حاضر شویم. بخاطر این مسئله که این کمیسیون قصد دارد تا تقریبا تمام ارزهای دیجیتال را اوراق بهادار بنامد، تصمیم گرفتیم که بجنگیم.

علاوه بر توقف فعالیت پیام‌رسان کیک، ۱۹ نفر از توسعه‌دهندگان این پیام‌رسان در پلتفرم Kin به کار گرفته خواهند شد. او ادامه داد:

بیش از ۲ میلیون نفر به صورت ماهیانه از طریق Kin کسب درآمد دارند و ۶۰۰,۰۰۰ نفر نیز در همین بازه زمانی از Kin برای انجام پرداخت‌های خود استفاده می‌کنند. با وجود اینکه توقف فعالیت کیک بر این ارقام تاثیرگذار خواهد بود اما رشد اکوسیستم Kin این کسری را جبران خواهد کرد.

دعوی قانونی کیک و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده به سال ۲۰۱۷ و انتشار ICO برای توکن‌های KIN باز می‌گردد. به عقیده کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این ICO که توانست ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند اوراق بهادار به حساب آمده و می‌بایست از طریق مراجع مربوطه به ثبت می‌رسید. بر اساس اطلاعات Messari، پس از انتشار این خبر قیمت هر واحد از توکن‌ کین از ۰.۰۰۰۰۳۶ به ۰.۰۰۰۰۱۰۵ دلار سقوط کرد.

به گفته لیوینگستون، تیم اصلی توسعه کیک از این پس بر روی توسعه توکن‌های KIN فعالیت خواهند کرد. او در صحبت‌های خود افزود:

Kin ارزی است که توسط میلیون‌ها نفر در چندین نرم‌افزار مستقل استفاده می‌شود. بخاطر همین شاید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بتواند ما را تحت فشار بگذارد، اما هدف قرار دادن اکوسیستم Kin مسئله دیگری است و جنگی بزرگتر را به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر چیزی نمانده تا این اکوسیستم قدرت بیشتری پیدا کند.

خبرگزاری «کاکالیست» ضمن بیان تعلیق کارکنان Kin اعلام کرد که این اتفاق به منظور انتقال آنها به پلتفرمی دیگر مانند نرم‌افزار کیک صورت خواهد گرفت. این خبرگزاری اولین مرجع خبری بود که خبر تعلیق کارکنان Kin را منتشر کرد.

این در حالی است که بخشی از این ادعا توسط یکی از مقامات Kin تایید شده است. وی در وب‌سایت «ردیت» می‌نویسد:

می‌توانم تایید کنم که تغییر ساختار در حال انجام است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
رضا نخلستانی
رضا نخلستانی
4 سال قبل

kin در آینده نه چندان دور جایگاه خوبی از نظر ارزشی و قیمتی بین ارزهای دیجتال پیدا خواهد کرد.

بهمن
بهمن
3 سال قبل

سلام چطور میتونم کین بخرم میشه راهنمایی کنید لطفا؟