ارز دیجیتال جان مک‌آفی پاییز امسال عرضه خواهد شد

ارز دیجیتال جان مک‌آفی پاییز امسال عرضه خواهد شد

جان مک‌آفی، چهره خبرساز حوزه ارز دیجیتال که برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نیز نامزد شده است، اخیرا اعلام کرده که ارز دیجیتال مستقل خود را عرضه خواهد کرد. به نقل از کوین‌‌تلگراف، مک‌آفی این خبر را در ۲۹ می (۸ خرداد) و در توییتر خود اعلام کرد.

با استناد به سایتی که این ارز دیجیتال در آن «سکه آزادی مک آفی» نام گرفته، زمان عرضه آن در حدود پاییز امسال خواهد بود. این سکه به طور کامل از ارزها، دارایی‌ها و محل مبادلات سنتی مستقل خواهد بود تا به جایگاه والای ارزهای دیجیتال یعنی آزادی اقتصادی برسد.

توییت جان مک آفی و اعلام عرضه سکه آزادی

طبق گفته مکافی، ویژگی‌های مورد انتظار از این ارز دیجیتال جدید به شرح زیر است:

چیزی که نیاز داریم، سکه‌ای است که از ارزهای فیات و سایر ارزهای دیجیتال مشابه مستقل باشد. سکه‌ای که نیاز به نقدکردنش نباشد و با این حال همه جا پذیرفته شده باشد. بر پایه هیچ گونه کالایی نباشد یا ارزش آن به رفتار قیمت یک کالا یا چیز دیگری ارتباط نداشته باشد. ارزش سکه نسبت به هر ارز دیگری همیشه برابر با صفر باشد اما با این حال ارزش بازار طبیعی آن کاملاً آزاد بوده و امکان رشد داشته باشد.

مک‌آفی پیش از این اعلام کرده بود که خود را برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ آماده می‌کند. طبق گفته جان مک آفی به دلیل تعقیب شدن توسط سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (IRS) او بر روی آب‌های بین المللی و در یک قایق زندگی می‌کند.

اقدام مک‌آفی برای ریاست جمهوری همانند بسیاری از فعالیت‌های دیگرش را نمی‌توان جدی گرفت و بیشتر تلاشی برای ترویج ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار آزادی‌بخش شهروندان بوده است.

مک آفی چند هفته گذشته اعلام کرد که هویت واقعی ساتوشی را می‌داند و قصد دارد آن را فاش کند؛ اما ظاهراً طبق توصیه وکیلش از انجام این کار خودداری کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
سعید
سعید
4 سال قبل

جان مک‌آفی یک کلاهبرداره

امیر
امیر
4 سال قبل

با اینکه شاید صحت عقلانی درستی نداشته باشه این بشر اما دیدگاهی که مطرح کرده یجورایی جالبه.درسته به قول بعضی افراد لین بشر دیوانست.اما این دیوونگی چیزی از نابغه بودنش کم نمیکنه!حرفش در مورد ارزش صفر در مقابل بقیه ارز ها ولی قدرت خرج کردن یجورایی قله ی هدف های ارز های دیجیتاله!در واقع ارز دیجیتال نهایی! ارزی که اونقد قوی باشه که اصلا نیازی به چنج کردنش به بقیه ارز ها چه دیجیتال چه فیات، نباشه و از طرفی امکان خرج کردن در همه جا رو داشته باشه.فکر کنید تو دنیایی هستید که همهههه جای اون دنیا دلار رو میشه خرج کرد.پس دلار نیازی نیست تبدیل بشه به سایر ارز ها و اصطلاحا ارزش صفر در مقابل بقیه ارز ها داره.و از طرفی قابل خرج کرد رو داره.میشه گفت ارز مرجع جهانی.بزرگترین ارز تاریخ.تنها ارز کامل تاریخ.خیلی خوبه این ارمانگرایی.اما فکر نکنم شخصی مثل جان مک آفی مقبولیت کافی بین مردم برای عرضه ی این ارز مادر رو داشته باشه!

محمود اصلانی
محمود اصلانی
4 سال قبل

تلاش اصلی مک آفی اینه که ارزی تولید که که داعما در گردش باشه و باهاش خرید و فروش بشه . همین الانم دیده باشین می گه ارزهای دیجیتالتون رو خرج کنین و وارد چرخه اقتصاد کنین که حرف درستیه و هم ارزش رو بالا میبره هم امنیت ارزهای دیجیتال در برابر ارزهای فیات و دولتها

من تو
من تو
4 سال قبل

هر دنیای یه دیونه داره

علی گوهری پور
علی گوهری پور
4 سال قبل

اگر قراره ارزش نسبت به بقیه ارز ها صفر باشه بفرما با چی بخریمش؟ چجوری بفروشیم؟ ارزشش رو چجوری اندازه گیری کنیم؟
این چیزی که میخواد بسازه اصلا پول نیست

حسین جانمحمدی
حسین جانمحمدی
4 سال قبل

اینم یک شیاد کلاه برداری بیش نیست یک روز میگوید ساتوشی ناکامتو میشناسم یک روز یک حرف دیگر
و حالا ساخت پروژه کلاه برداری و اسکم گری برای خالی کردن پول های مردم دنیا

شاتوسی ناماکاتو
شاتوسی ناماکاتو
4 سال قبل

خداد به داد خریداران ارز این برسه، "ارزش سکه نسبت به هر ارز دیگری همیشه برابر با صفر باشد اما با این حال ارزش بازار طبیعی آن کاملاً آزاد بوده و امکان رشد داشته باشد." تا الان کجا بودی؟